Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Малко помощ


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 BaLiStIc_007™

BaLiStIc_007™

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 6 Мнения:

Posted 28 April 2009 - 08:00 PM

Здравейте и от мен.Първо поздравления за добрия форум,много полезни неща научих! :lol:
Пиша тук защото ми се струва,че ще получа що-годе адекватен отговор.
Сега ще разкажа накратко какво точно се случва и къде ми е проблема.
Преди бях 180 см висок и 80 килограма тежък.Всички казват,че това било добре по съотношение килограми-ръст,но при мен определено не беше така.Самата ми структура е много странна - направо си бях дебел.И реших,че ще слабея,но не на всяка цена.А то стана и топло,така че апетита ми съвсем изчена.За месец свалих 10 килограма,като първите 1-2 дни свалих едно кило,после за около 8 дни свалих още 9 килограма.Интересното е,че нито съм си налагал нещо да не ям или спазване на строги диети.Просто така стана.През това време ходех на разходки (в планината,понеже живея из едни баири) по около час и нещо със сравнително бързо темпо,а като не ходех на разходки тичах по около 10-ина минути на стадиона.По десетина понеже с тия много кила по повече не можех.Та така ... След тоя месец свалих още 3-4 килограма и сега се чувствам добре откъм кила.
Сега съм 181 см на 68 килограма.Проблеме ми е,че свалих навсякъде кила,освен по гърдите.Имам още килца за махане понеже имам леко шкембенце,но с това съм сигурен,че ще се справя.Тревожат ме само гърдите.Сестра ми ме бъзика,че имам по-големи цици от нейните ... :cy: :) Искам да питам с кви упражнения да започна вкъщи да си стягам гърдите малко по малко,понеже мисля да тръгна и на фитнес,но не искам да ида така,като дроб разплут.
Общо взето с четене и питане схванах кво да правя вкъщи за да съм в една прилична форма като ида на фитнес,не да почвам с гирички от по 2 кила :P Само с гърдите нещо не мога да се оправя ... :cup: :) :D
Благодаря ви предварително за идеите и съветите :P


#2 Rolan

Rolan

    Единак

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 444 Мнения:

Posted 30 April 2009 - 12:06 AM

Виж сега, никой не се е родил с мускули. Затова са фитнес залите. Не си мисли, че някой ще ти се смее, задето приличаш на "дроб разплут". Такива с лопата да ги ринеш из залите.

От всичко, което написа не мога да си представя две неща - разходките с бързо темпо (joking :beat_up:) и това че си 181 см. на 68 кг., с коремче и големи гърди. Може би наистина имаш по специфична структура на тялото (тук съм сериозен).

Относно гърдите - при домашни условия можеш да започнеш с лицеви опори. Правиш определен брой серии с определен брой повторения - колко - ти си преценяваш, в зависимост от това как се чувстваш. Ако имаш възможност си набави дъмбели. В интернет ще намериш безброй упражнения и варианти с гирички. Ето ти едно примерно видео:

Друго упражнение - кофички с ръце опрени на дивана (например) и леко свити колене, като петите са опрени в пода. За по трудно - слагаш краката на стол. Същото важи и за лицевите опори - колко повече увеличаваш наклона, толкова по-трудно става. Лицевите опори на пръстите на двата крака са по-лесни от лицевите опори само на пръстите на единия крак. При лицевите опори: за наблягане в/у гърдите - разшири разтвора на ръцете; за наблягане на трицепса и вътрешната част на гърдите - събери дланите почти една до друга.

Можеш да включиш и коремни преси, както и упражнения за седалището.

Ако искаш да се изчистиш наистина - диета+кардио. Ако не ти се спазва диета - мини на следния вариант - изключваш хляба, сладките работи (ако си привърженик на сладкото като мен - яж сладко до обяд) и сладките газирани напитки. Избягваш храни, които докато ги дъвчеш, мазното ти се стича и ти капе от брадичката. Ядеш плодове и зеленчуци, мляко. Пий чай - чаят ускорява метаболизма.

И тичай - тичай поне веднъж седмично. Хем ще заздравиш краката си, хем ще изгориш доста мазнини. Стреми се да тичаш така, че да се изпотиш обилно. Ако имаш сили след тичането, направи няколко серии коремни преси.


За момента се сещам това. Ако има нещо друго, питай. Надявам се още хора ще ти отговорят, защото тук има такива, които се занимават конкретно с фитнес и наистина са навътре в нещата.

Успех. Дръж ни в течение как вървят тренировките, ако ги започнеш, разбира се.


:rocknroll:

#3 BaLiStIc_007™

BaLiStIc_007™

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 6 Мнения:

Posted 30 April 2009 - 05:03 PM

Мерси за адекватния отговор ;)
За упражненията схванах,но ако пак нещо не мога да чатна ще питам :beat_up:

Сега за диетата ... Принципно не ми е никакъв проблем да спазвам някакви диети.Сладко и хляб не ям, газираното се старя да го огразничавам до минимум,но проблема идва когато трябва да ходя на даскало.
Няма нищо,което мога да си купя в радиус от 1 км. за хапване и да не е в разрес със всякви хранителни режими или диети.Единствено може би кисело мляко и плодове от един супер наблизо.Пробвах и варианта с носенето на храна от вкъщи,но тя пък става на подметка докато се сетя да я ям.И общо взето квото ям, го ям като съм навън.Иначе вкъщи няква салата или супа ... напоследък и с по едно кисело мляко карам - просто нямам апетит в нас.
Та тук пък проблема ми е храненето навън,защото на ден поне по 6-7 часа ми минава времето аутсайд :P покрай даскалото и пътя до вкъщи.Някакви идеи за това ?! :rocknroll: :beat_up:

Edited by BaLiStIc_007™, 30 April 2009 - 05:03 PM.


#4 Rolan

Rolan

    Единак

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 444 Мнения:

Posted 30 April 2009 - 05:19 PM

Когато съм на училище ям кисело мляко и банани. Или си нося от вкъщи, или ли си купувам от магазина до училището. Обикновено ям нещо различно като някакъв сандвич, когато трябва да остана след часовете и нямам възможност да обядвам у нас. Но се стремя да избягвам хамбургерите, от които като водопад тече горчица, майонеза и кетчуп (не че не ги обичам и едвам не се сдържам да не си взема един...:rocknroll:). Така че ти правиш много добре като ядеш плодове и кисело мляко в училище.

Сега, не ти казвам да не ядеш нищо. Яж си нормално, каквото е сготвила мама, баба или леля. Просто не преяждай и се стреми да не ядеш много мазни храни или нездравословни такива, като натъпканите с най-различни неоткрити хим. съединения готови кебапчета, кюфтета, пържоли и пр. Сещаш се какво имам в предвид.


:beat_up:

#5 BaLiStIc_007™

BaLiStIc_007™

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 6 Мнения:

Posted 30 April 2009 - 05:44 PM

Абослютно се сещам ... :beat_up:
Казах ли ти колко много те обичам ?! :rocknroll: :beat_up: