Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Един Женски съвет към женените мъже


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 dead

dead

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 3 Мнения:

Posted 08 October 2009 - 01:57 PM

Днес случайно попаднах на тоя форум, на някаква от темите (изкуших се да прочета няколко поста, но се въздържам да чета, в момента теми за ДЖ едва ли ще ми влияят добре)

Поствам само с желание да оставя 1-2 женски съвета към женените мъже. Само ще кажа, че опита ми в случая е единствен. Но съм наясно, че е универсален по същество.
Мъже, знам, че по принцип не сте устроени да възприемате нещата на същата емоционална вълна като жените.
Но повярвайте ми - има моменти, които един "зрял" или женен мъж би трябвало да може да осъзнава.
Разбирам, че женените мъже имат нужда да флиртуват, и предполагам работното място е чудесна почва особено ако сте заобиколени само от жени. Разбирам, че когато тази, с която сте решили да запълните скучните моменти врътвайки един работен флирт реши да ви попита дали бихте отишли по-далеч - вие, бидейки, как беше..."верни" на жена си трябва да отговорите "не".
Само че когато участвате в това, бъдете сигурни, че от отсрешната страна също не им пука за вас.
Ако сигнете до момент, в който момичето ви каже, че е влюбено - спрете. Минете на следващата уличка. Предполагам, че за мъж, който от години не е бил пожелаван от друга жена това е нещо ново и възбуждащо. Но вие не изпитвате нищо нали така??? Тогава - не се дръжте с нея мило до безумие, не бъдете загрижен за работата и, не я защитавайте от другите, не я фаворизирайте пред другите жени наоколо - какъв е смисъла???
Тя не иска това. Не и само това.
Тя не иска и вие да споделяте нейните чувства - някои чувства не се насилват. Тях или ги има ги или няма.
На жените ни е ясно когато някой би легнал с нас - и без странни гърчове (един мъж като не може да говори се гърчи - това е нещо ново което научих), а и особено ако са чули да го казвате нали уж на майтап.
И когато обекта на уж тайния ви флирт ви попита - истина ли са тези неща, и пожелаят да ИМ КАЖЕТЕ В ПРАВ ТЕКСТ това - не им казвайте, че не е истина. Това наистина те кара да се питаш дали си нормален. А никой не иска сонети - само една проста ИСТИНА.
Една жена може с месеци да се влюбва и да живее само с приятната топлина на нечие внимание от 9 до 5. И да е неспособна да търси друго през останалото време. Както казах, не очаквам мъж да може да разбере "любовта" както една жена. Това един мъж не мисля, че го може.
Но няма по-ужасно нещо от това, една жена да те попита - за прост отговор на прост въпрос - истина ли е, че флиртуваш с мен и би ли продължил по-натам след като го искаш - а ти да и отговориш, че не е истина и че нямаш нужда от "това". Ако нямаш нужда, няма да се държиш така, а?**??
Много хора мислят, че най-лошото е да ги използват физически. Но няма по-страшно от това да се почувстваш използван емоционално - и ВЪПРЕКИ ТОВА да продължаваш да се бориш с истински чувства към този човек.
Аз лично разбрах и че няма по-страшен от женения, неизживян "дон жуан", когото някого държи на каишка, а той мисли, че го държи другаде.

Edited by dead, 08 October 2009 - 02:23 PM.


#2 sweetcorn

sweetcorn

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 172 Мнения:

Posted 08 October 2009 - 02:12 PM

Дано някои те чуе и разбере...

#3 dead

dead

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 3 Мнения:

Posted 08 October 2009 - 02:38 PM

ами дано:) истината е, че хората трудно възприемат някои неща преди да им се случат. а и почти никой не се замисля за това какво може другия да чувства, щом като не него му е добре. и все пак...

Дано някои те чуе и разбере...



#4 sad3

sad3

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 221 Мнения:

Posted 09 October 2009 - 01:18 PM

Човек не е International,не е способен да обича двама еднакво.Когато мъж тръгне да изневерява,значи му липсва внимание,което намира чрез флирта и изневярата.Така по този начин вдига самочувствието си (което,както казах е породено от липсата на внимание,било то в сексуални или емоционални отношения),с което си помага да избистри ума си,което му дава сили да продължи напред,напред,но не с тази от флирта.Поне е така в повечето случаи,особенно ако има деца.
Съжалявам,че си го разбрала по лошия начин

#5 dead

dead

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 3 Мнения:

Posted 10 October 2009 - 09:57 AM

Човек не е International,не е способен да обича двама еднакво.

Би трябвало да е защото никой не е еднакъв с другия..но наистина не искам да влизам в темата...за "обичта".

Когато мъж тръгне да изневерява,значи му липсва внимание,което намира чрез флирта и изневярата.

За мен думата "изневяра" е глупост. Първият, на който човек трябва да е верен е себе си. Никой не приема това, защото в нашето малко общество "изневяра" значи един мъж да преспи с друга жена и обратното. А какво е когато спи с една, а мисли за друга? Нищо нали -понеже никой не му пука за какво мислиш. Когато не си верен на себе си - няма никакво значение, че се правиш на "верен" на някой друг. Хората не са моногамни по природа, но са дълбоко лицемерни по природа. И още нещо - тези, на които човек дължи повече отколкото на себе си са само детето/децата му. Само на тях не трябва един нормален човек да "изневери".

Така по този начин вдига самочувствието си (което,както казах е породено от липсата на внимание,било то в сексуални или емоционални отношения),с което си помага да избистри ума си,което му дава сили да продължи напред,напред,но не с тази от флирта.Поне е така в повечето случаи,особенно ако има деца.

Може би е така. Моят проблем е с това, че този човек мисля дори не можеше да ми каже директно, това дето го питах на няколко пъти. После ти казва, че с една дума се разбирал с другите. Всяка секунда се питам как е възможно и единственото, с което го оправдавам и си поддържам представата за реалност, е че той, както и почти всички са част от бетонната матрица. Матрицата, в която ставаш, отиваш на работа където група ограничени женици те зомбират с теми за техни селски познати, които напуснали жена и деца заради няква си, връщаш се вкъщи, вероятно прекарваш 1 хубав час с детето си, ядеш салатка и пиеш ракия с жената, ч**ате се, спиш, и на следващия ден правиш абсолютно същото. Човек с такъв живот, освен ако няма много силен творчески характер, няма как да не се спаружи емоционално. Знаете ли какво е да видиш един човек "цъфнал и вързал"? Аз го видях в дните след като той разбра, какво му бях предложила с един не дотам ясен намек преди време. Но то няма никакво значение, защото бетона смачква всяко цвете. Надявам се, че хората няма да загубят капчицата душевност в опита си да се превърнат в роботи. Единия или 2-та момента, които ще запазя от тоя човек ми дават малка надежда.

Съжалявам,че си го разбрала по лошия начин

Благодаря ти. Разбрах повече, отколкото ще ми е нужно.

Edited by dead, 10 October 2009 - 10:08 AM.


#6 Гост:_exort_*

Гост:_exort_*
  • Guests

Posted 12 October 2009 - 11:01 PM

Здрасти, мисля че те разбирам. Мисля.
Накратко човекът е бил поканен и ти се възмущаващ как така нищо не се получава. Може би си свикнала вълшебната думичка "вагина" да предизвиква небивъл ентусиязъм. Дам, за съжаление или за гордост на член-приносителите (мъжката част от света), мъжете освен да си приличат по едно нещо се различават по други- едните могат да казват "НЕ".
В написаното от теб си мисля че вътрешно се бунтуваш "как може да има такива хора". Лошо. Просто не си се научила да уважаваш човека до се*е си и да го приемаш такив какъвто е. Основна грешка. Провери я дали не я правиш и на други места.
Ще го напиша и в този пост- срещу волята на един човек стои друга воля и тя винаги ще си остане свободна- никога не можеш да принудиш някой да направи нещо което не иска.

Конкретно на твоите искания. Явно не си достатъчно добра в съблазняването. Задай си въпроса "Той налага ли се да прави секс с теб?". Ако отговорът е "НЕ", значи не печелиш. Може би се питаш "защо изобщо трябва да се налага той да прави секс с теб"- отговорът е съвсем простичък- сега ти гониш!

Имам някакво неясно чувство че човекът който най-много би ти бил полезен от този форум това е dreams. Пиши на този потребител ако не си го направила вече.

#7 dreams

dreams

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 70 Мнения:

Posted 13 October 2009 - 01:04 AM

Здрасти, мисля че те разбирам. Мисля.

Имам някакво неясно чувство че човекът който най-много би ти бил полезен от този форум това е dreams. Пиши на този потребител ако не си го направила вече.

exort, жената не иска съвет, тя дава такъв :D

Явно dead е била много наранена. Мислите и са така разхвърляни и толкова недоизказани...Интересно ми е, вие как я разбрахте? :naughty: Всъщност, какво разбрахте?

dead, каквото и да става, помни - и това ще мине и друго ще дойде...

Всички тези неща, би могла да ги избегнеш. Ок, не си успяла, но си знаела, че следват... Достатъчно мислеща и разумна си /давам ти поне 30г/, а си паднала в най стария капан...Боли, но това е реалността. Кое те учудва? Кое те изненадва? Всичко това си го знаела... Да, явно в момент на слабост, емоцията е минала границата и чувствата са взели превес. Повярва, че може да зареже семейството си заради теб? Коя истина искаше да чуеш - че те обича или че не те обича?
За да напишеш всичко това, по този начин, значи си повярвала..Щом си повярвала, значи и ти си обичала...

Мога да ти напиша много неща, но не виждам смисъл - ти ги знаеш. Това което не си научила, е как да спреш болката, която те задушава.

Давай повече. Очаквай по-малко.

Винаги трябва да знеш кога приключва един етап от живота ти. Ако упорстваш да го продължиш повече от необходимото, ще изгубиш радостта и смисъла на всичко останало.

Човек е свикнал да дири причините и за доброто, и за лошото вън от себе си. А те са вътре в нас.

Стрелбата с лък ни учи как трябва да търсим истината. Когато стрелецът не улучи, не обвинява другите, а търси вината в себе си.

Всяка Причина има свое Следствие; всяко Следствие има своя Причина; всяко нещо се случва в съответствие със Закона; Случайност не е нищо друго, освен името на Закона, който не е познат; съществуват много нива на причиняване, но нищо не се изплъзва от Закона.

Доброто и злото, които ни застигат, ни засягат не според големината си, а според нашата чувствителност.


ПС - Наистина мислите ти са хаотични.. Пак четох и се опасявам, че не те разбрах. Ти ли си женена или си имала връзка с женен?

Edited by dreams, 13 October 2009 - 01:10 AM.


#8 sad3

sad3

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 221 Мнения:

Posted 16 October 2009 - 03:34 AM

Парнало се е момичето от забежката на някой неизживян донжуан,който не е осъзнал,че е постигнал целта,посочена в библията и съвестта я е загризала,затова е дала съвет тука,мисля.

#9 Гост:_exort_*

Гост:_exort_*
  • Guests

Posted 16 October 2009 - 05:40 PM

Парнало се е момичето от забежката на някой неизживян донжуан,който не е осъзнал,че е постигнал целта,посочена в библията и съвестта я е загризала,затова е дала съвет тука,мисля.

Какъв е този пословичен съвет?! Аз така ли не мога да го усетя. Да не би да е нещо от рода "Никога не отказвайте на жена". Хахаха, някои хора съвсем са престанали да ходят по земята и твърдо левитират.

Това което ме научи горното мнение е:
- Жените са емоционални същества.
- Жените в повечето случаи не знаят какво искат, но го искат на момента.
- Жените са сетивни същества- искат да почувстват с тялото си всичко което ги вълнува
- Жените са вагинално-егоцентрични същества- "щом имам вагината си значи заслужавам всичко, освен това може и трябва"
- Жените си мислят че дават съвет спрямо това което чувстват в момента
- Специално dead е написала поста си не за да даде съвет, а да се оплаче. dead, преди даваш "съвети" на другите, вслушай се в това, което ти казват и другите. Много хора, разбирай жени са се научили да бъдат ловци и да имат това което искат. Научи се и ти :), не бъди готованка.

Аз лично се кефя на пича. Поздрави готин! Решил е, намерил е сили да каже "НЕ" и това е положението. Голям шамар за всяка жена да й кажат "НЕ"- нейн проблем.
Познавам и жени, които са изкустни ловци, тежко ако им падна в лапичките, хаха, сладко! Те не знаят какво е да получават като отговор "НЕ". Евалата! Как да е. Много усмивки от мен.

Наскоро една моя позната ми каза че й харесва че я ухажват, но е решила никога не прави секс с въпросния. Разбирайте, хем си го държи, хем не му дава. Сладко, готинко, сладко. dead, представи си че твоя случай е точно такъв? Пич-реваншист, сладко, готино, сладко.

#10 dreams

dreams

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 70 Мнения:

Posted 17 October 2009 - 09:01 AM

Какъв е този пословичен съвет?! Аз така ли не мога да го усетя. Да не би да е нещо от рода "Никога не отказвайте на жена". Хахаха, някои хора съвсем са престанали да ходят по земята и твърдо левитират.

Това което ме научи горното мнение е:
- Жените са емоционални същества.
- Жените в повечето случаи не знаят какво искат, но го искат на момента.
- Жените са сетивни същества- искат да почувстват с тялото си всичко което ги вълнува
- Жените са вагинално-егоцентрични същества- "щом имам вагината си значи заслужавам всичко, освен това може и трябва"
- Жените си мислят че дават съвет спрямо това което чувстват в момента
- Специално dead е написала поста си не за да даде съвет, а да се оплаче. dead, преди даваш "съвети" на другите, вслушай се в това, което ти казват и другите. Много хора, разбирай жени са се научили да бъдат ловци и да имат това което искат. Научи се и ти :), не бъди готованка.

Аз лично се кефя на пича. Поздрави готин! Решил е, намерил е сили да каже "НЕ" и това е положението. Голям шамар за всяка жена да й кажат "НЕ"- нейн проблем.
Познавам и жени, които са изкустни ловци, тежко ако им падна в лапичките, хаха, сладко! Те не знаят какво е да получават като отговор "НЕ". Евалата! Как да е. Много усмивки от мен.

Наскоро една моя позната ми каза че й харесва че я ухажват, но е решила никога не прави секс с въпросния. Разбирайте, хем си го държи, хем не му дава. Сладко, готинко, сладко. dead, представи си че твоя случай е точно такъв? Пич-реваншист, сладко, готино, сладко.


Ако съм на твое място, тоя пост бих го делнал. Първо, клишетата за жените сме ги чували. Второ, поста ти издава колко разочаровение, болка, тъга и др. негативи си събрал през годините към жените... Разликата между теб и dead е, че тя не злорадства. Трето и последно - използвай съвета си за готованковците, вместо да трупаш негитиви.

Забравих - Сладко, готинко, сладко. :) Да ти е сладко!

Edited by dreams, 17 October 2009 - 09:04 AM.


#11 Don Kiko

Don Kiko

    Дон Жуан

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 776 Мнения:

Posted 17 October 2009 - 12:48 PM

Ако съм на твое място, тоя пост бих го делнал. Първо, клишетата за жените сме ги чували. Второ, поста ти издава колко разочаровение, болка, тъга и др. негативи си събрал през годините към жените... Разликата между теб и dead е, че тя не злорадства. Трето и последно - използвай съвета си за готованковците, вместо да трупаш негитиви.

Забравих - Сладко, готинко, сладко. :) Да ти е сладко!


аз не разбрах защо го нападаш?? подкрепям dead, за това, че когато получиш директен въпрос по-добре дай директен отоговор макар и да нараниш човека отсреща... защото после ще го нараниш пъти повече :)

но нима екзорт не е прав?? или проблема е, че се чу мъжка гледна точка... най-накрая :)

Edited by Don Kiko, 19 October 2009 - 04:31 PM.


#12 Гост:_exort_*

Гост:_exort_*
  • Guests

Posted 19 October 2009 - 08:50 AM

Ако съм на твое място, тоя пост бих го делнал. Първо, клишетата за жените сме ги чували. Второ, поста ти издава колко разочаровение, болка, тъга и др. негативи си събрал през годините към жените... Разликата между теб и dead е, че тя не злорадства. Трето и последно - използвай съвета си за готованковците, вместо да трупаш негитиви.

Забравих - Сладко, готинко, сладко. :beat_up: Да ти е сладко!

Здрасти, ето ти отговорчето, което ти бях обещал.
Дали ги приемаш за клишета това е твое мнение. Ако искаш ги наречи истини, неистини или измислици... Мисля че повечето от горните неща работят. Ако имаш да добавиш нещо или да допълниш те слушам.

Сега е ред да си призная че и аз съм човек- тоест имам емоции и понякога ги изразявам погрешно. Поста няма да го трия.

Иначе за написаното... продължавам да твърдя че винаги ще има хора около нас, които съзнателно или не ще ни нараняват... стига ние да им позволяваме. Това малко заприличва на приказката за лудия и баницата. Така че... не разчитайте на ангажимента на другите да Ви пазят, просто пазете се*е си. По дяволите, дори и това го пише в БИБЛИЯТА. Кой каза че жените не трябва да четат БИБЛИЯТА?

#13 aabbvv

aabbvv

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 29 Мнения:

Posted 14 November 2009 - 08:21 PM

Както казах, не очаквам мъж да може да разбере "любовта" както една жена. Това един мъж не мисля, че го може.

Много сериозно твърдение... Това, което съм видял през живота си ме е научило да не генерализирам и да не поставям хората под общ знаменател. Мисля, че няма смисъл да си раздаваме определения на мъже и жени. От това, което съм видял има готини, коректни и сериозни хора и безчувствени и гадни хора и това няма никакво значение от пола. Същото поведение, което съм виждал от страна на жени към мъже съм го виждал и от страна на мъже към жени.

PS
Малко странни епитети използвах, ама просто не ме бива много в изразните средства.

#14 buun

buun

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 176 Мнения:

Posted 08 December 2009 - 03:49 PM

Доста интересна тема. Много в този раздел са. На 20 години с никакъв (според по-възрастните от мен жени) опит не се чувствам компенентен да коментирам тук. Но като мислещ човек (според мен) искам да изразя мнението си.

Дед, съжалявам за станалото с те*е. Точно колкото ти би ме съжалила в ситуацията, когато съм "най-добрия приятел" - използван, смачкван задържан и в крайна сметка пренебрегван. Аз бих отишъл в женски форум и бих напсал "жени, не си играйте така с младите влюбени сърца". И всички те ще спрат. Да, ама не. Ще попадна на още една, пак ще стана "най-добър приятел" и пак ще страдам. Освен ако не се променя. Ти си в същата ситуация. Ако замениш "най-добър прияятел" със "забежка в офиса". Разликата не е голяма И в двата случая губещите страни получават част от това което исккат (някакво внимание) и съвсем нищо от това, което искат (сексуална връзка за момчето и любовна за теб). Няма да промениш света, за да бъде благосклонен към теб. Аз лично се научих да живея в този свят по неговите правила. Все още има момичета, на които съм най-добър прител. Но не искам да са ми гаджета. Имам и момичета - това е друг въпрос.

Гледай сега, не искам да защитавам онзи тип. Ако не е бил силен да каже кво иска - негов проблем. Това не ме и интересува. И кой съм аз, за да давам оценки на него или на те*е? Еми не мога. Не давам оценки, правя съпоставка. И не ти давам съвет. И за това не съм компетентен. Но в моите провали аз оценям моята вина. Не я хвърлям върху "момичето, което не знае какво иска". И си бера плодовете. Ползотворни са.

И за финал ще ти дам съвет. Не се стърпях Така де, ще повторя нещо - не се опитвай да промениш мъжете, няма да можеш. А и на никой тук РЕАЛНО не му пука за теб. Точно кактоне ни пука за малкия "най-добър приятел". Той в крайна сметка взима съдбата в свои ръце.

Ако твърдиш, че не си най-добрия приятел - убеди ме. Ако ти се занимава.

#15 sad3

sad3

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 221 Мнения:

Posted 11 January 2010 - 07:45 PM

Какъв е този пословичен съвет?! Аз така ли не мога да го усетя. Да не би да е нещо от рода "Никога не отказвайте на жена". Хахаха, някои хора съвсем са престанали да ходят по земята и твърдо левитират.

Това което ме научи горното мнение е:
- Жените са емоционални същества.
- Жените в повечето случаи не знаят какво искат, но го искат на момента.
- Жените са сетивни същества- искат да почувстват с тялото си всичко което ги вълнува
- Жените са вагинално-егоцентрични същества- "щом имам вагината си значи заслужавам всичко, освен това може и трябва"
- Жените си мислят че дават съвет спрямо това което чувстват в момента
- Специално dead е написала поста си не за да даде съвет, а да се оплаче. dead, преди даваш "съвети" на другите, вслушай се в това, което ти казват и другите. Много хора, разбирай жени са се научили да бъдат ловци и да имат това което искат. Научи се и ти :), не бъди готованка.

Аз лично се кефя на пича. Поздрави готин! Решил е, намерил е сили да каже "НЕ" и това е положението. Голям шамар за всяка жена да й кажат "НЕ"- нейн проблем.
Познавам и жени, които са изкустни ловци, тежко ако им падна в лапичките, хаха, сладко! Те не знаят какво е да получават като отговор "НЕ". Евалата! Как да е. Много усмивки от мен.

Наскоро една моя позната ми каза че й харесва че я ухажват, но е решила никога не прави секс с въпросния. Разбирайте, хем си го държи, хем не му дава. Сладко, готинко, сладко. dead, представи си че твоя случай е точно такъв? Пич-реваншист, сладко, готино, сладко.

Имам предвид,че оня е постъпил като пълен педал.Има си жена,и незнаейки какво иска от живота,е давал напразни надежди на и без това малко кухото момиче(кухо,защото така и не е разбрала че не е хубаво да се захваща с объркани обвързани педали),и се е стигнало до влюбване.
Аз си мисля,че като силен пол,ние контролираме повечето от нещата,които се случват.А тоя пример за мъжемелачките-трябва да си доста неопитен(като всички други,които са я научили да не приема "НЕ"),за да се вържеш на някаква,която да ти завърти главата,за което после да съжаляваш.Визирам примера с обвързания мъж.
Таз твойта позната,мисля,или е някаква на 17,или я хапят щъркелите.