Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

когато не ти обръщат внимание


  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 ThugLife_1

ThugLife_1

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 7 Мнения:

Posted 25 June 2009 - 02:32 PM

Здравеите пак съм аз :rocknroll: Въпросъм ми сега е следния: Значи старая се да съм алфа, да сам пич и т.н. Обаче оставам някак си незабележим сред социалния кръг. Имам едно приятелче дето обира всичките лаври момичетата се кефят на него и не до толкова на мен. Моя поглед на нещата е, че тои не прави нищо друго освен да се бъзика с тях, само бъзици без ескалация на каквото и да е друго нещо. Докато аз се старая сичко да е на 6 стоика глас поведение доминация и нещо не ми се връзва.. Всъщност въпроса ми е: Как да доминирам и да съм центар на вниманието в социалния кръг. На вярно ще си кажете еми трябва да си пич.. Аз съм си пич обаче нещо не се получават нещата..

#2 NRG

NRG

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 496 Мнения:

Posted 25 June 2009 - 03:15 PM

само натрий - отрова.
само хлор - отрова.
NaCl = вкусотия (сол)

съответно:

само стойки, лош поглед и доминантност - темерут
само бъзици - цирков идиот
доминантни език на тялото, поглед и поведение + шеги, закачки, ирония и САМОирония = алфа

Ако не разбираш нещо, не обвинявай мен, а този в огледалото :rocknroll:

#3 Гост:_exort_*

Гост:_exort_*
  • Guests

Posted 26 June 2009 - 12:25 AM

Внимавай със самоиронията. Само в крайни случаи, като парфюм е. Ако прекалиш става цирк.

Един съвет. Хващаш някое приятелче (на което имаш доверие) за ушите и го караш да ти каже като какъв те вижда отстрани.

#4 eLfisH

eLfisH

    2Pac Shakur

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 265 Мнения:

Posted 02 July 2009 - 09:00 AM

Най-лесно е да ти кажат, че си пич... Най-лесно е да ти кажат,че си мъж... Трябва просто да си, а не просто да ти казват. Затова както каза NRG не трябва да пускаш само бъзици или да си само сериозен. Трябва да намериш най-добрата комбинация между тези две и тогава ще бъдеш номер 1 пред момичетата :D C&F, нег-ове и т.н. - това е истината :D

#5 ~*HolmZ*~

~*HolmZ*~

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 101 Мнения:

Posted 04 July 2009 - 12:24 AM

Щом не ти се получават нещата, значи не си пич. Щом се чудиш дали си пич, значи не си пич. Щом се сравняваш с друг за да видиш дали си пич, значи не си пич. Щом се СТАРАЕШ да си пич, значи не си пич. Така че, не миказвай:"Аз съм си пич, ама не се получава..." Не си пич, и никога няма да бъдеш, докато търсиш отговорите във форума. Съфорумниците могат да ти помогнат с определена ситуация, но никой не може да те "научи" да си пич. Или си, или не си. Това е поведение. Ако не ти харесва, отрегулирай поведението си... NRG даже и формула ти даде.(Ей,сега да не започнеш да си правиш опити с Na и Cl, това е метафора). Проблема ти е, че си толкова спечен за това, дали си пич, че забравяш да се отпуснеш. Забавлявай се... какво значение има в крайна сметка дали си пич или не, ако се забавляваш. Допуснал си грешката на 90% от обществото-самочувствието ти се контролира от останалите. Имаш нужда чуеш, че си "пич", просто защото самия ти не го вярваш. Но кого залъгвам..? Едва ли ще успееш да го промениш... ще продължиш да се влияеш от останалите и да не уважаваш се*е си. Това е жалко, но е факт. :beat_up:

#6 Nikotin

Nikotin

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 216 Мнения:

Posted 04 July 2009 - 08:56 AM

доминантни език на тялото, поглед и поведение + шеги, закачки, ирония и САМОирония = алфа


:beat_up:

#7 Francesco

Francesco

    Relies on looks

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 88 Мнения:

Posted 04 July 2009 - 10:15 AM

Всъщност въпроса ми е: Как да доминирам и да съм центар на вниманието в социалния кръг.


Ами според теб, как се става център на вниманието в една компания? Помисли, и сам можеш да си отговориш.
Определено не е като седиш в някаква "алфа" поза, гледаш лошо другите и от време на време хвърляш по някоя наказателна приказка към някой.
Виж за пример твоето приятелче - той просто се забавлява, натурален е, и девойките долавят това.
А ти си изкуствен, човек опитващ се да си сложи една "алфа маска" с нагласата, че ако просто седиш в "правилната" стойка и гледаш по "правилният" начин, те сами ще си дотичкат при теб.
А пък най-достойният и алфа вариант е, просто да хванеш аверчето си и да го набиеш пред всички, след тази алфа постъпка, всички момичета там ще ти се редят на опашка (да ти кажат колко голям загубеняк си хах).
Пробвай го! :beat_up:

Поздрави.

#8 Neda

Neda

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 62 Мнения:

Posted 04 July 2009 - 12:50 PM

Смени приятеля...или поне действай сам...това с конкуренцията е тъпо и само те отделечава от целта. Освен това има хора, които от малки са с непоклатимо самочувствие и умеят доста добре да манипулират другите и да ги използват, за да блеснат на техен фон. Колкото по-близък ти е приятеля, толкова по-добре познава слабите ти страни и те манипулира, съответно и знае как да те конкурира и къде да те настъпи в надпреварата. Не всеки може да е алфа, или поне не веднага...а тези които от малки са си алфа са доста напреднали с материяла и конкуренцията с тях е почти винаги обречена...Помисли! Съветът ми е, действай си за се*е си и не позволявай този и онзи да стои наоколо.

#9 *----=Elit Force=----*

*----=Elit Force=----*

    ElitForce

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 311 Мнения:

Posted 08 July 2009 - 02:31 PM

Ей,"ThugLife_1",виж какво ти е написал "~*HolmZ*~" :beat_up:
Ей,момче не се насилвай да си пич,отпусни се,мисли по-малко за това какво мислят другите за теб-ти си важен.Да,да,знам,но ти искаш мацки...Може би това цялото старание те прави "дървен" и неестествен.

Искаш ли да успееш?
Ако не-можеш да спреш да четеш...
Ако да-чети...



Всичко прочетено в Библията е просто теория,която да ти разясни нещата,а не ключа към успеха.Ако караш кола ще видиш,че,ако прочетеш упътване за управление на МПС,няма да станеш шьофьор,а всичко става с практика.Когато караш не се замисляш кой педал натискаш и не си гледаш оборотомера преди да смениш на по-вискоа предавка.Ти "усещаш" колата.
При момичетата и като цяло в обществото нещата стават по подобен начин-един вид "усещаш" нещата.
Отпусни се,не се опитвай да се държиш по определен начин,по който да привличаш внимание,защото така всичко излиза на яве.Не бъди позьор-бъди по-естествен.Айде бягай на "полето",пробвай и пиши,дали има резултат.

#10 greenygreen

greenygreen

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 1 Мнения:

Posted 09 July 2009 - 05:04 PM

аз ти препоръчвам една моя тактика.. като видя че моя приятел заговаря момичетата аз кво прая.. отивам при момичето на което й е скучно или няма настроение или просто е задръстена и почвам да говоря с нея за училището, за работата, за приятелите, понякога и зад гърба на някой който се прави на интересен просто да мога да я заговоря.. и като говоря ' говоря с мили думи като невинно дете.. щото знам че жените са много чувствителни.. като си с жена не трябва да мълчиш само тря да я разсмиваш.. няма да е зле и да вкараш малко романтика.. успех с жените и незабравяй че не трябва да си сериозен.. или поне като излизате вечер с тях вкарай малко водка да се отпуснеш.. а забравих да ти кажа - жените много обичат комплиментите.. обаче гледай да се отпуснеш като им правиш комплименти щото иначе изглеждаш смешен пред тях

#11 razace

razace

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 209 Мнения:

Posted 10 July 2009 - 12:13 AM

Формулата е кратка, да не ти пука и се забавлявай ;) Единственият начин една грешка, която направиш и да няма ефект върху теб, е да не ти пука, ама грам! Да си пич е състояние, а не цел. Достатъчно е да погледнеш някои как се държи за няколко секунди и ако продукта е развален, миризмата на развалени яйца се усеща на момента. Аз лично съм доста словохотлив, но преди време пред определена компания понеже се чувствах комплексиран сред тях се държах принудително (сега казвам това, сега онва, дори глупави фантазии как ще изглеждам в тяхните очи със S-класа) и за ефекта не ми се говори - но никога не съм правил толкова голяма грешка в живота си...
Докато си зает няма да имаш време да мислиш за глупости. Занимавай се с неща, които ти носят удоволствие, аз примерно спортувам по 7-8 часа на седмица и се изявавам тук като млад предприемач (кредит = бъбреци), обожавам музика, fhm, street fighter 4, коли, ски, телефони, езици и така имам за кво да говоря винаги, но дори и да нямам не ми пука, аз не съм латерна машина, и не искам. Преди в едно заведение, голяма компания един пич тръгна да казва виц, ама преди това каза супер сладко, че не може да разказва добре вицове и наистина беше така, но това нямаше значение защото той не му отдаде значение, а и се държеше супер свежарско и отпуснато, липсваше пламъка да получи одобрение или някви подобни глупости, просто си изкарваше добре вечерта. Друг до него беше пълно дърво изкуствено поведение, позьорско, малко и моето беше такова, всъщност не, просто не ги познавах и те си разказваха някви историики, на които те са били, а аз не и нямах какво да кажа толкова, ама голяма работа.
Преди си мислих, че съм направил грешка като не съм заучил някви "демонстратион хай валуе", сега се чувстам тъпо, че дори така съм си помислил, това наистина не е моя натура и чак ми се плачка :beat_up: Ама... на кой му пука? Enjoy life щот е доста кратък

#12 Don Kiko

Don Kiko

    Дон Жуан

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 776 Мнения:

Posted 10 July 2009 - 12:46 AM

razace, грешки няма, а само натрупан опит и взети поуки :beat_up: грешка е, когато не започнеш, защото тогава неминуемо губиш! да успяваш, да се получава всяко нещо, ако щеш и да си пич - не е действие, а навик... тези навици обаче идват с опита.

всичко става така, както сам си го направиш - ако се мислиш за мухлио, то е силно вероятно и останалите да те мисляр за такъв и обратното... ако се мислиш за готин пич и се държиш като такъв, то рано или късно и другите ще те видят като такъв ;)

и тук не става дума само за жените, а за живота като цяло!

#13 razace

razace

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 209 Мнения:

Posted 10 July 2009 - 08:00 AM

Като направя едно сравнение преди 2 години къв бях или колко трудно ми беше да комуникирам с непознати хора, а сега с каква лекота го правя, потвърждава, че който има желание да постигне нещо винаги намира начин, колкото и невъзможно да изглежда.
Точно в десятката, за къвто се мислиш за такъв и другите ще те мислят :beat_up:

Edited by razace, 10 July 2009 - 08:01 AM.


#14 NooB

NooB

    Никъв Опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 180 Мнения:

Posted 13 July 2009 - 01:48 PM

Ако не разбираш нещо, не обвинявай мен, а този в огледалото



това с натрия и хлора е много добро, ще добавя и време

няма да се научиш от първия път, не че аз съм научен но пробваш това с NaCl е настина перфектния пример

Edited by Buffed, 13 July 2009 - 01:49 PM.


#15 Cmacu

Cmacu

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 207 Мнения:

Posted 14 July 2009 - 11:44 AM

аз ти препоръчвам една моя тактика.. като видя че моя приятел заговаря момичетата аз кво прая.. отивам при момичето на което й е скучно или няма настроение или просто е задръстена и почвам да говоря с нея за училището, за работата, за приятелите, понякога и зад гърба на някой който се прави на интересен просто да мога да я заговоря.. и като говоря ' говоря с мили думи като невинно дете.. щото знам че жените са много чувствителни.. като си с жена не трябва да мълчиш само тря да я разсмиваш.. няма да е зле и да вкараш малко романтика.. успех с жените и незабравяй че не трябва да си сериозен.. или поне като излизате вечер с тях вкарай малко водка да се отпуснеш.. а забравих да ти кажа - жените много обичат комплиментите.. обаче гледай да се отпуснеш като им правиш комплименти щото иначе изглеждаш смешен пред тях


А всичко написано тук е направо анти-алфа, че дори и анти-мъжко. Само ще подчертая кофти съветите да не вземе някои да се обърка:
- отивам при момичето, което няма настроение или е просто задръстена - No comment <_<
- почвам да говоря за училището, за работата, за приятелите - Тотална грешка... най-вероятно едно от тези е вероятната причина за комплексите/кофти настроението
- зад гърба на някой... - Лол... как не съм се сетил за такива подмолни тактики...
- говоря с мили думи като невинно дете - тук имаш шанс за успех само с наистина много кофти случай... може би някоя много стара мома, непрекъснато страдаща от липсата на деца около се*е си... Бляк :о
- знам, че жените са много чувствителни - да така е по-дяволите... вече доста си се сближил с жените, доста добре ги познаваш, направо като че си една/"един" от тях а?
- като си с жена не трябва да мълчиш... - това вече разбива... това си е изцяло женска стратегия, при това една от най-силно разпространените
- няма да е зле да и вкараш малко романтика - всъщност "вкараш" е доста подходяща дума за това, което си искал да напишеш. Само дето съм сигурен, че незнаеш защо.
- вкарай малко водка да се отпуснеш - ето го пак това прословуто вкарване... Явно за водка и романтика е идело реч.
- забравих да ти кажа - жените много обичат комплиментите.. - е това наистина е много добре да го забравиш... И аз обичам свирките, ама те не ми подаряват една веднага след като се запознаем нали?
- обаче гледай да се отпуснеш като им правиш комплименти щото иначе изглеждаш смешен пред тях... - доста добро заключение

Имам въпрос... Тази тактика наистина ли работи? Не съм сигурен, че искам да видя екземпляр на когото е подействала, но имам нужда от сериозно доказателство. Ако успееш да ми го представиш си взимам всички думи назад и признавам, че съм бил в тотална заблуда относно отношенията МЪЖЕ<>ЖЕНИ!

ПП: Абе този пост само аз ли съм го прочел, не знам смешно или тъжно е всичко.