Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Проблем с едно момиче


  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 Начинаещ с проблем :)

Начинаещ с проблем :)

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 1 Мнения:

Posted 07 May 2009 - 12:28 AM

Здравейте, запознах се с едно момиче (с една година по-голямо - аз съм на 20). Ужасно много хлътнах по нея, а и тя почти съвпада с идеала ми за жена - красива, умна, забавна, не се интересува от материалните неща (поне така изглежда). Особено последното е много добре, защото не искам да съм с момиче, което да е с мен заради парите.
Държи се супер приятелски (лошото е, че сигурно и ще иска "връзката" ни да е такава :/). Тия дни имаме уговорка да ходим на дискотека.
Тук идва обаче проблемът - аз като цяло съм пълно дърво. Нямам идея как да й покажа, че искам нещо повече от приятели, а и може би ме е страх от реакцията и отговорът й... ;) Това като цяло идва от това, че не съм с перфектната фигура (даже съм си пълен) и може би за това самочувствието ми е толкова ниско...
Дайте някакви съвети как и какво да правя. По цял ден само тя ми е в главата и я виждам буквално навсякъде...

#2 Underman

Underman

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 96 Мнения:

Posted 07 May 2009 - 02:40 AM

Здравей. Поздравления, че си поканил мацката навън (ти си я поканил, нали?) Ако бях на твое място първото, което щях да направя, би било да си я избия от главата. Колкото повече ти пука, толкова по-неприятно ще ти е да сбъркаш => толкова по-притеснен ще бъдеш, което не е сред добрите начини за свалка ;) Красива, умна, забавна - с една дума единствената.
Второто нещо, което бих направил е да видя дали не мога да изменя срещата за дискотека, в среща, която ми приляга повече. Дори да не може да смените мястото - направи така, че да останете малко там и след това (или преди това) да отидете на място, където си в свои води и където ще можеш да се представиш на ниво.
Притесненията ти за външния вид няма да ги споменавам - как изглеждаш има съвсем-съвсем мъничко влияние върху свалката.
Погрижи се за самочувствието си, както и за външния си вид. Погрижи се да развиеш се*е си, да се самоусъвършенстваш (физически, умствено, характер и както още ти хрумне). Имаш избор:
1) или да започнеш да се усъвършенстваш сега и за няколко дни да си вдигнеш нивото възможно най-много
2) или да продължиш да се навиваш на момичето, да мислиш за нея и да оставиш изхода от ситуацията на нея.

Как да се усъвършенстваш? Приятелите от форума ще ти дадат добри съвети. А можеш и да се обърнеш към Библията, интернет, приятели и т.н.

Успех. Справяш се супер и съм сигурен, че ще направиш правилния избор.

#3 Ida

Ida

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 120 Мнения:

Posted 07 May 2009 - 11:27 AM

Красива, умна, забавна, да не се интересува от материалното... такава жена няма. Обикновено в началото на контактите хората показват на другия това, което той иска да види. Изтъкват добрите си качества, изиграват останалото, което не притежават. Това не значи, че са лоши или не заслужават любов - просто това е древен инстинкт. Мисълта ми е - не я идеализирай! Идеализирайки я и подценявайки се*е си си в неизгодна позиция. На свой ред не пропускай да изтъкваш своите качества. Сигурна съм, че също си забавен - използвай го. Относно съвета на Нитро да я махнеш бързо от дискотеката... ммм, позволявам си да мисля, че няма да стане. Тя е отишла там да танцува, да се покаже в хубави дрехи, да контактува... надали ще иска точно в тази вечер да виси по коли, пейки, кина или заведения, освен когато вече е каталясала. Остави я - това е нейната вечер, ти си придружителят, засега с неясно предназначение. Наблюдавай внимателно поведението й отстрани - дали флиртува с очи наляво надясно или е отишла там с теб и заради теб. След като разбереш каква роля ти е отредила в главата си ще можеш да прецениш как да действаш.
Относно дебелината - ще ме прощаваш, но кой е казал, че само слабите мъже са секси? Наистина, пълни мъже харесват може би по-зрели жени - пълнотата е белег на благополучие, възприема се така от хилядолетия. Ако не си просто пълен - има хиляди начини да коригираш вида си. В наши дни това да искаш. Важно е не размерите, а пропорционалността - да нямаш прекалено изпъкнали места за сметка на други. Но то това си е поправимо също.
Ще чакам да кажеш какво е станало и какъв се явяваш точно за нея. И само си посмял пак да кажеш, че си дърво!!!

#4 blablabla

blablabla

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 156 Мнения:

Posted 07 May 2009 - 03:43 PM

Държи се супер приятелски (лошото е, че сигурно и ще иска "връзката" ни да е такава :/).

А защо си мислиш, че с това си държание и с този си начин на мислене ще има нещо повече между вас? Показа ли й, че искаш нещо повече от приятелско държание. Поне веднъж докосвал ли си я? Или само тя те е докосвала? Жената трябва да изпитва респект от мъжа и да я е страх как ще реагира мъжа, дали ще му хареса как изглежда, дали удобрява нейното поведение и пр. B) А ти как се държиш? Следваш я постоянно все едно си хипнотизиран... Промени погледа си към света и най-вече към се*е си, за да може и останалите да променят мнениео си за теб. За да не се държат всички момичета "супер приятелски" и за да не те ползват като изтривалка за душевните си терзания. Ако все още не си стигнал до там де. Продължи по същия път и ще си стигнал и по-далеч. ;)

Здравейте, запознах се с едно момиче (с една година по-голямо - аз съм на 20). Ужасно много хлътнах по нея, а и тя почти съвпада с идеала ми за жена - красива, умна, забавна, не се интересува от материалните неща (поне така изглежда). Особено последното е много добре, защото не искам да съм с момиче, което да е с мен заради парите.

Като се замисля повечете описваш повечето жени... ;) Предал си се без бой, а точно това жените не биха искали да видят. Като отидете на дискотеката остана да й платиш и сметката и си готов за най-добра приятелка.

Тия дни имаме уговорка да ходим на дискотека.

Ако случайно стане така, че не се появи и не ти се обади то поне знай, че не си влезнал и в приятелския кръг. ;)
А за това, че не можеш да танцуваш не се притеснявай и аз не мога, но не ми пречи. Възползвай се от възможноста каката да те научи така ще можеш да нарушиш малко личното й пространство. :)
П.П. Превърни сланините в мускулна и умствена маса и няма да имаш повече проблеми. ;)

#5 Ida

Ida

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 120 Мнения:

Posted 07 May 2009 - 09:42 PM

.....Жената трябва да изпитва респект от мъжа и да я е страх как ще реагира мъжа, дали ще му хареса как изглежда, дали удобрява нейното поведение и пр.


Ти наистина ли си вярваш, че са останали такива жени? ^_^ Представяш ли си каква подтисната и пъзлива коза трябва да е харесал, че да се държи по описания от теб начин? Патриархалните времена може да не са съвсем привършили в БГ, но са на път да се споминат. Уви, вече трябва повече от това да си се родил мъж, за да респектираш, камо ли страх да будиш. Опитай да общуваш с жена, която си следи постъпките и плахо поглежда за твоето одобрение и съм сигурна, че ще ти писне на втория ден.
А и да се внушават такива неща на момче, което само не е уверено в се*е си няма никакъв смисъл и не му носи нищо.

#6 blablabla

blablabla

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 156 Мнения:

Posted 07 May 2009 - 10:47 PM

Ти наистина ли си вярваш, че са останали такива жени? ^_^ Представяш ли си каква подтисната и пъзлива коза трябва да е харесал, че да се държи по описания от теб начин? Патриархалните времена може да не са съвсем привършили в БГ, но са на път да се споминат.

^_^ :) ;)
Тъй като се замисли човек отношенията между мъжа и жената не са се променили много за последните 5-6 млн. години, така че недей спекулира. ;)
Недей толова бързо отписва патриархалните времена... :cj: B) Както феминистките стават все по-нахални, нормално е да се породи и някаква опозиция на това течение, което се е превърнало в нещо много различно от първоначално замисленото!!! А не забравяй, че живеем в свят все още доминиран от мъжете. ;) Но не е тук мястото да се разискват такива теми. :)

Жената трябва да изпитва респект от мъжа и да я е страх как ще реагира мъжа, дали ще му хареса как изглежда, дали удобрява нейното поведение и пр.

Страх дали ще му хареса поведението й, дали ТОЙ е харесал облеклото Й. Това може да се нарече и несигурност... ТОЙ трябва да я накара да се чувства несигурна в НЕЙНИТЕ сили и възможности, дали ТЯ се справя с положението или е твърде възбудена, за да може да мисли. :king: Цялата работа му се вика Алфа МЪЖКО държание/поведение. Ако ти трябва по-ясна дефиниция кажи.

А и да се внушават такива неща на момче, което само не е уверено в се*е си няма никакъв смисъл и не му носи нищо.

Опитай да общуваш с жена, която си следи постъпките и плахо поглежда за твоето одобрение и съм сигурна, че ще ти писне на втория ден.

Да ми обясниш как тогава да се появи това самочувствие при него? Ще щракнеш с пръсти и готово? Единственият начин да научиш житейски урок е да изживееш дадена ситуация, да осъзнаеш фактите и да се поучиш от грешките си. Но за да стане цялата тази работа човек(визирам мъжете в случая) трябва да действа, а не да седи като пън и да си мечтае за приятелски отношения. И много по-добре би било да го посъветваш като жена (която що годе знае какво иска) как да се държи спрямо момичето, отколкото да говориш за патриархалните времена, защото не това съм имал предвид. ;)

Edited by blablabla, 07 May 2009 - 10:54 PM.


#7 Ida

Ida

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 120 Мнения:

Posted 08 May 2009 - 12:10 PM

Момент да си изясня - значи за част от вас нормалната връзка или свалка се гради на доминация на мъжа, жената живее в несигурност и гледа към своя идол с обожаващ поглед? И това ви се струва естествено, явно, защото все съвети от този род наблюдавам из форума. Може ли някой с подобни възгледи да ми се похвали, че е имал много и успешни връзки? Не ми се вярва...
Първо това, което съм описала далеч не е феминизъм, а реалност - откак на жените в България е дадено правото на собственост и правото на развод не мисля, че може вече да се говори за патриархално общество. Особено в наши дни, когато жените могат спокойно да се самоиздържат и са финансово независими. Даже понякога някой лентяй е зависим от тях, но това е друга тема. Та значи - въпросният набеден феминизъм в изказването ми не указва наличие на матриархат като опозиция на патриархата. Така за равенство на половете да си чувал, Блаблабла? И че в една връзка двамата могат успешно да си помагат и да се бутат напред в изграждането на всеки един като личност? За какво изобщо ви е женска несигурност?! Това увеличава при някои мъже собственото чувство за сигурност?! Смешно! Никой истински мъж не се държи като малък домашен тиранин, за да си вдига цената. С твоя пост го караш да се държи като комплексар, вместо да подхожда по неговия си начин. И за мен момчето не е в неизгодна позиция - просто е намерил идеална ситуация да тества силите си, да провери колко може и да види в каква посока да се изгражда. За възрастта му е нормално да търси се*е си, особено ако не е имал достатъчно връзки. И не бих могла да му дам рецепта за поведение. Момчето явно е интелигентно, но несигурно. С това може да се справи само той и никой друг. Самоувереност не се влива отвън, а се изгражда, стига да имаш сам желание за това. Само че има и достатъчно мъже, които поради много фактори остават неуверени. И нека това не ви плаши като петно върху името на мъжкарията. Мъжът не трябва обезателно да е съборил 20 мацки на едно излизане, а визитникът му да пращи от телефони, за да е свестен мъж и в добър момент да срещне жената за се*е си. Това с амплоато на великия сваляч ви е създало доста легенди, у някои създава комплекси и изобщо е бягство от нормалната човешка природа. Всеки сваля, колкото може, това не е състезание, където се надскорваш с останалите от форума или от компанията. Наистина, има помощни номера, но уловката е, че те действат единствено, когато сам стигнеш до тях. Всяка заучена фраза се улавя от жените като фалшива, не забравяйте колко сме интуитивни.
И изобщо, обратно на цялата тази сваляческа митология тук, ще кажа, че сега ужасно съжалявам за всеки свален от мен мъж, за всеки, на когото съм пуснала въдица, без да съм готова да отговоря на чувствата му, изобщо - яд ме е, че съм се доказвала чрез флирт и свалка - просто съм си играла с хората. Осъзнах, че ако не си готов да дадеш на човек нещо от се*е си, няма смисъл да играеш с него онази древна, велика игра на съблазняването. Един ден може и на някои от пикапърите да им хрумне същото. Това ще означава, че вече са зрели хора.

#8 Don Kiko

Don Kiko

    Дон Жуан

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 776 Мнения:

Posted 08 May 2009 - 02:50 PM

мислех да не пиша, но и двамата сте доста крайни, а истината е... някъде там (по средата) :cj:

момичетата харесват лидерите... харесват идеята, че мъжът до тях е властен, че той е център... Ida, срещала ли си мъж, в чиито идеи да откриваш своите, толкова да го обичаш, че да може да направиш всичко за него, да мислите в една посока, да мислиш, че това може да е мъжа с главни букви и да правиш всичко, за да го задържиш??

а и каква друга мотивация има една обвързана жена, да е перфектна, ако не конкуренцията... това около него да има множество красиви жени, които да точат език по него и да дават мило и драго да заменят мястото ти?

момичето да търси постоянно удобрение е едно, а съвсем друго е винаги да дава максимума от се*е си, за да е перфектна... защото нещо може да не му хареса, защото неудобрението му може да е пагубно... но да е несигурна... това значи да няма развитие във връзката и не би трябвало да го търсите... но има как да и бъркате по мислите и сърчицето с финез

всичко това е въпрос на рамки... зависи от това как ти сам ще си изградиш връзката.

успоредно с това обаче, ти постоянно трябва да и даваш купища разнородни емоции, заедно със супер комфорт и адска сигурност... да я караш да се развива напред и нагоре, но винаги да си има едно на ум

Всеки сваля, колкото може, това не е състезание, където се надскорваш с останалите от форума или от компанията.


да... ^_^ само дето в днешни дни младежите си намират куп оправдания и предпоставки, за да не го правят, за да не контактуват с момичетата навън, защото е... страшничко... и гледат с 200 км да минат през трасето с препятствия (момичета), за да стигнат до компа с интернета, скайпа и сайтовете за запознанства...

Всяка заучена фраза се улавя от жените като фалшива, не забравяйте колко сме интуитивни.


ха... вярваш ли си?? аз съм останал с друго впечатление - "все пак сте жени" :)

Един ден може и на някои от пикапърите да им хрумне същото. Това ще означава, че вече са зрели хора.


подкрепям с две ръце ;) само дето... аз съм мноооого мноооого далече от зрялостта. :king: това май е много лошо, а? :) ^_^

и последното, което искам да добавя е... сигурен съм, че като беше на 20-21 мислеше по абсолютно същия... зрял начин??

за това момчета... слушайте Ida и попивайте... ще преоспеете с добричките девойки по баровете и дискотеките ;)

и все пак, без мислене и индивидуалност... става да подкараш някой трактор... друго - трудно.

#9 Ida

Ida

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 120 Мнения:

Posted 08 May 2009 - 04:31 PM

Съгласна съм - жените харесват лидерите. Само че лидерът не винаги е този с най-многото бройки. Нито този, който се храни от скапващо се женско самочувствие. Пък и може ли всички да сте лидери? Нали 90 процента не са и няма да са. Е, и? Да мимикрират в лидери може само за кратко.
В живота съм имала много по-добри отношения с мъже лидери - интелигентни, енергични, въздействащи, отколкото с такива, които са се стремили да са лидери, но от лидерството са видели и разбрали малко - затова и се стремят да имат власт чрез тормоз и незачитане, чрез презрение към обекта на свалката или преразвило се его. Така че според мен какъвто и да си се родил - не трябва да се правиш на нещо различно. Ако си влюбчив и чувствителен мъж, дръж се като такъв - това също е силно оръжие, на някои жени им е писнало от мъжкареене. Ако си див, нямаш нужда от емоционален ангажимент - няма лошо, декларирай го. Достатъчно жени са на същия акъл.
"Днешните" младежи наистина са доста скайп и чат зарибени и наистина трябва да излизат повече. Ама е по-лесно да си пичага зад монитора, защото като те погледне оная ми ти жива жена, с тия големи очи... брррр, страх голям! ^_^
Колкото за интуицията ни... тя се губи само като се влюбим, тогава минаваме на религиозно невникване в околния свят и знаците в него.
Аз на 22... хм, накара ме да си припомня... и се сетих, че безобразно злоупотребявах с момчетата, затова и беше по-горното разкаяние. Сигурно са се събрали бившите да се помолят и на 24г. ме слетя една такава гад, че си върна за всичките ми прегрешения и игрички. Е, оттогава вече съм сериозна девойка, склонна към внезапни опущения, но вече никакъв тормоз над рода мъжки. Та за да ви спестя пътя до възмездието за разбитите сърчица ви призовавам да уважавате момичетата, с които искате да спите. Или поне да сте винаги честни с тях ако нямате желание да оставате с тях. Защото всеки си има майстор и този (тази) майстор (ка) ви дебнат! ^_^ :)
П.С. Какво наричаш "добричките девойки по дискотеките", които момчетата ще спипат ако слушат кака си ида? ;)

#10 blablabla

blablabla

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 156 Мнения:

Posted 08 May 2009 - 10:15 PM

Момент да си изясня - значи за част от вас нормалната връзка или свалка се гради на доминация на мъжа, жената живее в несигурност и гледа към своя идол с обожаващ поглед? И това ви се струва естествено, явно, защото все съвети от този род наблюдавам из форума. Може ли някой с подобни възгледи да ми се похвали, че е имал много и успешни връзки? Не ми се вярва...

Ще пада дълго писане, НО истината ще възтържествува отново и отново. ^_^
Отново абсолютизираш и изпадаш в крайности, типично по женски.
Какъв е смисъла да имаш продължителна връзка, ако постоянно се лъжат и двамата партньори, постоянно се карат и т.н.? Целта на този форум е да помогне на мъжете да открият личното си щастие и да им се помогне да открият жена, която не е с тях заради парите, колите, и пр.

Първо това, което съм описала далеч не е феминизъм, а реалност - откак на жените в България е дадено правото на собственост и правото на развод не мисля, че може вече да се говори за патриархално общество. Особено в наши дни, когато жените могат спокойно да се самоиздържат и са финансово независими. Даже понякога някой лентяй е зависим от тях, но това е друга тема. , Блаблабла? И че в една връзка двамата могат успешно да си помагат и да се бутат напред в изграждането на всеки един като личност? За какво изобщо ви е женска несигурност?!


Хм. А кой даде правото на жените да гласуват? :king: Веднага се сещам за един такъв лентяй от историята. Казвал се е Марк Антоний. Клеопатра толкова го е обичала, че е решила да пожертва цялата си държава, но не и да убие любимия си, въпреки предложението на Октавиан... Сещам се и за лъвиците сред дивите животни...

Така за равенство на половете да си чувал?


Чувал съм и съм радетел на тази идея, но всяко нещо трябва да си има мярка!

Та значи - въпросният набеден феминизъм в изказването ми не указва наличие на матриархат като опозиция на патриархата.

Като човек, който се интересува от история са ми много любопитни днешните времена... и съм забелязъл, че след върховата точка на дадена епоха започва упадък. Та така е и положението с женската "еманципация". Превръщате се в нищо повече от перхидролени барбита, чиято единствена цел е да спят с колкото се може повече мъже. Справка Студентски град. :cj:

За какво изобщо ви е женска несигурност?! Това увеличава при някои мъже собственото чувство за сигурност?! Смешно! С твоя пост го караш да се държи като комплексар, вместо да подхожда по неговия си начин. И за мен момчето не е в неизгодна позиция - просто е намерил идеална ситуация да тества силите си, да провери колко може и да види в каква посока да се изгражда. За възрастта му е нормално да търси се*е си, особено ако не е имал достатъчно връзки.

Струва ми се, че описваш жените особено в часта с унижението(не че и при мъжете го няма, но не е чак в такива размери). И съм сигурен, че набора ще се справи отлично. Просто му трябва малко да се "ошлайфа". Щом той е предприел стъпката и е поканил въпросната кака значи не е зле, но си личи(по начина, по който пише), че се държи спрямо нея като с приятелка.

Никой истински мъж не се държи като малък домашен тиранин, за да си вдига цената.


Отново интерпретираш моите думи по погрешен начин. Пича е на 20 години (както и аз :) ) и все още му е рано за семеен живот, а ти именно за това говориш.

Само че има и достатъчно мъже, които поради много фактори остават неуверени. И нека това не ви плаши като петно върху името на мъжкарията. Мъжът не трябва обезателно да е съборил 20 мацки на едно излизане, а визитникът му да пращи от телефони, за да е свестен мъж и в добър момент да срещне жената за се*е си.

Докато има балами ще има и тарикати.

Това с амплоато на великия сваляч ви е създало доста легенди, у някои създава комплекси и изобщо е бягство от нормалната човешка природа.

Твоите думи са именно бягство от приридата. И ако може да те питам ти раждала ли си, защото звучиш именно като някоя майка. ^_^

И изобщо, обратно на цялата тази сваляческа митология тук, ще кажа, че сега ужасно съжалявам за всеки свален от мен мъж, за всеки, на когото съм пуснала въдица, без да съм готова да отговоря на чувствата му, изобщо - яд ме е, че съм се доказвала чрез флирт и свалка - просто съм си играла с хората. Осъзнах, че ако не си готов да дадеш на човек нещо от се*е си, няма смисъл да играеш с него онази древна, велика игра на съблазняването.

А ако не беше извървяла всичкия този път би ли си дала сметка кое е правилно и кое не? Ето ти си на що годе прав път, но за да стигнеш до точка Х е трябвало да тръгнеш от някъде...

Един ден може и на някои от пикапърите да им хрумне същото. Това ще означава, че вече са зрели хора.

Не съм се занимавал с пик ъп, но съм стигнал до извода, че именно това е и основната му цел. Хората да опознаят и живеят истинския живот, а не този, който ни се втълпява да живеем. ;)

Edited by blablabla, 08 May 2009 - 10:16 PM.


#11 blablabla

blablabla

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 156 Мнения:

Posted 08 May 2009 - 10:28 PM

"Днешните" младежи наистина са доста скайп и чат зарибени и наистина трябва да излизат повече. Ама е по-лесно да си пичага зад монитора, защото като те погледне оная ми ти жива жена, с тия големи очи... брррр, страх голям! biggrin.gif

^_^ ^_^ :) ;) :king: :cj: :)
Напълно съм съгласен!!!

В живота съм имала много по-добри отношения с мъже лидери - интелигентни, енергични, въздействащи, отколкото с такива, които са се стремили да са лидери, но от лидерството са видели и разбрали малко - затова и се стремят да имат власт чрез тормоз и незачитане, чрез презрение към обекта на свалката или преразвило се его.

Отново съгласен.

#12 Don Kiko

Don Kiko

    Дон Жуан

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 776 Мнения:

Posted 09 May 2009 - 12:13 AM

е аз пък не съм! в този свят, ако имаш амбиция и хъс... или казано с други думи истинско желание, можеш да постигнеш всичко и да станеш всякакъв,

#13 blablabla

blablabla

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 156 Мнения:

Posted 09 May 2009 - 12:30 AM

е аз пък не съм! в този свят, ако имаш амбиция и хъс... или казано с други думи истинско желание, можеш да постигнеш всичко и да станеш всякакъв,

ТАКА Е, но зависи с какви средства и на каква цена. Трябва да има една разумна и реално поставена мисловна граница, т.е. не трябва човек да се увлича само от стремежите си, поне от време на време трябва да си дава малко почивка и да живее живота иначе си пропилява времето и усилията напразно. ^_^

#14 Ida

Ida

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 120 Мнения:

Posted 09 May 2009 - 01:05 AM

Ох, кеф! Ще си спорим! Любимото ми! ^_^

Ще пада дълго писане, НО истината ще възтържествува отново и отново. :)
Отново абсолютизираш и изпадаш в крайности, типично по женски. Е няма как да изпадна в крайност по мъжки, защото това значи да се нАпия като прасе в Студентски ;)


Чувал съм и съм радетел на тази идея, но всяко нещо трябва да си има мярка! С мярка, зер, с мярка, ама трябва да е осъзнато и от двете страни.

Като човек, който се интересува от история са ми много любопитни днешните времена... и съм забелязъл, че след върховата точка на дадена епоха започва упадък. Та така е и положението с женската "еманципация". Превръщате се в нищо повече от перхидролени барбита, чиято единствена цел е да спят с колкото се може повече мъже. Справка Студентски град. ;) Мда, и аз съм забелязала "феминизирането" и "маскулинизирането" на епохите като историческа последователност. Но извадката "Студентски град" е твърде нищожна и твърде едностранна, за да се приеме за определяща светови тенденции. Съвет - забъркай се и с девойки от други места, може пък да видиш и други примери. Всъщност кукленския вид и преслушването на пичовете дали могат да платят по едно питие в бара е обратното на феминизиране.

Струва ми се, че описваш жените особено в часта с унижението(не че и при мъжете го няма, но не е чак в такива размери). И съм сигурен, че набора ще се справи отлично. Просто му трябва малко да се "ошлайфа". Щом той е предприел стъпката и е поканил въпросната кака значи не е зле, но си личи(по начина, по който пише), че се държи спрямо нея като с приятелка. Първо не разбрахме дали той я е поканил. Няма изрично споменаване на такъв факт, тъй че твърдението е косвено и предлагам да не се взима под внимание от почитаемия съд! ;)

Отново интерпретираш моите думи по погрешен начин. Пича е на 20 години (както и аз :king: ) и все още му е рано за семеен живот, а ти именно за това говориш. Е, естествено не става дума за семеен живот, а за съвместен живот, което включва и връзка. Това, че си далеч от идеята за продължителна такава ми е ясно.


Твоите думи са именно бягство от приридата. И ако може да те питам ти раждала ли си, защото звучиш именно като някоя майка. ^_^
Ще ти дам аз една майка като ти сменя памперса без упойка! ;)


Ако попишем още малко, можем и да стигнем до консенсус, но ме подразни изречението за жената, дето трябвало да следи дали й одобряваш поведението. Много заучено ми се стори и в разрез с действителността. Обвинявайки ме във феминизъм ти косвено подкрепяш, че вече няма много такива неуверени жени. Напротив, по мои впечетления жените развиваме даже по-огромно его и от мъжете, което подхранваме с флиртове не по-зле от вас. Така че колкото призивите ми за равенство засягат момчетата, толкова и девойките, ама тях ги няма много тук, така че вие, в часност ти, го отнасяте. :)
Бих искала да се включи пак автора, за добави подробности, защото вече минахме на свободни разсъждения май....

П.С. Блаблабла, надявам се не се чувстваш нападнат и виждам по следващия ти пост, че има и единомислие. Знам, че реагирам емоционално и първосигнално, но това ми е чарът. :cj:

#15 Cmacu

Cmacu

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 207 Мнения:

Posted 09 May 2009 - 12:45 PM

Момент да си изясня - значи за част от вас нормалната връзка или свалка се гради на доминация на мъжа, жената живее в несигурност и гледа към своя идол с обожаващ поглед? И това ви се струва естествено, явно, защото все съвети от този род наблюдавам из форума. Може ли някой с подобни възгледи да ми се похвали, че е имал много и успешни връзки? Не ми се вярва...


Здрасти! Съмняваш ли се в успешните ми връзки и колко са? Възгледите ми с малки разлики са точно такива.
Аз мога да ти кажа, че обратната ситуация е напълно невъзможна, а именно: Доминация на жената и мъж който живее в несигурност и гледа влюбено са много много често срещана тема в този форум... Повечето са доста забавни. И вярвай ми всички водят до много и успешни връзки с лявата или дясната ръка на несигурния!
Вземи най-после да повярваш, че има и мъже, който си знаят мястото и че те харесват жени, който са ЖЕНИ, а не такива, който се опитват да ни обедят. че сме равни и че те също могат да ходят да копаят на нивата или в мината, или че следващият президент на америка ще е жена или че утре във фитнеса ще дойде "жена" и ще вдигне повече на лежанката от мен... И най вече, че някоя такава ще ми хареса!!!! Лол... Земята вика ИДА, да не си мислиш, че ти си първата жена космонавт, която даже са пуснали в космоса? To the moon and back е само песен нали знаеш?

Абе тук има ли някой, който харесва "жена" дето може да го пребие, независимо от това, че самият той е 190 см. 120 кг?

Първо това, което съм описала далеч не е феминизъм, а реалност - откак на жените в България е дадено правото на собственост и правото на развод не мисля, че може вече да се говори за патриархално общество. Особено в наши дни, когато жените могат спокойно да се самоиздържат и са финансово независими. Даже понякога някой лентяй е зависим от тях, но това е друга тема. Та значи - въпросният набеден феминизъм в изказването ми не указва наличие на матриархат като опозиция на патриархата. Така за равенство на половете да си чувал, Блаблабла? И че в една връзка двамата могат успешно да си помагат и да се бутат напред в изграждането на всеки един като личност? За какво изобщо ви е женска несигурност?! Това увеличава при някои мъже собственото чувство за сигурност?!


Патриархалното общество дава свобода и равенство между половете в КОНСТИТУЦИЯТА... нужно ли е да обяснявам, че обществените закони са едно нещо, а природните друго? Нужно ли е да обяснявам, че жените имат нужда от мъже, защото имат нужда от сигурност, от закрила, от МЪЖ? Ти нямаш ли нужда от тези неща? Не мъжете имат нужда от чуство за сигурност разбери го... Това, че тук пишат повече момченца търсещи съвети и че нашите съвети са жестоки и че ги учим да мислят първо за се*е си и след това за жените да не те заблуждава. Погледни в реалният живот. Жените са тези, който ги е страх да се разхождат късно вечер по улиците сами. И слава богу, че е така.

Смешно! Никой истински мъж не се държи като малък домашен тиранин, за да си вдига цената. С твоя пост го караш да се държи като комплексар, вместо да подхожда по неговия си начин. И за мен момчето не е в неизгодна позиция - просто е намерил идеална ситуация да тества силите си, да провери колко може и да види в каква посока да се изгражда. За възрастта му е нормално да търси се*е си, особено ако не е имал достатъчно връзки. И не бих могла да му дам рецепта за поведение. Момчето явно е интелигентно, но несигурно. С това може да се справи само той и никой друг. Самоувереност не се влива отвън, а се изгражда, стига да имаш сам желание за това. Само че има и достатъчно мъже, които поради много фактори остават неуверени.


Той и в момента си е комплексар, по-голям едва ли може да стане от прочетеното в някакъв форум. Силите си може да тества едва когато има такива. Когато отидеш за първи път в залата и виждаш, че другите вдигат по 120 кг не се пробваш и ти!!! И това не те комплексира, а напротив това те мотивира! Жените са тези, които се комплексират когато видят по-хубава представителка на техния пол от тях самите. Започват да и се възхищават и да си мислят колко е велика и бля бля. Защо мислиш, че и ние мъжете мислим по този начин? Нас това ни мотивира да постигнем същите резултати, че и по-високи. При мъжете се казва конкуренция, при жените се казва интрига. АААа да и при мъжете надделяват по-добрите, при жените... хахахах!

И нека това не ви плаши като петно върху името на мъжкарията. Мъжът не трябва обезателно да е съборил 20 мацки на едно излизане, а визитникът му да пращи от телефони, за да е свестен мъж и в добър момент да срещне жената за се*е си. Това с амплоато на великия сваляч ви е създало доста легенди, у някои създава комплекси и изобщо е бягство от нормалната човешка природа. Всеки сваля, колкото може, това не е състезание, където се надскорваш с останалите от форума или от компанията. Наистина, има помощни номера, но уловката е, че те действат единствено, когато сам стигнеш до тях. Всяка заучена фраза се улавя от жените като фалшива, не забравяйте колко сме интуитивни.


Първо във визитника ми има само мой визитни картички, защото е моя визитник, забрави ли? Ампоато на сваляча? Говори ми... Казанова и Дон Жуан са такива легенди, защото са срещнали любовта на живота си, жената с главно Ж, само дето забравяш, че са я срещали всеки ден, хиляди пъти. Иначе и аз съм чел, че в тези истории има комплекси, само дето тези комплекси идват от другите дето им се възхищават ^_^
За нормалната човешка природа: - заложи семето си във възможно повече женски, а не намери специалната женска... Какво? Извинявай, забравих да спомена, че ме е срам от този факт ^_^.
Знаеш ли понякога използвам заучени фрази, понякога използвам импровизация, понякога дори не казвам нищо. Какво значение има това? НИКАКВО! Не това е важното. Само че за да стигнеш до този извод трябва да започнеш от някъде, да извървиш определен път и чак тогава го осъзнаваш.

И изобщо, обратно на цялата тази сваляческа митология тук, ще кажа, че сега ужасно съжалявам за всеки свален от мен мъж, за всеки, на когото съм пуснала въдица, без да съм готова да отговоря на чувствата му, изобщо - яд ме е, че съм се доказвала чрез флирт и свалка - просто съм си играла с хората. Осъзнах, че ако не си готов да дадеш на човек нещо от се*е си, няма смисъл да играеш с него онази древна, велика игра на съблазняването. Един ден може и на някои от пикапърите да им хрумне същото. Това ще означава, че вече са зрели хора.


Оххххх... разбра ли го? Горкичката ти. Най-после осъзна, че не ти трябва да сваляш мъжете, а те теб. Всъщност не мога да си представя заека да грабне пушката и да почне да гони ловеца. Едва ли ще изпита удовлоствие от това. Напротив заека харесва страха, харесва напрежението, харесва скоростта и адреналина от лова, но когато е на своето място в природата. И какво това трябва да означава, че заека е станал ловец ли? Ти какво искаш? Да си присадиш член и да започнеш наред? Това ли е целта ти? Не целта ти е да свиеш гнездо, хралупка и т.н. И щом това е твоята цел - това означава, че и ловеца трябва да има същата цел така ли?

Знам, че всичко, което написах е доста пресилено и звучи грубо. Знам, че има върху какво да се спори, но също така съм сигурен, че има много истина. Защо ли?
Защото живеем на едно и също място, в една и съща околна среда и сме под властта на едни и същи закони, а именно природните закони, а не равноправието на половете дадено им от Конституцията.

Edited by Cmacu, 09 May 2009 - 12:49 PM.