Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Какво да очаквам


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 k77

k77

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 9 Мнения:

Posted 10 August 2009 - 11:19 AM

Здравейте на всички.Както се вижда съм новичък тук, препоръките към форума бяха много добри и реших да се посъветвам с вас.Вярвам че ще намеря отговор.Та проблема ми е свързан с 1 жена която обичам много и истински.запознахме се преди около 3 години.Тогава аз имах няколко годишна връзка, а тя нямаше никаква.Започнахме да се виждаме и с течение на времето аз се влюбвах все по силно.Близо 2 год.поддържах и двете връзки едновременно като официалната остана на заден план.Преди година взех решение и останах само с втората жена която обичах истински и прекратих дългогодишната си връзка.В началото на новата всичко беше перфектно-пътувахме постоянно, излизахме с приятели и се забавлявахме истински.След около 6 месеца прецених че е време за сериозна крачка и предложих брак.В това време ремонтирахме апартамент в който да живеем заедно.Съгласи се да се оженим беше много щаслива определихме дата резервирхме ресторант и църква и всичко вървеше супер.НО. Преди седмица ме заяви че трябва да отложим сватбата и да си дадем почивка от 1 месец за да намери себеси.В периода от предложението до момента на отлагането сме имали проблеми спорове и т н(без насилие)Случи се така че се издигнах в работата,което автоматично доведе до повече натоварване и отговорности.Имах и проблеми с майка ми(здравословно не беше добре)Осъзнавам че всичко това ми се е отразило и съм бил нервен но никога не съм повишавал тон или да си го изкарам на нея.Въпроса ми е да очаквам ли нещата да се подобрят и да се върнат в старите си параметри с пътуванията и забавленията или да се подготвя за най-лошото(раздяла)Предварително Благодаря

#2 She

She

    мацка

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 433 Мнения:

Posted 10 August 2009 - 01:05 PM

Нека мнението ми не се смята за меродавно. Не мога да си позволя да ти давам съвет или нещо такова. Нямам достатъчно опит, но това, което мога да споделя е само моето мнение за твоята история.
Жена, която е уплашена от предстоящото обвързване, не е готова на тази крачка. Може да не е сигурна, че ти си човека, може да й е рано още за брак и последващите отговорности, има някаква причина, която я кара да се чувства несигурна. Пък и все пак ти си първия й сериозен приятел.
Смяташ ли че се е наживяла? Това звучи тъпо, но има значение, дали е видяла и преживяла достатъчно, за да се кротне с теб и до теб....

#3 dosdasdis

dosdasdis

    Опитен

  • Validation
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 74 Мнения:

Posted 10 August 2009 - 01:54 PM

Ако смятате да се жените, поне според мен разговорите за проблемите ви трябва да са нещо съвсем нормално. Тук обикновено се срещат съвети, които не насърчават споделяне, изслушване, взаимно решение на проблеми защото тук се акцентира на започване на връзка. За да се е стигнало до брак не мисля, че може да се говори за връзка в начален стадий. Може да не е готова, може да не е сигурна дали ти си точния човек, може да вижда брака по различен начин (много хора свързват брачната халка с лишение от свобода), а може да има и коренно различна причина. Аз също не искам да давам съвет.. хипотетично поставяйки се в твоята ситуация, предполагам че бих разговарял, да видя какви са и истинските намерения и накъде вървят нещата. Не знам дали е правилна постъпка, но това би била моята. Не мисля обаче, че някой би могъл да ти отговори, защото ти познаваш приятелката си най-добре. Дано греша и да се намери някой, който да ти даде отговорът който търсиш.
Пожелавам ти добра развръзка и дано съм помогнал..

#4 k77

k77

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 9 Мнения:

Posted 10 August 2009 - 02:33 PM

Здравей благодаря за мнението.Относно наживяването по нейни думи се е наживяла.Не съм я притискал да се женим, беше решение и на двамата.

Edited by k77, 10 August 2009 - 02:46 PM.


#5 k77

k77

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 9 Мнения:

Posted 10 August 2009 - 02:46 PM

Здрасти.Прав си че никой не може да ми даде отговор но аз и не търся конкретен.Виждахме се и поговорихме, отговорът беше че и трябва време да прецени дали аз съм точния човек.А относно връзката ни година и половина се крихме че се виждаме и от октомври сме официално заедно.Не сме се срешнали и след 2 месеца да се заженим.Мерси за пожеланието

#6 She

She

    мацка

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 433 Мнения:

Posted 10 August 2009 - 02:59 PM

Ето, че тя е била честна с теб! Възможно е да се е повлияла от някой важен за нея човек, родител, близък приятел, чието мнение има стойност за нея.
Остави я сама да реши, няма какво да направиш. Нека сама се увери, че иска точно теб! ;)

#7 k77

k77

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 9 Мнения:

Posted 10 August 2009 - 03:15 PM

Оставил съм я.Искаше 1 месец да не се виждаме но не мога да не се боря за нея и да подвия опашка.За това се виждаме отвреме навреме.Искам по бързо да реши защото чакането е много мъчително

#8 dosdasdis

dosdasdis

    Опитен

  • Validation
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 74 Мнения:

Posted 10 August 2009 - 03:55 PM

Ако я притиснеш с решението, само ще си пропилееш шанса. Чакането никога не е леко, но не давай на емоциите ти да избият наяве и после да съжаляваш за това. Нетърпението ограбва най-безмилостно.

#9 k77

k77

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 9 Мнения:

Posted 10 August 2009 - 04:31 PM

абе хора вие сте по ценни от златото.за 2 часа получих най-ценните съвети досега.Благодаря ви от сърце

#10 Гост:_exort_*

Гост:_exort_*
  • Guests

Posted 10 August 2009 - 11:07 PM

абе хора вие сте по ценни от златото.за 2 часа получих най-ценните съвети досега.Благодаря ви от сърце

Празни приказки. Не виждам БИРИТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ :lol: :huh: :) :beat_up: :) :cj: :cj: :cj: :cj:

#11 Wingwoman

Wingwoman

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 27 Мнения:

Posted 18 August 2009 - 08:56 AM

k77, дръж ни в течение моля те. Наблюдавам няколко такива бъдещи булки и младоженци вече 5-6 месеца и темата ми е интересна.

#12 k77

k77

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 9 Мнения:

Posted 19 August 2009 - 03:22 PM

Ами какво да ви кажа.Вече всичко свърши.Определено се изплаши от сериозното обвързване и това че трябва да се съобразява само с 1 човек.Не беше готова просто.Но.........живота продължава.

#13 Don Kiko

Don Kiko

    Дон Жуан

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 776 Мнения:

Posted 19 August 2009 - 10:40 PM

всяко зло за добро :whistling:

#14 Гост:_exort_*

Гост:_exort_*
  • Guests

Posted 19 August 2009 - 11:33 PM

Man, женитбата е социална измислица на обществото за да се постигнат някакви цели- редовно плащане на данъци, издръжка на детето, разбира се след развода, сигурност за жената и нейните (така се приемат в повечето случаи) деца и други такива. Сватба и любов в повечето случаи са две различни "състезателни пътеки" в които нещата се развиват.
Така че за къв ти е било да предлагаш сватба, това за "отговорност на жената" сама да си поиска твоята сигурност, а ти да си помислиш дали а я приемеш като разбира се и предловиш пръстен и паднеш на коленца.
Както някой се изрази "Животът продължава, така че последвай го".

И още нещо- издигнал си се на работа. Това е супер. Поздрави. Имаш семейни отговорности- това е нормално. Льобовта не е само черешката на тортата, време е тези които са забравили да пораснат да го направят- да прескочат гимназиалните си години.

P. S. The world will be a better place if ABV translate really works. :whistling:

#15 dosdasdis

dosdasdis

    Опитен

  • Validation
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 74 Мнения:

Posted 24 August 2009 - 02:58 AM

Всяко нещо в живота ни остава следа, важното е човек да гледа напред. Радвам се, че ти може да направиш това.

Имам силно предчувствие обаче, че не след дълго ще ни напишеш как се е върнала при теб.