Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Няколко въпросчета след БИБЛИЯТА


  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#16 mystery

mystery

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 99 Мнения:

Posted 17 October 2009 - 02:09 PM

@ - ABT

Не съм много съгласен.
1. музиката е ужасна за водене на нормален разговор.
2. струва ми се тъпичко "Не знам защо не отидох на бара, но...реших да остана тук". Това с какъвто поглед и стойка да го кажеш ... тя знае защо си решил да останеш "тук". Според мен след тази фраза ще има многозначителна физиономия от нейна страна и няма да следва въпрос "как се казваш". Аз бих бил директен - "Здравей, хайде да танцуваме" или нещо от сорта и вече по време на танца да завържа разговор.
3. "хайде да пием по нещо" - предполага се че в бара/дискотеката тя вече пие нещо :)

Виж сега пич, ясно ми е, че тук всеки си знае неговата. Затова ще ти го кажа по-просто.
1. Не отивам да разпускам с идеята да водя нормални разговори, две приказки на уше са достатъчни за едно момиче да дойде с теб на бара или да танцувате!

Ти: Не знам защо не отидох на бара, но...реших да остана тук.
Ти: Как се казваш?
Тя: Еди как си.
Ти: Какво ще кажеш да пийнем нещо.

Да не казвам, че има десетки примери във форума как да заговориш непозната, независимо къде.
"Здравей" и "хайде да..." е равно на "Моля те имам нужда".

#17 ItalianMike

ItalianMike

    It's time to toss the dice

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 17 October 2009 - 10:07 PM

Izvinqvam se za latinicata, no v momenta nqmam kirilica na komputara mi. Eto edin primer kak da zapochnesh razgovor s macka, koqto si chaka reisa:

Ti: priblijavash se kym momicheto s leko lukava fizionomiq tip "az sym gospodar na samiqt sebe si i na sveta okolo men" i kazvash s dobre premeren ton, taka che da ne izglejdash prezyvbuden ili syrdit, a uveren... kazvash "Zdravei, imash li ogynche?"

Ot tuk eto nqkolko varianta...

Primer 1. Tq: vadi zapalka, za da ti usluji i primerno ti kazva "Zapovqdai"
Ti: vadish edna kutiq s cigari, koqto predi tova e bila v djoba ti, za da ne se vijda, vadish edna cigara i q palish. Sled tova se opitvash da zavyrjesh razgovor s neshto ot sorta na "Ne si padam mnogo po chakaneto na reisove. Dosta e dosadno, reisovete vinagi sa pretypkani i neznaino zashto vinagi se namira nepriqten na vid sybesednik da sedne do teb"

Povqrvai mi ako tq pytuva redovno shte zapochne razgovor, koito ot teb zavisi da nasochish v pravilnata posoka.

Primer 2: Tq: Ne pusha
Ti: Bravo! Az syshto. I dosta chesto syjalqvam, zashtoto chakaneto na reisa e edno ot nai-dosadnite neshta na sveta.
Tq: se syglasqva s teb
Ti: Za kyde pytuvash?
Tq: Bla bla.
Ti: Az syshto sym v tazi posoka. Znaesh li, ako iskash da sednem edin do drug, zashtoto v reisovete dosta chesto pytuvat nepriqtni hora, a az mrazq kogato sqdat do men. Ti ne si ot tqh nali?

Tuk tq ne znae kakvo da kaje i ako si dostatychno pich shte izmislish kak da dovyrshish neshtata.


Na men tezi dva varianta sa mi nosili kakto uspehi, taka i neuspehi. Vsichko zavisi ot tova kakyv e chovekyt nasreshta i ot tova ti do kakva stepen mojesh da izigraesh scenkata. Ako te otrejat ne e fatalno... uspevaemost ot porqdyka na 20-30% na men pone mi se struva zadovolitelna.

I da ne zabravish... Body Language-a, izrazyt na liceto ti i tonyt s koito govorish sa nai-vajnite neshta za uspeha ti v tazi situaciq. Kogato imam izvestni zatrudneniq s vlizaneto v optimalno nastroenie predi da otvorq set vinagi si povtarqm neshto, koeto da me nadyha kato naprimer "Ne priemai nishto drugo osven nai-dobroto. Pokaji nai-dobroto ot sebe si i shte poluchish nai-dobroto ot jivota. Ne se zadovolqvai s nishto drugo osven nai-dobroto, sega e momentyt da napravish kakvoto e nujno. Deistvai vednaga. Deisvtai bez strah i poluchi nai-dobroto... sega!"

Eto tova si go povtarqm dokato ne usetq kak tqloto mi zapochva da se nastroiva za edin podobavash set na nai-visoko nivo. Po tozi nachin vinagi vlizam v setovete v maksimalno dobra kondiciq i pokazvam nai-dobroto na koeto sym sposoben na momenta. Tova raboti za men, za teb moje i da ne proraboti, prosto otkrii svoq nachin da igraesh igrata.

Haide uspeh! Izvinqvam se za mychenieto da chetete posta na latinica!

Edited by ItalianMike, 17 October 2009 - 10:08 PM.


#18 Confidence

Confidence

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 138 Мнения:

Posted 18 October 2009 - 02:59 PM

Виж сега пич, ясно ми е, че тук всеки си знае неговата. Затова ще ти го кажа по-просто.
1. Не отивам да разпускам с идеята да водя нормални разговори, две приказки на уше са достатъчни за едно момиче да дойде с теб на бара или да танцувате!

Ти: Не знам защо не отидох на бара, но...реших да остана тук.
Ти: Как се казваш?
Тя: Еди как си.
Ти: Какво ще кажеш да пийнем нещо.

Да не казвам, че има десетки примери във форума как да заговориш непозната, независимо къде.
"Здравей" и "хайде да..." е равно на "Моля те имам нужда".

АВТ, по-голяма глупост не бях чел скоро...
Съвсем случайно днес гледах филма "Обществени врагове" с Джони Деп и познайте какво открих...гореописаното лафче е дословно взето от този филм...или поне от субтитрите му на БГ, но както всички знаем в по-голяма част от случаите субтитрите не са особено точни...именно това е станало и в нашия случаи...
АВТ, пич, първо никои от нас не е олицетворение на Джон Дилинджър(Джони Деп) или еквивалент на героя му, за да се постигне желания ефект с тази фраза...второ ситуацията във филма е доста различна от тази която ти споменаваш, тъй като доста преди Джони Деп да каже това на мацката, той е забелязал интереса и към него - тя го гледа постоянно и т.н. - т.е. в конкретния случай(както и почти винаги) няма значение какво ще и каже Джони, важното е как го казва...и трето(ето тука вече идва момента, в който ти си решил да разсъждаваш сам), след като тя си казва името той и кимва с глава тип "хайде към бара" и казва "ЩЕ ТЕ ЧЕРПЯ ПИТИЕ", а не "Какво ще кажеш да пийнем нещо" както са го превели в субтитрите...като по този начин демонстрира увереност, и лидерски умения, които се показват именно с фрази от типа "ХАЙДЕ ДА..." вместо "ИСКАШ ЛИ...", "КАКВО ЩЕ КАЖЕШ..." и т.н. Оставям на заден план малката подробност, че действието се развива през 30-те години на миналия век, където фразата "ЩЕ ТЕ ЧЕРПЯ ПИТИЕ" е имала съвсем друго значение сравнение със сега, където всеки 9 от 10 пича предлагат напитки на пичките по заведенията...и още нещо...този лаф като цяло може и да има ефект, максимум за някоя 7-ца...по-яките пички ще те отсвирят с нещо от типа "Вече си имам пиене...", "не пия" или ще си вземат почерпката и ще те заебат и т.н....
Конкретни примери за опънъри няма да давам, както някой каза, във форума е пълно с такива...само ще кажа, че според мен най-готини са ситуационните опънъри, тъй като са най-натурални...и както Мистери казва "Истинския пикъп артист наблюдава "жертвата" си 10тина минути преди да я отвори..." - именно, за да я поопознае и да забележи за какво може да се хване...някои ще кажат тук, че трябва веднага да се "атакува"(Правилото на 3-те секунди)...да ама не - това правило е за новите в бранша, които все още имат проблема със страха от заговарянето на момиче и вместо да наблюдават 10мин за разни "кукички", за които могат да се хванат, ще се разубеждават и страхът и тръпката в стомаха ще стават все по големи с всяка изминала секунда.
Примерите на Италианеца са добри според мен, макар и аз да не бих го казал точно така, но в случая важна е самата структура на опънъра и преминаването към нормален разговор...та Щастливецо в твоята ситуация най-подходящи според мен ще са точно функционалните и ситуационните опънъри, като в първия случай прехода към нормален разговор ще е по-труден, но ето Италианеца ти дава пример...това е посоката вече какво точно ще говорите няма как никой да ти каже, тъй като незнаеш мацката как ще реагира...може да е супер социална и готина може да се окаже и абсолютен брус и да е много по-трудно...ще разбереш само като излезеш навън и експериментираш! :beat_up:

#19 Luckynumber13

Luckynumber13

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 80 Мнения:

Posted 18 October 2009 - 05:17 PM

Да, италианецът определено е напред с материала ми се струва и най-вече при него е това, че "осъзнава" какво прави - смисъл въпреки че имровизира, импровизацията следва някаква схема, насочва разговора. Това усещам че трябва да променя в себе си - да насочвам разговорът, защото мога да говоря цял ден на всякакви теми и да е забавно, но в крайна сметка ставам само един клоун. 2-3 бъзика са достатъчни си мисля. Вчера като се прибирах (тук е кучи студ между другото) и си чакам на спирката едно момиче до мен кихна (изобщо не я бах видял преди това) и аз "наздраве" тя съответно "мерси" и тогава сякаш за миг ме огледа целия и каза че е много студено и аз й викам "през юни го дават затопляне" при което тя се засмя лекичко и "а до тогава какво ще правим" аз"знам едно топло място, може да идем там" "къде" "На Хаваите" - при което пак смях и блаблабла. После "чао" и се разделихме с усмивка. И сега виждам че ако не се правей на клоун с това "хаваи", а бях казал някое уютно заведенийце можеше да я насоча да излезем. Сега препрочитам пак библията и Меджик булитс и наистина разговорът трябва да има цел, където греша аз. Сега ще чакам друга мацка да кихне и вече имам план :beat_up:

Confidence - определено в момента съм на вълна 3те секунди инак се разколебавам, но работя над това. Какво имаш предвид под функционални и ситуационни опънъри - дай пример или линк ако има писано по темата, защото не съм наясно. Доста неща започнах да осъзнавам с тези книжки и дискусии. А има ли такъв "матриял", както е казвал Тато, и на български? А също ако някой има и Библията пдф или док ако може да ми я прати. Инак английския го хващам на 80%, за останалите ползвам дикшънърито, но е малко изнервящо а и някои термини ги няма. Благодаря предварително,

Edited by Luckynumber13, 18 October 2009 - 05:25 PM.


#20 mystery

mystery

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 99 Мнения:

Posted 23 October 2009 - 12:10 PM

пич, първо никои от нас не е олицетворение на Джон Дилинджър(Джони Деп) или еквивалент на героя му, за да се постигне желания ефект с тази фраза...второ ситуацията във филма е доста различна от тази която ти споменаваш, тъй като доста преди Джони Деп да каже това на мацката, той е забелязал интереса и към него - тя го гледа постоянно и т.н. - т.е. в конкретния случай(както и почти винаги) няма значение какво ще и каже Джони, важното е как го казва...и трето(ето тука вече идва момента, в който ти си решил да разсъждаваш сам), след като тя си казва името той и кимва с глава тип "хайде към бара" и казва "ЩЕ ТЕ ЧЕРПЯ ПИТИЕ", а не "Какво ще кажеш да пийнем нещо" както са го превели в субтитрите...като по този начин демонстрира увереност, и лидерски умения, които се показват именно с фрази от типа "ХАЙДЕ ДА..." вместо "ИСКАШ ЛИ...", "КАКВО ЩЕ КАЖЕШ..." и т.н. Оставям на заден план малката подробност, че действието се развива през 30-те години на миналия век, където фразата "ЩЕ ТЕ ЧЕРПЯ ПИТИЕ" е имала съвсем друго значение сравнение със сега, където всеки 9 от 10 пича предлагат напитки на пичките по заведенията...и още нещо...този лаф като цяло може и да има ефект, максимум за някоя 7-ца...по-яките пички ще те отсвирят с нещо от типа "Вече си имам пиене...", "не пия" или ще си вземат почерпката и ще те заебат и т.н....
Конкретни примери за опънъри няма да давам, както някой каза, във форума е пълно с такива...само ще кажа, че според мен най-готини са ситуационните опънъри, тъй като са най-натурални...и както Мистери казва "Истинския пикъп артист наблюдава "жертвата" си 10тина минути преди да я отвори..." - именно, за да я поопознае и да забележи за какво може да се хване...някои ще кажат тук, че трябва веднага да се "атакува"(Правилото на 3-те секунди)...да ама не - това правило е за новите в бранша, които все още имат проблема със страха от заговарянето на момиче и вместо да наблюдават 10мин за разни "кукички", за които могат да се хванат, ще се разубеждават и страхът и тръпката в стомаха ще стават все по големи с всяка изминала секунда.

Mда е, гледах филма и ми хареса фразата. Мога да си я прасна където искам според ситуацията, без много да го мисля. Ефекта и желанието ще бъдат малко по-различни според моя филм, а фразата си е само фраза. Идеята ми е лъцко13 да отива и да стреля без много анализи. И не ми се прави повече на много задълбочен щото почваш да дразниш.

#21 Confidence

Confidence

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 138 Мнения:

Posted 23 October 2009 - 02:56 PM

Mystery, "правя се на задълбочен" точно заради "бляскавите" съвети на такива индивиди като теб...ако всички действат, както ти съветваш Лъки13(или както ти му викаш лъцко13), то този форум и всички подобни нямаше да ги има...предлагам ти вместо да се дразниш, да се замислиш малко и да приемеш критиката, да оцениш това, че изобщо отделям от времето си, за да ти дам на готово ценен съвет(от който повече от явно имаш нужда)...в крайна сметка ти си решаваш - аз повече време с теб не смятам да губя... ;) Успех! :)

#22 mystery

mystery

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 99 Мнения:

Posted 25 October 2009 - 09:58 PM

Mystery, "правя се на задълбочен" точно заради "бляскавите" съвети на такива индивиди като теб...ако всички действат, както ти съветваш Лъки13(или както ти му викаш лъцко13), то този форум и всички подобни нямаше да ги има...предлагам ти вместо да се дразниш, да се замислиш малко и да приемеш критиката, да оцениш това, че изобщо отделям от времето си, за да ти дам на готово ценен съвет(от който повече от явно имаш нужда)...в крайна сметка ти си решаваш - аз повече време с теб не смятам да губя... :naughty: Успех! :)

Ok. Само да си взема кърпичка... Признавам идеята е тъпа, не бих казал подобно нещо. Едно: Здрасти, как се казваш? Винаги върши работа.

#23 rosstheboss

rosstheboss

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 133 Мнения:

Posted 26 October 2009 - 11:47 AM

Провокирайте ги малко бе хора. Трябва да има закачка в същото време да усеща че конкуренцията и диша във врата...почувства ли се като принцесата на вечерта, играта автоматично се обръща срещу нас.
Давам пример. Дейстъвието се развива в събота вечер, мястото е бар в Пловдив.
Компания 4-ри момчета, излезнахме да се видим и да пием по нещо. Решихме малко да се разкършим :naughty:
На съседна маса в дясно от мене(съседна, съседна имаше едно 3 метра сигурно) има 3 момичета и момче. Едното си беше направо не хубаво ами направо красиво. Поне в тъмното така ги виждах нещата. На няколко пъти се спогледахме, като имаше задържане от нейна страна. (Никога не сваляйте поглед докато тя ви гледа...просто и се усмихнете. Винаги се предават първи. Така винаги печелите първата битка! :) )
След малко тръгвам към WC-то, минавам зад гърба и тактично. На връщане маршрута е същия. От няколко метра виждам, че пише СМС, в момента в който се разминаваме се спирам и казвам на ушенце. "Не ми пиши СМС, тук съм". Беше стъписана, облада се бързо и се усмихна. Отвърна ми.
-Не пиша на теб
-Знам, че няма да си признаеш. Как се казваш?
-Денислава
-Васил, приятно ми е (задължитлно подавайте ръка и стиснете да усети мъжкото...с умерена сила разбира се, няма нужда от счупени ръце). Колко често ти се случва да изглеждаш толкова скучна докато си на бар ?!
Физиономията не мога да я опиша :D
-Скучна?!Защто така реши.
-Така изглеждаш от страни. (Наистина изглеждаше, че и е адски скучно. Тук говорех истината :) )
В същото време около нея имаше поне 4-5 момчета които я гледаха и се чудеха как да отидат да я заговорят.
Аз веднага отправих предложение
-След малко очаквай вълна от запознанства с пияни момчета...Заповядай при мене и си спести неприятните моменти. Ще ми бъде приятно да си поговорим.
Очаквах да ми откаже, така и стана. Аз се върнах на местото си. Поръчах си още едно малко на сервитьпрката, като я помолих да ми запише на едно листче ГСМ за резервации.
Донесе ми уискито в същото време ми подава листчето, което го взмах от ръката и половин час и в същото време я питах на ушенце неща свързани с бара. Колко по рано се правят резервациите и всякакви такива....не че ме интересуваше, просто някой хора трябваше да се почувстват в условия на сериозна конкуренция. По следваха и няколко думи с приятелка с която случайно се засекохме. Прегръдки, целувки....пред погледа.
В същото време вълната от пиянски запознаства беше в стихията си. Част от компанията и си тръгна, тя и още една нейна приятелка останаха...и се преселиха на моя територия :)

Предварително си бях създал мин. 2 теми за разговор...теми с които можех да я държа с дни в бара и да и раздувам локуми. В същото време и тя имаше какво да каже. Оказа се разговорлива...nice. Нямаше много време, спеше ми се ужастно много, 2-ри пореден ден до сутринта ми идва в множко. Помолих я да си ходим, съгла си се. Извадих си листчето от сервитьорката и я помолих от другата страна да си напише номера на телефона...леко очудена, написа го без бой :D
Женската ревност се обади с въпроса "Къв е тоя номер от другата страна"..."Номера за резервации. Другата седмица няма да си тук сама"...от един въпрос човек трябва да може да си извади не едно, ами 101 заключение. Мислете прогресивно и не се отчайвайте от неуспехите...ако беше така, отдавна да съм свалил гарда.