Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Ръководство за отслабване


  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 master-dj

master-dj

    70

  • Admin
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 622 Мнения:

Posted 27 October 2004 - 03:36 PM

ОК, това го отлагах от известно време, но ето го.

Правилата:

1. Забрави всички глупости, които четеш по списанията... Те обикновено са грешни и само ще те объркат.

2. Свалянето, както и качването, е проста математика... ако приеманите калории са под изразходваните = отслабване.

2б. ЕДНА ДОБРА ПРОГРАМА ЗА ОТСЛАБВАНЕ ОТНЕМА ПОНЕ 8 СЕДМИЦИ, А ДОРИ И ПОВЕЧЕ. ТОВА ЩЕ ГАРАНТИРА, ЧЕ ЩЕ ЗАПАЗИШ КОЛКОТО СЕ МОЖЕ ПОВЕЧЕ МУСКУЛИ И НЯМА В КРАЯ ДА ИЗГЛЕЖДАШ КАТО СКЕЛЕТ.

ВСИЧКИ ВИЕ, КОИТО СИ МИСЛИТЕ, ЧЕ СВАЛЯНЕТО Е ЛЕСНО. СЪБУДЕТЕ СЕ, ПО ДЯВОЛИТЕ! ЛЕСНО Е КАЧВАНЕТО.

2в. ЦИКЪЛЪТ ЗА СВАЛЯНЕ НЕ ТРЯБВА ДА Е ПО-ДЪЛЪГ ОТ 12-16 СЕДМИЦИ (ако си наистина дебел)… ПОВЕЧЕ ОТ ТОВА Е ПРЕКАЛЕН СТРЕС ЗА ТЯЛОТО.

ПО-ДОБРЕ Е ДА ПОВИШИШ КАЛОРИИТЕ ПОСТЕПЕННО ДО ТЕЗИ, КОИТО ИЗРАЗХОДВАШ, ЗА ОКОЛО МЕСЕЦ, ДА ЗАХРАНИШ ТЯЛОТО И ЧАК СЛЕД ТОВА ДА ОПИТАШ НОВ ЦИКЪЛ.

3. Кардио упражненията са надценявани.

Единствената полза от кардиото с цел отслабване е да осигури отрицателен баланс на калориите. Но прекалено много кардио стопява мускулите.

4. НИКОГА НЕ ПАДАЙ ПОД 1600 КАЛОРИИ.

Точно за това е кардиото. Започни от базовата линия, след което постепенно сваляй по 200 калории всяка седмица, докато достигнеш някъде около 1600. Когато стигнеш това ниво, започни да добавяш кардио.

5. Дългото по време с постоянен ритъм кардио е глупост.

Кардио сесиите не трябва да са повече от 20 минути. Ключът е в интензивни сесии минимум 10 и максимум 20 минути. (Под интензивни имам предвид наистина бързо бягане.) започни с 2-3 сесии на седмица и може да ги увеличите като брой при необходимост.

6. Диетите с малко въглехидрати са глупости, освен ако си само на сокове (особено пък хапчетата за отслабване).

Силата ти ще намалее... Въглехидратите, които трябва да избягваш като чума са съдържащите скорбяла спагети, бял ориз и картофи.

7. Повечето въглехидрати би трябвало да идват от обезмаслени млека, зеленчуци и умерени количества кафяв ориз и картофи. След 20:00 ч. само въглехидрати от зеленчуци.

8. Средни коефициенти на хранителните съставки:

Въглехидрати: 1-1,2 грама на килограм телесно тегло
Белтъчини: 2 грама на килограм телесно тегло
Мазнини: колкото се може по-малко

Повечето от въглехидратите за деня трябва да приемеш в 3-часовия период след тренировката.

9. Суплементи.

Витамин C, B, E, CLA, билкови фат бърнъри, креатин и глутамин (макар и да не е задължителен)

10. За тренировките: ТРЕНИРАЙ ТОЧНО КАКТО ТРЕНИРАШ ПРИ КАЧВАНЕ НА МАСА.

Т.Е., ПРОДЪЛЖАВАЙ ДА ВДИГАШ ГОЕЛМИ ТЕЖЕСТИ, тази стимулация ще задържи мускулите претоварени и ще запази колкото се може повече от тяхната маса, докато отрицателният баланс на калориите ще махnе мазнините. Освен това така мускулите ще останат твърди и обемни.

11. Големият брой повторения при сваляне на мазнините е глупост.

Хората, които препоръчват това, са смешници по списанията, които са пълни с химия – за тях какво правят или не правят, е без значение – хаповете им осигуряват успеха и по двата начина.

За естественото сваляне на мазнини има само един начин...

За да обобщя: свалянето означава отрицателен баланс на калориите, докато продължаваш да вдигаш големи тежести, за да запазиш колкото се може повече маса.

УСПЕХ!

#2 zizi

zizi

    100% жена

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 402 Мнения:

Posted 04 January 2005 - 02:58 PM

а оформянето на мускулите /без да ги правиш обемни/ постига ли се с тренировки във фитнеса /и какви/ или трябва да се ходи на гимнастика /уф тя е много уморителна/... ;)
и само не ми казвай че трябва да пия всички тези гадости дето си ги изброил по-горе. след два дни тръгвам на фитнес и искам да знам какво да правя за да оформя някои по женски места без да трупам мускули и без да ме карат да скачам като заек по великден. а за калориите и без това рядко минавам 1000 на ден. :blink: :lol: ;)

Edited by zizi, 04 January 2005 - 03:03 PM.


#3 zizi

zizi

    100% жена

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 402 Мнения:

Posted 05 January 2005 - 04:10 PM

ооооооо мастър ти си супер несериозен. добре че има опитни инструктори в залата и ще ми правят индивидуална програма. обаче с диетите няма да се разберем.

#4 Гост:_diva orxideia_*

Гост:_diva orxideia_*
  • Guests

Posted 17 January 2005 - 01:26 AM

ооооооо мастър ти си супер несериозен. добре че има опитни инструктори в залата и ще ми правят индивидуална програма. обаче с диетите няма да се разберем.

<{POST_SNAPBACK}>


изобщо не си прави труда мила няма смисъл на мастърчо хич не му пука ...

фитнес, секс и ограничаване на храната ...внимавай какво ядеш, колко и кога ...не смесвай храните...не прави манджа с грозде в корема си той ще ти е благодарен а ти ще се чустваш супер... ;) ;) :D

#5 boi4ka

boi4ka

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 41 Мнения:

Posted 24 January 2005 - 05:28 PM

Привет :P
Стана ми интересно като се зачетох,та реших да ви драсна :P
От известно време се опитвам да поотслабна/е не се старая много/и все не успявам ;) Тука е интересната част,значи миналата и тази година започнах да постя и то целите великденски и коледни!Тогава се убедих,че наистина е невероятно човек да си отдъхне малко от месо и други животински храни!В продължение на 40 дни не съм вкусвал никакво месо,мляко,млечни продукти и всичко което съдържа по някакъв начин животинско в се*е си :D Малко е кофти заради това ,че съм свикнал да си хапвам сладки неща,но издържах и то не с голям зор!
Резултатът беше 10 килограма по малко на плещите и чист организъм,а и чувството че си лек като перце!Няма да крия ,че си пийвах алкохолче и с приятелката си съм бил ;)
Сигурно се чудите какво съм хапвал изобщо :D :D :D ето какво:основно разни постни манджички от добрата ми баба,хлябче,маргарин лютеница и плодове и зеленчуци.Не мислих,че ще издържа без месо и понякога ми се е искало да си хапна "нещо сухо" :D но след първата седмица всичко си дойде на мястото!
Ооооооооо,трябва да ви кажа,че карам и колело,това ми е хоби и започвам все повече да полудявам като ги обикалям тия наши планини :P
И накрая но не на последно място искам да ви питам за оформянето на мусколите без да стават като на Митьо Крика...хахахахахах примерно :D
Просто за релеф:как се постига подобно нещо?Благодаря предварително............усмивка :D

#6 zizi

zizi

    100% жена

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 402 Мнения:

Posted 24 January 2005 - 05:44 PM

здрасти
и да чакаш отговор от мастъра - твойта няма да стане. него не го еня вече за нищо. за мускулите отиваш във фитнес залата и всеки един инструктор ще ти обясни. има много машини. някои от тях още не мога да мръдна даже и без тежести, но с течеие на времето се свиква. а пък за начало има и гирички. с малки тежести - повече повторения. това поне го разбрах. а пък и нали на инструкторите това има е работата да вървят подире ти и да помагат.
е те и диети ми дават ама да има да взимат. а ти щом можеш да пазиш диета значи си върха. аз не мога даже и живота да ми зависи от това.
но да знаеш от фитнеса има полза. аз тук за някакви си десет дена доста неща оформих по се*е си. чак сама взех да се заглеждам хахаааааааааааааааааааааааааааааа това е майтап.
ами съвета ми е пробвай ;)

#7 boi4ka

boi4ka

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 41 Мнения:

Posted 26 January 2005 - 03:52 PM

здрасти
и да чакаш отговор от мастъра - твойта няма да стане. него не го еня вече за нищо. за мускулите отиваш във фитнес залата и всеки един инструктор ще ти обясни. има много машини. някои от тях още не мога да мръдна даже и без тежести, но с течеие на времето се свиква. а пък за начало има и гирички. с малки тежести - повече повторения. това поне го разбрах. а пък и нали на инструкторите това има е работата да вървят подире ти и да помагат.
е те и диети ми дават ама да има да взимат. а ти щом можеш да пазиш диета значи си върха. аз не мога даже и живота да ми зависи от това.
но да знаеш от фитнеса има полза. аз тук за някакви си десет дена доста неща оформих по се*е си. чак сама взех да се заглеждам хахаааааааааааааааааааааааааааааа това е майтап.
ами съвета ми е пробвай :lol:

<{POST_SNAPBACK}>


Ахам ще се пробвам :P
Бе да ти кажа,малко не ми се иска да ходя по зали,че там са все едни такива напомпани-мапомпани B) и ако вземат да се сбият нещо-нема излизанае от там ххехехехехе,майтап де :D
Това с многото повторения и малките тежести и на мен ми го казаха,ама как искам да си тренирам у нас ако може :) Не че съм някой лигльо,напротив 1.85 съм и съм малко над 90 кила :D :lol: просто трябва да се стегна след тия празници....пък и лято идва-като гледам тая зима :)
Сега ще започна с малко лицеви опори и коремни преси и после може да повдигам малко...........пък току що виж съм станал ебаси и манекена,бреййййййййййй :)
Айде бъдете здрави и усмихнати :D

#8 zizi

zizi

    100% жена

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 402 Мнения:

Posted 26 January 2005 - 06:22 PM

амииииии да имаш да взимаш че ще се сбият. в залата в която ходя е голям цирк. те повечето деца ходят там. и вдигат малко тежести и след това отиват пред огледалата и започват да се надуват като пуяци. направо ме скъсват от смях. битер от кокони на парад са. но не си прав. в залите поне има доста уреди които в къщи и да искаш не можеш да сложиш. и доста помагат. :)

#9 boi4ka

boi4ka

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 41 Мнения:

Posted 26 January 2005 - 06:52 PM

амииииии да имаш да взимаш че ще се сбият. в залата в която ходя е голям цирк. те повечето деца ходят там. и вдигат малко тежести и след това отиват пред огледалата и започват да се надуват като пуяци. направо ме скъсват от смях. битер от кокони на парад са. но не си прав. в залите поне има доста уреди които в къщи и да искаш не можеш да сложиш. и доста помагат. :)

<{POST_SNAPBACK}>

За това ,че ше се сбият се базиках,ххахахахахахаха просто от време на време ми идва нещо в главата и си ги драскам на поразия :D хахахахахха
Имах предвид,ако имаш възможност да си имаш уреди в къщи,макар че като си помисля в залата наистина ще е голям сеир :lol: Абе zizi, я напиши някакви упражнения,разбирам че ти вече си от напредналите :) щом сама си се заглеждаш :lol:
А за лапетата.....май и аз бях така по едно време :) хахахахахахха супер смях са наистина и ходят като Шварценегер!..........напомпани :D
Ако ти се занимава сподели нещо за талийката и корема,айде нали сме от един форум все пак :P Благодаря предварително!!!

#10 zizi

zizi

    100% жена

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 402 Мнения:

Posted 26 January 2005 - 06:58 PM

ок от мен да мине. пускам ти цялата си тренировъчна програма. от днес е нова защото започнах да се прозявам яко на последните тренировки - натоварването ми идваше малко. и затова я смениха.
ТРЕНИРОВЪЧНА ПРОГРАМА

ПЪРВИ ДЕН
1. КАРДИО – 10МИН
2. АДДУКТОР – 4*20 + НАПАД НАПРЕД – 4*30 / СМЕСЕНИ СЕРИИ /
3. АБДУКТОР – 4*20 + НАПАД ВСТРАНИ – 4*20 / СМЕСЕНИ СЕРИИ /
4. ЛЕГ ПРЕСА – 4*30
5. СГЪВАНЕ ОТ ЛЕГ – 4*30
6. КЛЕК ТИП НАПАД – 4*30
7. ПОВДИГАНЕ НА КРАКА ОТ ЛЕГ – 4*20
8. ПРЕСА ОТ ОБРАТЕН НАКЛОН – 4*20
9. КАРДИО – 10МИН

ВТОРИ ДЕН
1. КАРДИО – 10МИН
2. ПЕК ДЕК – 4*15
3. ФЛАЙС – 4*15
4. ПУЛДАУН НАДХВАТ И ПОДХВАТ – 4*20
5. W ПРЕСИ – 3*15
6. СГЪВАНЕ НА МАШИНА – 3*15
7. РАЗГЪВАНЕ НА МАШИНА – 3*15
8. РАЗГЪВАНЕ НА ВЪЖЕ – 3*20
9. КОРЕМНИ ПРЕСИ НА ДЮШЕК – 4*20
10. ПОВДИГАНЕ НА КРАКА – 3*20
11. ПРЕСРЕЩАНЕ НА КОЛЯНО ЛАКЪТ ПРЕСИ - 4*20
12. КАРДИО – 10МИН

ТРЕТИ ДЕН
1. КАРДИО – 10МИН
2. РИМСКА ТЯГА – 4*20
3. ПРИКЛЕК ВСТРАНИ – 4*30
4. ОБРАТНА ЕКСТЕНЗИЯ – 4*20
5. ИЗНАСЯНЕ КРАК НАЗАД, НАГОРЕ, ВСТРАНИ – 4*20
6. НАПАДИ – 4*30 + КЛЕК ШИРОК РАЗКРАЧ – 4*30 / СМЕСЕНИ СЕРИИ /
7. АБДУКТОР – 4*20
8. КОРЕМНИ ПРЕСИ – 5*20
9. ПОВДИГАНЕ НА КРАКА ОТ ЛЕГ – 5*20
10. КАРДИО – 10МИН

това е. и май се справям добре. :) :D :lol: :lol: :)

#11 boi4ka

boi4ka

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 41 Мнения:

Posted 26 January 2005 - 07:22 PM

ок от мен да мине. пускам ти цялата си тренировъчна програма. от днес е нова защото започнах да се прозявам яко на последните тренировки - натоварването ми идваше малко. и затова я смениха.
ТРЕНИРОВЪЧНА  ПРОГРАМА
   
      ПЪРВИ ДЕН
1. КАРДИО – 10МИН
2. АДДУКТОР – 4*20 + НАПАД НАПРЕД – 4*30 / СМЕСЕНИ СЕРИИ /
3. АБДУКТОР – 4*20 + НАПАД ВСТРАНИ – 4*20 / СМЕСЕНИ СЕРИИ /
4. ЛЕГ ПРЕСА – 4*30
5. СГЪВАНЕ ОТ ЛЕГ – 4*30
6. КЛЕК ТИП НАПАД – 4*30
7. ПОВДИГАНЕ НА КРАКА ОТ ЛЕГ – 4*20
8. ПРЕСА ОТ ОБРАТЕН НАКЛОН – 4*20
9. КАРДИО – 10МИН

ВТОРИ ДЕН
1. КАРДИО – 10МИН
2. ПЕК ДЕК – 4*15
3. ФЛАЙС – 4*15
4. ПУЛДАУН НАДХВАТ И ПОДХВАТ – 4*20
5. W ПРЕСИ – 3*15
6. СГЪВАНЕ НА МАШИНА – 3*15
7. РАЗГЪВАНЕ НА МАШИНА – 3*15
8. РАЗГЪВАНЕ НА ВЪЖЕ – 3*20
9. КОРЕМНИ ПРЕСИ НА ДЮШЕК – 4*20
10. ПОВДИГАНЕ НА КРАКА – 3*20
11. ПРЕСРЕЩАНЕ НА КОЛЯНО ЛАКЪТ ПРЕСИ - 4*20
12. КАРДИО – 10МИН

ТРЕТИ ДЕН
1. КАРДИО – 10МИН
2. РИМСКА ТЯГА – 4*20
3. ПРИКЛЕК ВСТРАНИ – 4*30
4. ОБРАТНА ЕКСТЕНЗИЯ – 4*20
5. ИЗНАСЯНЕ КРАК НАЗАД, НАГОРЕ, ВСТРАНИ – 4*20
6. НАПАДИ – 4*30 + КЛЕК ШИРОК РАЗКРАЧ – 4*30 / СМЕСЕНИ СЕРИИ /
7. АБДУКТОР – 4*20
8. КОРЕМНИ ПРЕСИ – 5*20
9.  ПОВДИГАНЕ НА КРАКА ОТ ЛЕГ – 5*20
10.  КАРДИО – 10МИН

това е. и май се справям добре. :lol:  :)  :)  :P  :D

<{POST_SNAPBACK}>

ZIZI,благодаря ти,бирата е от мен B) може да попитам за някои пояснения относно упражненията :Dхахаххахахахахахаха ,ама каква програмка са ти накиприли и изнасяне на крак назад,нагоре и встрани бреййййййй :lol:
Още не съм отишъл да видя как е в залата,карти и всичко останало............абе тая програмка да не е само женска та да се изложим :D
Айде със здраве и благодаря още веднъж!
р.s.очаквайте включване :)

#12 zizi

zizi

    100% жена

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 402 Мнения:

Posted 26 January 2005 - 07:30 PM

е естествено че е женска. ама упражненията за ръце като гледам и мъжете ги правят. така че споко. а като искаш мъжка програма нали в залите има инструктори. за какъв чеп са там. нали да инструктират. спираш първия натискаш го в ъгъла и да ти прави програма. :)

#13 MuTaKa

MuTaKa

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 8 Мнения:

Posted 01 June 2005 - 10:02 PM

както отслабването така и качването са строго индивидуални както за мъже/жени така и за всеки човек поотделно.. различните хора с различни структури не могат да изглеждат по един и същи начин, а постигането на оптимален ефект при всеки е различно...
Това с броенето на калории за мене са глупости.. диети - да.. ма сега това има 147 калории, а онова 139 начи него ше зема - глупости...

#14 electric

electric

    All Eyes On Me

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 532 Мнения:

Posted 01 June 2005 - 10:51 PM

направете КАРДИОТО поне 15мин, защото 10мин са нищо !!!

#15 mircpolice

mircpolice

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 57 Мнения:

Posted 02 June 2005 - 06:55 PM

Значи хватката е да си редовен :) тренирай и си направи хранителен режим не пий газирано,спри хляба,не яж сладко,наблегни на месото и салатите,Прави кардио тренировка ако искаш даже ходи във фитнес залата и дигай малко тежести колкото да ти се развият мускулите аз лично сега съм на период качване на мускулна маса и после чак ще съм на релеф :) а иначе може да пиеш и фат бърнер или л-карнитин ;) за 20 дни ще те стопят стига да са хубави ;)