Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Тя: Ти си единствения за мен. След 2 дни: "Чао, не те те обичам вече". Защо, за бога?


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 SouLtree

SouLtree

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 49 Мнения:

Posted 01 June 2009 - 08:22 PM

    Замислих се в/у това защо женките до един момент ни казват колко сме такива, колко онакива, все хубави неща - как сме били невероятни, страхотни, бащи за техните неща, супермени - с пелерини, без пелерини, рицари на шарени коне и каквито им дойде на акъла. И не щеш ли, в един момент, точно тогава, когато най-малко го очакваш, ти го изтрелват това "Чао. Еми, не те обичам вече...". Добре, какво означава това "вече"? Как може да обичаш нещо, а после - не? Не може да обичаш шоколад и после изведнъж да ти омръзне. Та, това е шоколад, за бога!!! Имам чувството, че те правят така, защото не искат да ни кажат директно какво мислят за нещата. Това е нещото в жените, което мн ме дразни - винаги всичко се мисли, казва, прави по завоелиран начин. Трябва да се сетиш. Някак си не искат да поемат отговорност. Нали за това са мъжете? Или се лъжа? Едва ли.
    В групата имаме една двойка, супер точни хорица, мн ме радват. И момчето, и момичето. Един път бяхме на пицата до УАСГ. В този момент тя спазваше някаква диета (какво да ги правиш тия жени, все са на диета, от оная специалната - дето действала, там където въобще не ядеш, сещаш ли), но ние с момчето щяхме да си поръчаме пици, от ония мазнитееее. Явно и на нея й се е прияло и се започнаха едни увъртания какво да си избере да хапне, ама не можело ли да си поръча и тя. Ами поръчай си, бе! Кой те спира? Ама, не. И така, казвам на момчето: Виж, к'во с'я. Гледай я как само оглежда пиците. Забележи само как ни ги овърта тука и иска да я подкрепиш, не, да й дадеш да си поръча тая пица (все едно зависи от него)". И в този момент само поглежадам и виждам погледа й тип я-тука-имало-някой-който-се-сеща-какво-искам-да-кажа-с-толкова-много-празни-приказки.
    Когато им го кажа това на женките: "Ти си виновна!", дори и на шега (само на шега съм им го казвал), дори за хубаво да е (всъщост само тогва, защото ако е за лошо ще ми се обидят стабилно), на тях им става нещо и при достигане на тези думички до техните ушите и скачат като ожилени от десет оси, не, нека бъдат 25 оси.
    Примерно онзи ден една мацка ми предложи да опитам, да го кажем така, едно "ястие". На мен мн ми хареса и започнах доста да си "похапвам" от това "ястие" и вчера й казвам: "Ти си виновна, сега само това ми се "яде" (и й намигам, казвайки й го игриво), а тя се изцъкли стил анимационно филмче. Гледам я, че нещо не се зарадва, ама гледаше да го прикрие и аз реших да си я гъбаркам там, да си я закачам малко - да й вдигна малко настроението (после пак да мога да я спичам за нещо. Ей така, да има горе и долу, интересно да си правим, разнообразие да има).
    Ето за това мъжете рулираме света на бизнеса. Защото имам топки да си понесем последствията (било то положителни, било то лоши).
    Вие как мислите относно този така екзистенциален въпрос? Ако има момичета, жени, баби споделете вашето мнение. Разкажете си честно защо така изненадващо ни го прасвате в лицето това "Чао, не те обичам вече..."


#2 Midiosa

Midiosa

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 65 Мнения:

Posted 01 June 2009 - 09:47 PM

примера с шоколада беше доста интересен :very_sad: можеби човек не може да престане да обича шоколад, защото той "общува" с него по малко по-специфичен начин. Една "Милка" например няма да започне да те търси по телефона за щяло и нещяло, да ти иска сметка какво, къде, защо и как.. с 2 думи- единствената работа на шоколада е да те накара да се потопиш в сладост, която получаваш когато ТИ поискаш :dancing: и толкова..

Не разбрах какво общо имаха другите 2 примера?! Като си се разочаровал от една, която те е зарязала и айййде- всички останали под ножа.. нищо, за момента е по-добре от самосъжалението, което даже се е преобразувало в надменност - Ето за това мъжете рулираме света на бизнеса. Защото имам топки да си понесем последствията (било то положителни, било то лоши).
Като го "рулирате" защо тогава не успяваш с разочарованията и разделите..

относно шегите- и най-тъпата шега може да се превърне в страхотен бъзик ако успееш да я поднесеш подобаващо! :excl:
Ай със здраве иии.. купи си 1 шоколад, ще се почувстваш по-добре :)

#3 Ascalon

Ascalon

    Team player

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 217 Мнения:

Posted 01 June 2009 - 10:42 PM

"Чао. Еми, не те обичам вече...". Добре, какво означава това "вече"?


Тва означава ,че някой му е изтървал края от мн отдавна. В момента в който се спре с арогантността и се престане с ДЖ агресивното държание (каквото и да има предвид всеки тука от нас конкретно) , след като мъжката страна се огъне и "опитоми", единствената очаквана реплика,която може да се чуе, увисва като заглавие на някой форум. Тая фраза не е дошла отведнъж, а е следствие от известен период натрупано време.
Тва, че мацката си трае през дадения период и накрая го изтупва като свинско мясо на касапски тезгях естествено е куцо.
Е дотука хубаво, ама ние не го ли правим същото? (отрязваме мацки ...нали?**?)
Разликата е , че да речем решаваме да не й се обаждаме, да си измислим неотложна работа, да се скараме безпричинно и да теглим по една майна.
Разликата е , че май влагаме по-различен (по-дълбок) смисъл в онова словосъчетание с "О____м те!"

Exort ми доложи една доста интересна интерпретация за маймунския номер: Пускаш стария клон чак , след като си се хванал за следващия. Пускаш старото момиче за секс , чак след като си намерил новата, която евентуално няма да е само за това.
Въпросния маймунски номер доста точно описва фразата "не те обичам вече" . Тя е спряла да обича от доста време, но маймунския страх да остане сама е по-голям. Затова изведнъж чувствата и заминават, точно когато си е намерила нов "клон".

Със здраве! :excl:

#4 SouLtree

SouLtree

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 49 Мнения:

Posted 02 June 2009 - 12:45 AM

Не разбрах какво общо имаха другите 2 примера?! Като си се разочаровал от една, която те е зарязала и айййде- всички останали под ножа.. нищо, за момента е по-добре от самосъжалението, което даже се е преобразувало в надменност.
Като го "рулирате" защо тогава не успяваш с разочарованията и разделите..


   Не, не, няма такова нещо, че са ме зарязали или нещо от сорта, всичко си е екстра при мен. Напредвам си с материала :excl:. Експериментирам си, такива работи. Правя си интересно. Просто си мислех за тези неща от живота. Искаше ми се (и сега ми се иска) да има повече теми, които да ни карат да разсъждаме, които да пълним с лични примери, да има място, където да споделяме. Не искам да упреквам или обидя никого от срещуположния пол (не ме разбирайте погрешно), малко провукация исках да вмъкна :very_sad:.
   Дам, после за тия примери и аз не знам откъде ми дойдоха, май излетяха в пристъп на емоция. Няма нищо. Поне шоколада ми хареса как се получи :dancing:. Емоции е важното да има. Накрая само това се помни - спомените и емоциите, които сме изпитали.


ПП: Това за маймунското съм го чувал и аз, само че малко по синтезирано. То звучи така --> "Жените са като маймунките. Не пускат клона, за който са се захванали, докато не сграбчат другия" :).

Как казвахте? А, да. 'Айде със здраве и от мен. :)

Edited by SouLtree, 02 June 2009 - 12:54 AM.


#5 Cmacu

Cmacu

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 207 Мнения:

Posted 02 June 2009 - 10:15 AM

Замислих се в/у това защо женките до един момент ни казват колко сме такива, колко онакива, все хубави неща - как сме били невероятни, страхотни, бащи за техните неща, супермени - с пелерини, без пелерини, рицари на шарени коне и каквито им дойде на акъла. И не щеш ли, в един момент, точно тогава, когато най-малко го очакваш, ти го изтрелват това "Чао. Еми, не те обичам вече...". Добре, какво означава това "вече"? Как може да обичаш нещо, а после - не? Не може да обичаш шоколад и после изведнъж да ти омръзне. Та, това е шоколад, за бога!!! Имам чувството, че те правят така, защото не искат да ни кажат директно какво мислят за нещата. Това е нещото в жените, което мн ме дразни - винаги всичко се мисли, казва, прави по завоелиран начин. Трябва да се сетиш. Някак си не искат да поемат отговорност. Нали за това са мъжете? Или се лъжа? Едва ли.
....."


Ще се спра само на примера с шоколада, щото другите два са доста безмислени и странни.

Пример: Първо виждаш някъде шоколад, след това осещаш мириса му. После чуваш приятелите ти да разказват за шоколада, колко е невероятен. Отиваш и си взимаш един...

Вариант А: Много е готин, но някак си си очаквал малко повече, след преувеличените истории за него и невероятната хиперболична въображаема наслада от преди това.

Вариант Б: Много ти харесва, взимаш си втори и той е невероятен, трети, започваш да мислиш само за него, изведнъж обаче става така, че не можеш вече да си позволиш да имаш този шоколад и защитните ти механизми казват, този шоколад не е хубав!

Вариант В: Шоклада се оказва супер, постепенно си взимаш все повече и повече, в един момент се оказваш затрупан от шоколад и не можеш да дишаш вече... Гадно а...

Вариант Д: Шоколада е супер сладък... Имаш нужда и от малко вода за да го преглътнеш обаче.

Вариант Е: Започваш всеки ден, сутрин, предиобяд, на обяд, следобяд, преди вечеря, на вечеря, след вечеря само шоколад. Е писна ми вече искам нещо друго!

Вариант Ж: Този шоколад беше невероятен, но отиваш пак там и виждаш, че има и други видове. "съвсем случайно" ти попада друг вид, който е по-вкусен и насладата е още по-голяма.

Вариант БляБля: Приятелите ти вече не харесват шоколада, не е модерно; Шоколада престоява на масата разстапя се, смесва се с други боклуци... Още ли искаш шоколад? Усещаш как вече лесно не можеш да си намериш шоколад... Май стига толкова а?

Има и друг вариант, но той не подлежи на тази тема.

"Не те обичам ВЕЧЕ!"... Интересно нали. Толкова гадно звучи... "Някой ме е обичал, ама ВЕЧЕ не ме обича. Как е възможно това, по дяволите? Нали любовта е като в приказките, веднъж за цял живот! :excl: "

Интересно е как с времето почваме да мислим повече, за това как се чуства другият и да забравяме за самите се*е си. Да забравяме, кои са положителните и кои са отрицателните ни черти :very_sad: Все пак той/тя ни обича, значи ще ни приеме каквито сме... Да, ама не! Уейк ъп.

Edited by Cmacu, 02 June 2009 - 10:17 AM.


#6 petur

petur

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 365 Мнения:

Posted 02 June 2009 - 10:32 AM

Тва означава ,че някой му е изтървал края от мн отдавна. В момента в който се спре с арогантността и се престане с ДЖ агресивното държание (каквото и да има предвид всеки тука от нас конкретно) , след като мъжката страна се огъне и "опитоми", единствената очаквана реплика,която може да се чуе, увисва като заглавие на някой форум. Тая фраза не е дошла отведнъж, а е следствие от известен период натрупано време.
Тва, че мацката си трае през дадения период и накрая го изтупва като свинско мясо на касапски тезгях естествено е куцо.
Е дотука хубаво, ама ние не го ли правим същото? (отрязваме мацки ...нали?**?)
Разликата е , че да речем решаваме да не й се обаждаме, да си измислим неотложна работа, да се скараме безпричинно и да теглим по една майна.
Разликата е , че май влагаме по-различен (по-дълбок) смисъл в онова словосъчетание с "О____м те!"

Exort ми доложи една доста интересна интерпретация за маймунския номер: Пускаш стария клон чак , след като си се хванал за следващия. Пускаш старото момиче за секс , чак след като си намерил новата, която евентуално няма да е само за това.
Въпросния маймунски номер доста точно описва фразата "не те обичам вече" . Тя е спряла да обича от доста време, но маймунския страх да остане сама е по-голям. Затова изведнъж чувствата и заминават, точно когато си е намерила нов "клон".

Със здраве! :excl:


Така е прав си и като види че нестава ... и хоп връща се при теб намерила вече желание и казваща : "Обичам те отново и отново докато не си намери ново клонче " в момента осъзнавам че така се случва и ми е доста неприятно но така е...

#7 Гост:_exort_*

Гост:_exort_*
  • Guests

Posted 02 June 2009 - 01:07 PM

Така е прав си и като види че нестава ... и хоп връща се при теб намерила вече желание и казваща : "Обичам те отново и отново докато не си намери ново клонче " в момента осъзнавам че така се случва и ми е доста неприятно но така е...

На 100% съм уверен че знаеш всичко от този форум. Само в момента имаш нужда да го чуеш за пореден път. Няма проблеми- форумът е насреща. Ще помагаме.

Пожелавам ти... повече "железни топки". Стискам палци!

#8 Johnny Strong

Johnny Strong

    Seducer

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 392 Мнения:

Posted 02 June 2009 - 01:57 PM

обичам не значи харесвам. има разлика, въпреки че поняког думите не се използват според предназначението им
прави разлика и всичко ще е наред

лично мен ме дразни, че жените играят повече театър и хиперболизират по-често.
но такива са и най-добрите се приспособяват към условията.

защото има един афоризъм:
по-лесно е да промениш се*е си отколкото близките ти, сънародниците си, още повече пък света...

#9 petur

petur

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 365 Мнения:

Posted 02 June 2009 - 05:16 PM

На 100% съм уверен че знаеш всичко от този форум. Само в момента имаш нужда да го чуеш за пореден път. Няма проблеми- форумът е насреща. Ще помагаме.

Пожелавам ти... повече "железни топки". Стискам палци!



Благодаря наистина ми е нужен точно в момента :excl:

#10 blablabla

blablabla

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 156 Мнения:

Posted 02 June 2009 - 09:27 PM

Както е написал Карл Маркс: "Битието определя съзнанието." Т.е. наложително е да вземеш собствения си живот в СОБСТВЕНИТЕ си ръце и да не разчиташ на другите за всяко нещо. Забрави за НЕЯ, те и т.н. запомни само АЗ. Подхождай към всяка подобна ситуация хладнокръвно и ясен разум! САМ ще достигнеш до истината (т.е. правилното решение), просто ти трябва време да влезнеш в ритъма на реалноста. :excl:

#11 Гост:_exort_*

Гост:_exort_*
  • Guests

Posted 02 June 2009 - 11:44 PM

лично мен ме дразни, че жените играят повече театър и хиперболизират по-често.

Като ще има театър смело се включвай в пиесата. Купон да става!