Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Ще гласувате ли?


  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#31 ItalianMike

ItalianMike

    It's time to toss the dice

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 11 June 2009 - 07:53 PM

интересна тема бистрите... някои казват, че била глупава, а други, че била важна... всички ви разбирам :drooling:

какъв е смисъла да гласуваш, при положение, че няма за кого?? при положение, че всички са еднакви... всички са от един отбор и този отбор е срещу нас - българите. абсолютно прави сте, НО ако седемдесетте процента, които не гласуват станат деведесет кои ще управлява България?? ще ви кажа - ДПС, защото имат твърд лекторат... по твърд и от този на БСП. всички турци тук гласуват за тях, а глсовете на 200 човека са достатъчно за създаването на парламент. и това е реалността мили приятели. тъй че добре се замислете дали да гласувате или не съвсем.

не мисля, че трябва да се избира по-малкото зло... това е все едно да ти сервират една маса с лайна и ти да избереш това, което мерише най-малко... е майната им!

по-добре да дадем шанс на някои нови и можеби по-неопитн... но... наслушах се на празни заплахи за закривания на партии, за разкривания на черни ризи и други такива, ама само до изборите... а после ни лук ял, ни лук мерисал. че даже и разни жестове едни на други си правят накрая... смешниците. и след четири години всичко наново.

и за тия големи проценти дето не гласуват... замислете се... България затъва... заради вас! направете нещо и променете системата щом не Ви харесва. безучастното мълчание е престъпна нехайност според мен!


Прав си. Работата е там, че все едни и същи хора гласуват, и поради нихилизма на останалата част от населението затъваме все повече и повече. Партии като БСП, ДПС и Атака са с твърд електорат и колкото по-малко хора гласуват на изборите толкова повече мандата печелят. Ето защо нямат абсолютно никакъв интерес да има висока избирателна активност. Точно затова никой не обеснява на стотиците хиляди преселници в София как да си променят документите така, че да могат да си гласуват от София, а не да трябва да ходят на майната си, защото никой не би изминал стотици километри за единият вот. Процедурата не е сложна, но никой няма полза от това хората да знаят това.

За партиите си прав - няма такова нещо като по-малкото зло. Аз гласувах за партията, която ми е най-близка до идеите, но не от потенциалните коалиции, защото така все едно подкрепям обриджиите. И тук отново идва проблема с ниският % гласуващи, защото хората, които гласуват за опозицията от много години са все едни и същи. Именно този електорат помогна на цяра преди 8 години, пак този електорат мина в опозиция и помогна на БПС и сега същите тези хора отново са в опозиция, но този път вървят зад мутрата шоумен и пак същите тези хора ще определят бъдещето на държавата.

Точно за това е важно хората да спрат да се правят на големи тарикати и да разберът, че докато седят у тях на топло и си мислят "Аз съм седнал удобно, защо ми е да ставам" държавата няма да се промени. Българинът най го бива да плюе и да разбира от всичко, само че доста го мързи да мисли и го е страх да се погледне в огледалото и да осъзнае, че всичко си го прави сам. Много е лесно да се оплакваш, когато заради правителството си изпаднал в неизгодна позиция, но да си мислил за възможните последици, когато в деня за избор си пил ракия и си набивал шопска салата.

#32 Don Kiko

Don Kiko

    Дон Жуан

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 776 Мнения:

Posted 11 June 2009 - 09:14 PM

Предсмъртното писмо на В. ЛевскиСподели

Байовци,

Ето, че паднах в ръцете на враговете и ще напусна пътя на борбата преди да сме видели края на нашите въжделения. Но с моята кончина не свървшва пътят, който трябва да извървите, така щото да не изгубят смисъл усилията ни. Моята смърт не ще да спре бъдещето ни освобождение, нито трябва да скове сърцата и душите ви. Знайте, че борбата за освобождението ни ще погълне в жертвения си олтар много от вас, но още повече ще погълне борбата след освобождението ни.

Аз не веднъж съм ви казвал: ” Тоз който ни освободи той ще да ни и пороби”. Внимавайте, в народната работа няма шега, освобождението ни трябва да бъде плод на нашите задружни усилия. Вие, които ви грабят, безчестят и лъжат днешните ни управници, не мислете, че работата ни свършва с едното освобождение. Не тя с това започва. Нашето драгоценно отечество, ще се нуждае от достойни хора, които да го водят по пътя на благоденствието, така щото да бъдем равни на другите европейски народи.

Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана. Вярно е, че ние нямаме хора подготвени, но поне имаме хора честни и родолюбиви, които няма да се поколебаят да положат живота си за въздигането на държавата ни. Не се полъгвайте, че тези които държат парите държат и бъдещето ви, защото тези пари те са ги взели от вас, а вие им се кланяте и ги въздигате, като слънце пред очите си. Те няма да се поколебаят да посегнат към властта, а вие ще трябва да ги възпрете и да им поискате сметка, кой с какво е помогнал за освобождението ни, и давал ли е пари или казвал нека да стане па тогава.

На такива аз съм им писал и преди” Днес е момента да си купите живот, които сега се продава, утре не и милиони да давате” Та тези, които покажат разписките с печата на Централния комитет, те нека живеят свободно в отечествното ни, а другите презрете и отсечете алчните им ръце желаещи властта само за да ви грабят. За такива злоупотребяващи с народни пари, наказанието е само едно Смърт , смърт и пак смърт, както гласи и уставът ни. За тези, които петнят името на отечеството ни наказанието е Смърт, смърт и пак смърт. За тези, които се възползват от непросветеността на народа ни и го грабят, уж били по-умни и учени, а всъщност лукави и хитри наказанието е Смърт, смърт и пак смърт.

За тези, които насаждат омраза между хората живеещи в нашето мило Отечество, било на етническа или верска основа, с цел докато се избивате по-между си, те да трупат богатства, наказанието е Смърт, смърт и пак смърт. За тези, които обещават много, само и само да ги изберете да ви управляват, а после се отметнат от думите си, като кажат, че времената били трудни и те видите ли не предполагали че такова е положението, наказанието е конфискуване на имуществото и изгнание извън пределите на Отечеството ни. За тези, които под булото на родолюбието, градят закони, а самите те не ги спазват или пък ги използват с цел своето облагодетелстване, наказанието е Смърт, смърт и пак смърт.

Това е което исках да ви кажа, надявайки се, че ще доведете борбата до край. Бъдете силни братя и не щадете силите ,нито кръвта си, защото Отечеството ни няма да припише заслугите ви други му, нито пък ще позволи да потънат в забвение. И не забравяйте - Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме.


...

колко вярно, а преди колко време... иначе системата ни е крива, но не са тия от горе, а ния сме си виновни... защото знаете, че на всеки народ се падат подходящи управници - ние сме кръчмарски народ и съответно ни управляват кръчмарски... за промяната - опитахме се януари и февруари да променим нещо да изградим някакъв диспут между хората като ги разделим на две - от едната страна гражданите на площада, а от другата страна управляващите в парламента... е на тях не им се водеше диалог и избягаха, а пък после ни набиха... опитахме се да изградим гражданско общество, но какво ли е това??? даи им на хората партии и това е... едни реват вие защитавате партиини интереси, другите реват защо не правите партия, а третите - вие защитавате партиини интереси защото не направихте партии... пълни глупости мнозинството не удобрява системата и ние бяхме представители на мнозинството (70% от хората, които не гласуват), и тези 70% ни подкрепяха, ама само пред телевизорите и от прозорците... е и от кръчмите разбира се.

как да помогнеш на човек, който не иска сам да си помогне?? как да защитиш правата на хората, като те сами не искат да имат такива??

#33 franko_begbie

franko_begbie

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 150 Мнения:

Posted 12 June 2009 - 10:57 AM

За жалост комунистите са създали толкова здрава система, че не виждам без много кръв как ще стане промяната. МИсълта ми е, че те си правят сценарий на живота ни - Създават си своя опозиция, която ги побеждава - тя краде основни неща след което отново БСП печели и доказва, че е по-малкото зло, че само тя има управленски ресусрс дрън дрън та пляс. Следва повторение с царя този път...значи СДС приватизираха, Царя си взе имотите, обаче винаги идва БСП и стабилизира положението (хаха).. Сега е ред на Бойко, който междудругото стабилизира пазара на дрога в София, европеизира го. Какъв ще е неговия принос нямам идея, но усещам че ще е голям....след което пак ще дойде БСП и ще демонстрира социална политика (пфффхаахахах)

Лично мнение е, че единствено има смисъл да се гласува за Атака, Волен е адски интелигентен и това, че всички казват, че са луди е защото ги е страх и защото така са ни промили... Ако бяха същите като тях, защо им спряха канала (защото показват една реалност която никой не вижда по БТВ и БНТ, където половината новини са за нови странни начини за ходене до тоалетната или пък за някой щраус, който се е научил да намига). Но БСП са подготвили и за тях секира, сега им извадиха паралелна партия - РЗС - на пръв поглед Яне Янев има голямо сърце и много храни по всички, обаче от километри му личи лъжата, вижда се в погледа - няма го това лудото на Волен, което мен ме кара да му вярвам, че наистина иска да промени нещата. Според мен обаче дори и атака да спечели повече от 20% БСП ще ги свалят с машинации.... просто комунягите са нагли, това е
Гласувайте!

П.С. Не ангажирам никой с мнението ми, аз съм си националист и расист ( междудругото всички са расисти, особено черните) и попринцип съм гласувал досега за БНС, обаче последно време видях голямо израстване в изказванията на Волен.

Edited by franko_begbie, 12 June 2009 - 11:02 AM.


#34 She

She

    мацка

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 433 Мнения:

Posted 12 June 2009 - 10:58 AM

Страхотно писмо! Сега се сещам за думите, изписани на грозния паметник на НДК. Ето на кого са били!
Кико и ти си прав за се*е си, но вече години наред се доказва, че тази форма на протест не променя АБСОЛЮТНО НИЩО. Пък после недоволствай, че няма как да се помогне на някой, който сам не иска да помогне на се*е си.

#35 Nikotin

Nikotin

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 216 Мнения:

Posted 12 June 2009 - 12:37 PM

И аз съм на мнение че хората просто не искат да им се помогне. Повечето хора, които познавам не вярват в политиците. Никакво доверие няма. Смятат, че който и да дойде все ще ги краде. Затова и не се и интересуват от политика. Просто ходят на яловата си работа и отиват да се напият в кръчмата. Това само ги интересува. Примирили са се с този си живот и смятат че няма как да се оправи. То и така и ще стане накрая !

#36 Гост:_exort_*

Гост:_exort_*
  • Guests

Posted 12 June 2009 - 03:05 PM

Don Kiko, народа ни е гладен. Не отбира от литературни писания и призиви. Само гледай как лъскавата кола се цени повече от едно добро образование. Отделно цяла дебела прослойка от жени като чукнат 25 вече полудяват на тема как да КАСИрат, щото нямат един реален работен ден (наистина познавам такова момиче, в момента ходи с шеф на интерет компания).

Всичко ще се промени... но за това трябва време. Е при нашата географска ширина трябва много време.

Вчера гледах Ути Бъчваров с неговото готварско предаване. Зад гърба му в студиото има 3 контейнера за разделно събиране на боклука. Човекът 100 пъвтори и показа (докато готвеше) кой боклук в коя кофа отива. Така и народа, като малките деца- ще видим едно нещо 100 пъти преди да си вкараме живота в ред. И за това трябва да мине време... докато в държавата България българския етнос стане малцинство.
Е, поне правнуците ми могат да имат шанса да имат хубав загар на кожата, да миришат силно и да ги лаят бездомните песове по улиците. Жалко, жалко. Явно съм песимист. Какво да се прави.

#37 Гост:_exort_*

Гост:_exort_*
  • Guests

Posted 12 June 2009 - 03:38 PM

Пак съм аз
Прочетете това.

"Докладът на ООН обаче констатира, че промените в демографската възрастова структура не само в България, но и в целия свят са необратими."

Кое не може да бъде обратимо можете да прочетете тук.

Най-доброто пожелание към мен е просто да съм дезинформиран.

#38 Гост:_exort_*

Гост:_exort_*
  • Guests

Posted 12 June 2009 - 03:54 PM

За не-английско говорящите малко помощ:

"Според изследванията за да се запази една култура в следващите 25 години трябва да има ниво на възпроизвеждане 2.1 (средно поне 2 деца в семейство). С всичко по-малко от този праг културата ще изчезне. Исторически нито една култура не е успяла да се възстанови, ако възпроизводството й достигне 1.9. А с възпроизводство 1.3 това е вече невъзможно, защото това ще отнеме 80-100 години за да се възстанови, а няма нито един икономически модел, който да поддържа тази популация."

В подкрепа на горното:
"Докладът на ООН обаче констатира, че промените в демографската възрастова структура не само в България, но и в целия свят са необратими. "

И още, пак в подкрепа на горното. Връзката популация-икономически модел:
""Икономист интелиджънс юнит" (EIU) твърди, че в следващите години демографската криза в България ще е основният фактор, спъващ икономическото й развитие, и въпреки усилията на правителствата безработицата ще остане относително висока, заплатите и потреблението - ниски, недостигът на висококвалифициран персонал - системен."
А всички знаем кога се раждат деца, когато семейството е сигурно в тяхното отглеждане. А кога е сигурно- когато икономиката работи.

#39 Don Kiko

Don Kiko

    Дон Жуан

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 776 Мнения:

Posted 12 June 2009 - 05:57 PM

за Атака - видяхме ги на предните избори... като за предварителните взеха огромен процент щото плюха по цинаганите и турците и по всички тъпанари... и изведнъж за следващите омекнаха - ама ние не сме срещу турците и циганите и реално какво спечелиха... един х*й.. смешниците болни, а сега павел чернев води либертас за България... с анти европейската дейност :beat_up: това е атака. а БНД... :D те нали баяха заедно от начало Расате и Сидеров... даже и двама еднакво болни хора неможаха да се разберат... защо ли?? никой нормален човек не би трябвало да вярва на Расате ;) от личен опит ти го казвам! можеби преди години е бил идеалист и е искал да направи нещо, но... се е случило нещо (има разни слухове) и вече е вербуван... реалността - бута се във всяко събитие и проваля всичко... дали е случайно??? прави курвенски и подмолни номера... много патихме от него, иначе знае как да обсебва съзнанието на... наивната младеж ;)

тази форма на протест не променя АБСОЛЮТНО НИЩО... нека измислим някаква друга форма... а да - да протестираме пред телевизорите, във форумите и в кръчмите... да тая форма, въпреки че е измислена по-одавна има доста голям ефект ;)

хората не осъзнават какво значи политика. за тях политика и партия е еквивалентно и мръсно... но никой не се замисля, че тя влияе на всеки... и то не косвено, а директно.

дам... за да има норамална възпроизводителност процента на раждаемост на едно семейство във вертилна възраст трябва да е 2.1 процента. знаеш ли колко е в България... понеже жената която прави тези изследвания ми преподава този сместър - официално 0.9%, а реално 0.7%... всеки сам да си прави изводите. вярно, че цяла Европа не случайно е "старата госпожа", но това не е оправдание. в нормалните страни също е критично - между 1.4 и 1.8%, но ние не сме в критичната зона... в другите страни подпомагат младите семейства с апартаменти, заеми... други неща... тука ги правим младите хора хамали и сервитъорки <_< тъй че нямаме 100 години и решението трябва да стане от горе на долу... обратно видяхме, че не става.

"след 20 години България ще остане една пустиня само с политици"

Edited by Don Kiko, 13 June 2009 - 07:28 PM.


#40 She

She

    мацка

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 433 Мнения:

Posted 13 June 2009 - 05:54 PM

Доста тъжни прогнози! <_<
Тогава за какво да апелирам вече? Да правим деца и семейства ли?

#41 gloryforixseal

gloryforixseal

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 2 Мнения:

Posted 19 June 2009 - 03:04 AM

Няма да гласувам, защото живея в София, а съм регистриран на друго място и няма да се прибирам заради изборите. Ако можех да гласувам бих избрал Юлияна Дончева или Констатнтин Папазов...
Симпатиите ми към Юлияна са разбираеми, а Папазов би направил истинско шоу в кметството.

#42 She

She

    мацка

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 433 Мнения:

Posted 19 June 2009 - 08:22 AM

Да, това е една доста сериозна пречка пред по - голямата част от 'столичани', за да дадат вота си. Временно пребиваващите в чужбина също. Май има начин да се гласува дистанционно или нещо такова, но е много дълга и сложна процедура, свързана с издаването на някакви документи.

#43 Johnny Strong

Johnny Strong

    Seducer

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 392 Мнения:

Posted 27 June 2009 - 04:49 PM

За АТАКА гласувах и за тях ще гласувам...
само който не е идвал на събрание на АТАКА на което е говорил Сидеров,
само този който не е прочел някоя от неговите книги, които са издавани преди да направи партията
само някой който по цял ден гледа бтв и бнт, шоуто на слави и т.н.
само той може да е промит мозък и враг на АТАКА...
АТАКА е единствената реална партия опозиция която казва нещата такива каквито са
жалкото е, че има много идиоти, които се връзват на разделението на партиите на сини, червени, жълти, и т.н. простотии - а всъщност всичките партии са клонинги или деца на БСП и гласуват за някой клонинг на БКП - СДС, ГЕРБ или РЗС, НДСВ също беше клонинг. създадоха РЗС за да открадне от гласовете на АТАКА и за да клонира националистите. жалкото е, че има много промити мозъци, които вярваш сляпо на слави трифонов, който плюе редовно само АТАКА по телевизията. жалкото е, че толкова медийно време по време на предизборната кампания дадоха на РЗС а на АТАКА почти нищо. АТАКА е реална партия без скрито финансиране и лидера е добър, да не е перфектен, но е по добър от костов или станишев... казва и говори за реалните проблеми на българите - ниската цена на труда и демографската криза... не съм чул някой от друга партия да говори в ефир или да казва или да пише за тези неща. за тях не са важни българите и техния нисък жизнен стандарт на живот, а са важни европейските проблеми и проблемите на малцинствата...
Реално, ако АТАКА бяха мандатоносители и с реални възможности, а не бяха спъвани и шепа хора в парламента, мисля и вярвам че щяха да направят много за страната, много. Много повече от всички партии до преди това. Вероятно много хора мразят или не харесват Сидеров, хах, но не се сещат че всичките медии го очернят и му създават някакъв глупав образ - на фашист или ксенофоб или някакви такива глупости, защо се хвърлят толкова пари и толкова сили срещу него!? А не примерно срещу костов или срещу яне янев или кошлуков или другите говнари.
Няма нищо лошо, а е достойно да си националист. Националист значи родолюбец, човек който си обича родината и народа. Сидеров мисля, че е такъв. Вземете му прочетете някоя от книгите, слушайте го някой път като говори и после помислете малко кой какъв интерес има да е против него и защо са против него всички.
А с тая наивност, с която много хора гласуват за сдс и герб (бсп и дпс, ндсв не ги коментирам), направо става ясно че оправията няма да е скоро. Който не е съгласен с мен да ме опровергае с факти и доказателства.
Сега навсякъде разлепили плакати на ГЕРБ и ББ, никъде не видях на АТАКА... ясно е че изборите ще са отново манипулирани и ще ги спечелят герб и бб, за съжаление, не ни чака никакъв напредък и нищо добро. Ще построят още някоя джамия на центъра на София, ще приватизират НДК и ощя някои други национални емблеми и ще се нагушат и после пак БСП и така докато станем човеци и не направим преврат и не ги ликвидираме или поне пратим да лежат в килии... имайки предвид че тук ще останат само мангали и болни, пенсионери и други неспособни за военни действия, и тоя сценарий с преврата е трудно осъществим.

П.п. никой не ангажирам с моите размишления, така че не се впрягайте много много
вероятно и аз греша и съм програмиран също както и всеки един от вас.

Edited by lsd, 27 June 2009 - 05:01 PM.


#44 TytusPulo

TytusPulo

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 80 Мнения:

Posted 28 June 2009 - 09:35 AM

Понеже ми е все тая кой ще спечели избори, понеже резултатът ще е един и същ, няма да гласувам. Но за сметка на това се записах наблюдател за СДС, поне да спечеля нещо.

#45 franko_begbie

franko_begbie

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 150 Мнения:

Posted 29 June 2009 - 08:03 AM

Не разбираш ли, че като не гласуваш всъщност гласуваш за най-злата партия - тази на наркомани, гейове и тем подобни, които смятат че с тях почва и с тях ще свърши светът...и всичко това защото са полу-умни. Но нищо де - ти си наблюдавай