Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

когато тя не иска нещо, се караме ..


  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#1 alakazar

alakazar

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 2 Мнения:

Posted 31 August 2009 - 08:41 PM

Проблемът ми със сигурност не е уникален или да има първа тема по този въпрос, но предпочитам да си задам въпроса директно, дори и с риск във вашите очи да изглеждам като спамер...
Въпросът е относно връзката ми. Преди нея де факто никога не съм имал връзка с момиче, ако не броим една едномесечна връзка, преминала предимно във висене по домовете и гледане на сериали.. Преди повече от година, обаче, в живота ми влезе едно момиче. Мислех, че няма да е за много дълго, изобщо не предполагах, че може да стигнем донякъде, но явно ни потръгна. Тя е много любвеовилна, загрижена и подхожда с топлота и загриженост към мен.. докато не разбрах, че така е правила и с другите си приятели и в общи линии е 'професионална приятела', т.е. знае какво иска едно момче/мъж и е готова да му го даде ... на определена цена, разбира се. Оставяме настрана най-вулгарното значение на думата цена, т.е. нейната парична стойност, тя няма значение в случая.
Става дума за моите желания и дори самоуважение, които трябваше да пренебрегна, за да ни вървят отношенията. Бях чувал прабаба ми да казва "вдигай камъка, да мели по-наедро" преди много години, като бях дете и изобщо не разбрах смисъла на тези думи. Сега, реших да го приложа и с тъжна равносметка установявам .. :
мацката ми се е качила на главата.

Казва - искам да се видим, виждаме се. Искам да ходим тук и тук - отиваме. Ако й откажа, в общия случай се цупи, понякога отстъпва. Иска постоянно да си прекарваме времето заедно. В началото ми харесваше, признавам. Харесваше ми допреди около месец. Когато осъзнах, че вече почти не общувам с приятелите и познатите си, за излизане с тях не става и дума (тя не ги харесва, заради тях се отдръпнах и от момичетата, с които просто си имаме приказка - за да не ревнува и пр). Съвсем случайно, търсейки нещо различно, попаднах на този форум преди 2-3 седмици. Изчетох темите много внимателно и тъжната истина излезе на бял свят с истинските си имена.

Тя е мъжът във връзката - тя взима всички решения. Създадох тази тема точно поради това, което ще споделя сега. Тъй като и двамата сме студенти, естествено на преден план изскочи темата за 8ми декември. Миналата година, когато пак бяхме заедно, я предложи да го караме извън България, без колеги, без приятели и пр. Съгласих се. Тази година, упорито ми подхвърля намеци в насока "празнуване без колеги" и да излизаме пак навън. Репликата беше "разбира се, оставям те да решиш ти", но в друг разговор спомена, че ако не заминем, за нея това би означавало най-голямото разочарование. И в момента съм по средата на дилема - дали да се разделя с нея или не. Усещам обезличаването си, в нейните очи вече съм изгубил "тежестта" си. Но от друга страна - тя не е лошо момиче, не съм имал проблеми с изневяра, несигурност в чувствата и пр. А и съм наистина привързан към нея - не знам как го постигна, но когато съм с нея, тя ме предразполага, глези ме, мога да разговарям с нея по много въпроси и пр.
Дали е само едно моментно чувство, свързано с връзката и дължината й, или нещата са заели необратима посока към раздяла?
ЗНам, че вие няма как да отговорите на тези въпроси и не го искам от вас. По-скоро искам да чуя мнението ви, някакви разсъждения в тази посока, препоръки, критика ...

Благодаря ви предварително! :)

#2 NooB

NooB

    Никъв Опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 180 Мнения:

Posted 31 August 2009 - 09:15 PM

Казва - искам да се видим, виждаме се. Искам да ходим тук и тук - отиваме. Тц тц тц - може да каже един или два пъти, но не и да ти налага своето, аз не бих издържал, прекалено много уважавам се*е си /от как съм във форума де, и аз бях като теб, че даже и по зле/.

Тя е мъжът във връзката - тя взима всички решения. Хубаво е, че го осъзнаваш, ама хайди де, направи нещо, че да не е така, защото рано или късно на мацето ще и писне тя да командва и ... лошо

Дали е само едно моментно чувство, свързано с връзката и дължината й, или нещата са заели необратима посока към раздяла? - е ако нямаш никакви проблеми с конкретното момиче, то няма проблеми, но имай на пред вид, че в началото се поставят основите, и така си остват, така, че си се върни малко назад и виж дали си горд със сбе си, виж се отсрани, харесваш ли се да не се виждаш с приятелите си заради нея? съмнявам се, че се харесваш, поне аз не бих.


ЗНам, че вие няма как да отговорите на тези въпроси и не го искам от вас. Ето, че аз се пробвах да дам моята гледна точка, мога да пиша още по подробно, сега не съм в онова еуфорично настроение.


По-скоро искам да чуя мнението ви, някакви разсъждения в тази посока, препоръки, критика ...
Ето сега моята идея, нали една връзка трябва да обогатява и да дава сила, да те забавлява, да те кара да порастваш, да се чувстваш добре и пълноценен от отношенията си с момичето? е отговори си забавлява ли те? харесва ли ти? виждаш ли се за напред и така? ...


Бях мярнал, че си написал професионална приятелка, я дай малко светлина?

прочетох и, че си прегледал няколко теми - хубу супер, но те съветвам да изчетеш и Дон Хуан Библията, пък сам ще видиш до къде си загазил и докъде си се обогатил с мацето.

Сега ще ям и ще гледам филм ако не възразявате :applause::) :P искам да видя идруги мнения, но прочети Дон Хуан Библията тя най добре ще те ориентира !!!

Edited by NooB, 31 August 2009 - 09:16 PM.


#3 mystery

mystery

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 99 Мнения:

Posted 31 August 2009 - 11:18 PM

Проблемът ми със сигурност не е уникален или да има първа тема по този въпрос, но предпочитам да си задам въпроса директно, дори и с риск във вашите очи да изглеждам като спамер...
Въпросът е относно връзката ми. Преди нея де факто никога не съм имал връзка с момиче, ако не броим една едномесечна връзка, преминала предимно във висене по домовете и гледане на сериали.. Преди повече от година, обаче, в живота ми влезе едно момиче. Мислех, че няма да е за много дълго, изобщо не предполагах, че може да стигнем донякъде, но явно ни потръгна. Тя е много любвеовилна, загрижена и подхожда с топлота и загриженост към мен.. докато не разбрах, че така е правила и с другите си приятели и в общи линии е 'професионална приятела', т.е. знае какво иска едно момче/мъж и е готова да му го даде ... на определена цена, разбира се. Оставяме настрана най-вулгарното значение на думата цена, т.е. нейната парична стойност, тя няма значение в случая.
Става дума за моите желания и дори самоуважение, които трябваше да пренебрегна, за да ни вървят отношенията. Бях чувал прабаба ми да казва "вдигай камъка, да мели по-наедро" преди много години, като бях дете и изобщо не разбрах смисъла на тези думи. Сега, реших да го приложа и с тъжна равносметка установявам .. :
мацката ми се е качила на главата.

Казва - искам да се видим, виждаме се. Искам да ходим тук и тук - отиваме. Ако й откажа, в общия случай се цупи, понякога отстъпва. Иска постоянно да си прекарваме времето заедно. В началото ми харесваше, признавам. Харесваше ми допреди около месец. Когато осъзнах, че вече почти не общувам с приятелите и познатите си, за излизане с тях не става и дума (тя не ги харесва, заради тях се отдръпнах и от момичетата, с които просто си имаме приказка - за да не ревнува и пр). Съвсем случайно, търсейки нещо различно, попаднах на този форум преди 2-3 седмици. Изчетох темите много внимателно и тъжната истина излезе на бял свят с истинските си имена.

Тя е мъжът във връзката - тя взима всички решения. Създадох тази тема точно поради това, което ще споделя сега. Тъй като и двамата сме студенти, естествено на преден план изскочи темата за 8ми декември. Миналата година, когато пак бяхме заедно, я предложи да го караме извън България, без колеги, без приятели и пр. Съгласих се. Тази година, упорито ми подхвърля намеци в насока "празнуване без колеги" и да излизаме пак навън. Репликата беше "разбира се, оставям те да решиш ти", но в друг разговор спомена, че ако не заминем, за нея това би означавало най-голямото разочарование. И в момента съм по средата на дилема - дали да се разделя с нея или не. Усещам обезличаването си, в нейните очи вече съм изгубил "тежестта" си. Но от друга страна - тя не е лошо момиче, не съм имал проблеми с изневяра, несигурност в чувствата и пр. А и съм наистина привързан към нея - не знам как го постигна, но когато съм с нея, тя ме предразполага, глези ме, мога да разговарям с нея по много въпроси и пр.
Дали е само едно моментно чувство, свързано с връзката и дължината й, или нещата са заели необратима посока към раздяла?
ЗНам, че вие няма как да отговорите на тези въпроси и не го искам от вас. По-скоро искам да чуя мнението ви, някакви разсъждения в тази посока, препоръки, критика ...

Благодаря ви предварително! :applause:

Как може да си причиняваш такива неща е човек? Забиваш си игла в сърцето и започваш да драскаш върху него, сякаш е дошло време да риташ камбаната. Толкова ли си глупав, стигнал си до положение, в което се самосъжаляваш! Къда са твоите желания, това което обичаш и искаш да првиш, това в което трябва да бъдеш следван??? Вземи се в ръце, излез навън, пий едно малко с приятели, сподели какво ти тежи и промени начина си на живот и да става това което ще става. Не искам да виждам момчета, които са изгубили се*е си заради жена. Живей си живота както ти харесва и го сподели с човек, който ще ти пасне.

#4 NooB

NooB

    Никъв Опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 180 Мнения:

Posted 01 September 2009 - 12:44 AM

хей какво стана с мението на exort ?

#5 dreams

dreams

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 70 Мнения:

Posted 01 September 2009 - 01:16 AM

Тя е много любвеовилна, загрижена и подхожда с топлота и загриженост към мен..

В началото ми харесваше, признавам.

Но от друга страна - тя не е лошо момиче, не съм имал проблеми с изневяра, несигурност в чувствата и пр. А и съм наистина привързан към нея - не знам как го постигна, но когато съм с нея, тя ме предразполага, глези ме, мога да разговарям с нея по много въпроси и пр.



Как може да си причиняваш такива неща е човек? Забиваш си игла в сърцето и започваш да драскаш върху него, сякаш е дошло време да риташ камбаната. Толкова ли си глупав, стигнал си до положение, в което се самосъжаляваш! Къда са твоите желания, това което обичаш и искаш да првиш, това в което трябва да бъдеш следван??? Вземи се в ръце, излез навън, пий едно малко с приятели, сподели какво ти тежи и промени начина си на живот и да става това което ще става. Не искам да виждам момчета, които са изгубили се*е си заради жена. Живей си живота както ти харесва и го сподели с човек, който ще ти пасне.


Мммм да, имаме една кофти черта - виждаме лошите страни, а добрите ...тях само ги търсим и когато установим, че ни липсват пак търсим ...и докато търсим си осаваме сами...

Който търси приятел без недостатък, ще остане сам.

Аlakazar, желязото се кове докато е горещо. Опитай да промениш нещата, но тънко и по-малко.

http://donjuancentre...amp;#entry14317

#6 petar_13

petar_13

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 42 Мнения:

Posted 01 September 2009 - 02:09 AM

Здравей. Моето мнение е , че трябва да я зарежеш. Веднага и без връщане назад! Без обяснения и разправии. Просто я разкарай! Категорично и еднозначно. Според мен не изпитваш никакви чувства и прочее дивотии към нея ,просто те е страх да продължиш напред за да не останеш сам. А не бива. Трябва да минеш през колкото се може повече мацки за да селектираш най-доброто. А ти пропиляваш ценно време да тичаш подир някаква дето се опитва да те контролира. В нейните очи най-вероятно си кутрето дет може да развежда навсякъде и с което е сигурна, че може да прави каквото си поиска. През това време може спокоино да се оглежда за някой истински мъж. Искаш ли да играеш тази роля? Не? Тогава разкарай кучката и карай напред. Успех!

#7 mystery

mystery

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 99 Мнения:

Posted 01 September 2009 - 10:20 AM

Мммм да, имаме една кофти черта - виждаме лошите страни, а добрите ...тях само ги търсим и когато установим, че ни липсват пак търсим ...и докато търсим си осаваме сами...

Който търси приятел без недостатък, ще остане сам.

Аlakazar, желязото се кове докато е горещо. Опитай да промениш нещата, но тънко и по-малко.

http://donjuancentre...amp;#entry14317

Точно когато човек се опитва да промени нещата по-тънко и по-малко, отсрещния започва да търси под вола теле и нещата се сгромолясват издин път.

Edited by Mystery, 01 September 2009 - 10:21 AM.


#8 dreams

dreams

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 70 Мнения:

Posted 01 September 2009 - 11:29 AM

Точно когато човек се опитва да промени нещата по-тънко и по-малко, отсрещния започва да търси под вола теле и нещата се сгромолясват издин път.


Ок, тогава изобщо няма смисъл да си правим труда да пишем :applause: the next и проблемите изчезват ... с тази мацка.. с другата ще има други, но пак даваме опиция - the next

#9 Confidence

Confidence

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 138 Мнения:

Posted 01 September 2009 - 11:46 AM

Dreams, Mystery е прав...според мен той говори за конкретната ситуация, че вече Алаказар е изтървал момента и е допуснал прекалено много грешки, които сега ще му струват скъпо...и според мен ако започне да променя нещата сега, връзката им ще си замине щото пичето няма да се остави така и ще държи на нейното си, както Алказалцера досега я е научил...Иначе и ти имаш право, че трябва да се работи тънко и с финес, но това е когато става дума за по-дребни проблеми...в гореописаната ситуация едва ли ще стане, но нашето момче няма друг избор, така че трябва да опита...но преди да пробва хубаво е да си помисли дали мацката СИ ЗАСЛУЖАВА!!!
Към Алказалцера или както е там: ПИЧ, КЪДЕ СИ БИЛ ПРЕЗ ЦЯЛОТО ВРЕМЕ ДОСЕГА, ЧЕ ТОВА ТИ Е ПЪРВАТА ВРЪЗКА С МОМИЧЕ, ЕДВА КОГАТО СИ В УНИВЕРСИТЕТА?! Всеки рано или късно преживява тия истории, явно сега е твоето време да страдаш и да бъдеш пре*бан от пичка...обаче нали знаеш, че живота е като спирала - днес си горе, утре долу и после пак...започвай да четеш тука форума, библии, миблии и т.н. защото идва твоя ред в който ти ще си ГОРЕ...подготви се добре, за да използваш шанса си по най-добрия начин независимо кво ще стане със сегашната мадама! :applause:
П.С. Миблията е най-важна! :P
Успех!

#10 mystery

mystery

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 99 Мнения:

Posted 01 September 2009 - 12:06 PM

Прав крив, прав е и ми сочи нагоре. Не съм казал некст, а да се отърси от дупката в която е попаднал, да намери решение за двамата. И да продължи нататък с нея или без нея. Млад човек сега му е времето да мисли, решава, променя.

#11 blablabla

blablabla

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 156 Мнения:

Posted 01 September 2009 - 12:51 PM

Dreams, Mystery е прав...според мен той говори за конкретната ситуация, че вече Алаказар е изтървал момента и е допуснал прекалено много грешки, които сега ще му струват скъпо...и според мен ако започне да променя нещата сега, връзката им ще си замине щото пичето няма да се остави така и ще държи на нейното си, както Алказалцера досега я е научил...Иначе и ти имаш право, че трябва да се работи тънко и с финес, но това е когато става дума за по-дребни проблеми...в гореописаната ситуация едва ли ще стане, но нашето момче няма друг избор, така че трябва да опита...но преди да пробва хубаво е да си помисли дали мацката СИ ЗАСЛУЖАВА!!!

Най-важното е да се научи да казва НЕ. А ситуацията е идеална. И двамата не са женени, ама се държат като такива. :applause: Най-добре би било постепенно, но веднага да започне да променя "статуквото" във връзката им иначе нещата ще отидам към раздяла още преди 8-и декември.

Казва - искам да се видим, виждаме се. Искам да ходим тук и тук - отиваме. Ако й откажа, в общия случай се цупи, понякога отстъпва.


alakazar, започни и ти да се цупиш, да се правиш на неразбрал какво е искала, ходете там където на те*е ти е кеф, срещай се с приятелите си и да не ти пука как ще реагира тя. Приятелството е нещо, което се гради с години, а се руши за няколко мига. Когато тя излиза някъде с приятелки се дръж така както тя се е държала.

#12 mystery

mystery

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 99 Мнения:

Posted 01 September 2009 - 12:56 PM

Абе да си оправи грешките. Компромис + мъжка дъма, когато е нужно. Той я качил на главата си и сега вече не го кефи.
Пу***** работа.

#13 razace

razace

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 209 Мнения:

Posted 02 September 2009 - 07:25 PM

Eдна дума - Алхимикът! от пауло коелю, чете се за 1 ден, 150 страници, 14,90лв, май станаха повече от една дума, ама прочети я... ще се чудиш как си допускал някви такива елементарни грешки, намери си свястни приятели и стига филми

#14 Cmacu

Cmacu

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 207 Мнения:

Posted 03 September 2009 - 09:45 AM

Eдна дума - Алхимикът! от пауло коелю, чете се за 1 ден, 150 страници, 14,90лв, май станаха повече от една дума, ама прочети я... ще се чудиш как си допускал някви такива елементарни грешки, намери си свястни приятели и стига филми


Това за книгата ОК. Въпреки че, аз мисля че Пауло Коелю пише като за малоумници. Всяко едно нещо се обяснява като за бавноразвиващи.
И все пак си прав: ще я прочете, ще му влезе нещо в главата и т.н. Обаче свестни приятели и по-качествени филми не се намират за един ден.
Проблема с гаджето се решава с ново гадже. Като не изпитваш удоволствие от връзката си с някого, значи няма смисъл да си губиш времето с него (става въпрос предимно за младежките години, след това ситуацията малко се променя). Независимо дали е първа, десета, петдесета, основната идея е да се забавляваш и да ти е приятно. Понякога е нужна малка или дори средна доза непукизъм.

#15 Neda

Neda

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 62 Мнения:

Posted 03 September 2009 - 04:42 PM

alakazar,
Това което те притеснява според мен е червената ти лампичка за обвързване, усещаш, че нещата се задълбочават и те хваща шубето. Естествено момичето е от най-лошия възможен тип и само задълбочава страховете ти. Има и друго, обикновенно когато единия се отдръпва, най-често мъжа, жената го усеща и мисли, че трябва да полага повече усилия, за да го задържи...но така само го отблъсква още повече. Става затворен кръг и може да се стигне до край. Чувстваш се гузен, защото усещаш, че момичето се старае много, а ти трябва да я нараниш и изоставиш - реално ти си презадоволен и отегчен от внимание и толкова се самозабравяш в тази ситуация, че даже не я искаш вече. Опитите й да те контролира, са агресивно поведение, а агресията е признак за слабост. Тя усеща, че те губи и се опитва да насилва нещата...целта й не е да те изяде, а просто да получи доказателства за любов от теб. Аз лично смятам, че нейните реакции могат значително да се смекчат, ако започнеш да проявяваш повече лична инициатива в отношенията ви, да я изненадваш по всевъзможни начини, с подарък, разходка, жестове и уверения, че е единствена за теб...Мисля, че постепенно доверието й в теб ще нарастне и ще ти е по-лесно да излизаш сам, без да стават големи проблеми. Естествено свободата е нещо , което можеш да си извоюваш постепенно, внимателно и е много важно да има пълна прозрачност по отношение на хората , с които се виждаш, къде, кога и за колко време. Така е коректно, другото е слободия. Успех!

Edited by Neda, 03 September 2009 - 04:43 PM.