Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Интелект и сексапил


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 Ida

Ida

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 120 Мнения:

Posted 14 April 2009 - 10:19 PM

Искам да ви попитам - до каква степен считате, че интелектът е определящ за мъжката привлекателност. Възприемате ли начетените момчета като зубъри, като читанки или считате, че да си чел и информиран и да използваш това в разговори прави добро впечетление на отсрещния пол. Стараете ли се да надграждате интелекта си или според вас по-важно е да си хубав, с добро телосложение и хубава кола в добавка? И зареден с успешни фрази за сваляне.

#2 Don Kiko

Don Kiko

    Дон Жуан

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 776 Мнения:

Posted 14 April 2009 - 10:33 PM

:very_happy:

#3 She

She

    мацка

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 433 Мнения:

Posted 14 April 2009 - 10:36 PM

Всяка крайност не е желателна... "Знаещите" мъже също са секси, но май ще ми е нужно време, за да проумея силните им страни, докато адски добре изглеждащите са силно въздействащи на момента :very_happy:
ПС: Леле, кво мислене падна за тия 2 изречения :)

#4 Ida

Ida

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 120 Мнения:

Posted 14 April 2009 - 11:39 PM

Може би малко прекалено общо съм задала въпроса - исках да кажа дали мъжете считат, че с изграждане на интелекта си стават по-успешни сред жените? Защото забелязах в някои постове повторение на рецепти, липса на креативност - не ви критикувам, може би част от вас са още млади. Но за мен винаги оригиналността на един мъж е била свързана с неговия интелект, както и сексапилът му. Външният вид остава на заден план ако пичът има ум в главата си. Вие как мислите - на кое бихте наблегнали (то ясно, че всеки предпочита и на двете, ама все пак кое ви се струва по-успешно в съвременни условия, пред съвременни жени тук, в България?)

#5 Гост:_mugen_*

Гост:_mugen_*
  • Guests

Posted 14 April 2009 - 11:56 PM

Вие как мислите - на кое бихте наблегнали (то ясно, че всеки предпочита и на двете, ама все пак кое ви се струва по-успешно в съвременни условия, пред съвременни жени тук, в България?)

Aтрактивен, оригинален, забавен.

#6 Ida

Ida

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 120 Мнения:

Posted 14 April 2009 - 11:58 PM

Свързваш ли тези качества с интелекта или смяташ, че всеки може да ги развие? Разчиташ ли на готови решения или трупаш собствен опит?

#7 NRG

NRG

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 496 Мнения:

Posted 15 April 2009 - 12:00 AM

ИнтеУектът (да си чел и да си информиран) няма съществена роля в привличането между двата пола. Той е по-скоро фактор при дълготрайна връзка или поне след първото сексче. Не съм бил с момиче, което се възбужда от слушане на сентенции и теореми. Но.. ако интелектът е от социално естество, тогава се получават резултати, на които и мъжа и жената много се радват. Ох, кеф.

#8 Гост:_mugen_*

Гост:_mugen_*
  • Guests

Posted 15 April 2009 - 12:56 AM

Свързваш ли тези качества с интелекта или смяташ, че всеки може да ги развие? Разчиташ ли на готови решения или трупаш собствен опит?

Всеки може да ги развие. Трупам собствен опит.
Хората страдат от предразсъдъци, заради социални фактори което е жалко. Всички сме грешни, ако има някой безгрешен да хвърли камъка пръв.

#9 Xtigyro

Xtigyro

    my world is my pride.

  • Admin
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 404 Мнения:

Posted 15 April 2009 - 10:09 AM

(то ясно, че всеки предпочита и на двете, ама все пак кое ви се струва по-успешно в съвременни условия, пред съвременни жени тук, в България?

В България смятам, че сексапилът играе по-голяма роля чисто статистически погледнато. Съвсем просто е. За да оценят твоя интелект и проумеят понякога тънкия ти хумор, трябва и в главата на момичето да се крият немалко грозни многобройни гънки по мозъчето.

Дори съм забелязал нещо повече. Когато демонстрираш по-висок интелект, ако момичето не е на нужното ниво, се получава абсолютно противополжния резултат и си оставаш с дълбоко вкаран пръст в устата (за предпочитане).

Случвало ми се е да се стремя да съм максимално опростен в разговорите, защото просто не се получава разговор... ти й казваш лека шега, тя не разбира, че е шега и започва да ти обяснява надълго и нашироко за "проблема й" (ако си я "негнал" за някоя малко дефектче) и точно тогава се чудя да се смея ли или просто да приключа мигновено разговора.

За много неща съм склонен да си затворя силно очите и да продължа съвсем простичко... но и често изневиделица ги отварям "застрашително" широко.

А има толкова много хубави празни чанти по улиците... само си усложнявам животеца, но така желая.

#10 Гост:_exort_*

Гост:_exort_*
  • Guests

Posted 15 April 2009 - 01:14 PM

В България смятам, че сексапилът играе по-голяма роля чисто статистически погледнато. Съвсем просто е. За да оценят твоя интелект и проумеят понякога тънкия ти хумор, трябва и в главата на момичето да се крият немалко грозни многобройни гънки по мозъчето.

Дори съм забелязал нещо повече. Когато демонстрираш по-висок интелект, ако момичето не е на нужното ниво, се получава абсолютно противополжния резултат и си оставаш с дълбоко вкаран пръст в устата (за предпочитане).

Случвало ми се е да се стремя да съм максимално опростен в разговорите, защото просто не се получава разговор... ти й казваш лека шега, тя не разбира, че е шега и започва да ти обяснява надълго и нашироко за "проблема й" (ако си я "негнал" за някоя малко дефектче) и точно тогава се чудя да се смея ли или просто да приключа мигновено разговора.

За много неща съм склонен да си затворя силно очите и да продължа съвсем простичко... но и често изневиделица ги отварям "застрашително" широко.

А има толкова много хубави празни чанти по улиците... само си усложнявам животеца, но така желая.

:) Жесток си!

И жените и мъжете го правят- нарочно снижават нивото за да не изплашат "жертвата си". И жени са ми го правили (това пък защо, като и без това съм на ниво :)) и аз съм го правил (ама след това консумацията не ми е сладка).
Последно в един разговор като си изказах мнението въз основа на предишни наблюдения, казаха че съм "силен психолог и много ги разбирам нещата." ?!?! и директно минах в графата "оръжия за силово поразяване от които трябва да се пазим". Така че носете си дебелите ланци и новите анцузи, гледайте лошо, имайте спортна фигура, натискайте се да плащате дребните сметки от лев и четир-се за кафенце и да не Ви пука. Тия неща винаги се харчат.

Edited by exort, 15 April 2009 - 01:16 PM.


#11 Ida

Ida

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 120 Мнения:

Posted 15 April 2009 - 01:33 PM

Хахахаха, адски сте прави, само че вече никаква мимикрия! Никакво снижаване, защото е време обектите да се научат да се издигат нагоре, вместо ние да се гмуркаме до долу. Пък ако щеше и сама да съм на тоя свят (е, слава Богу, не съм, защото не направих компромис и си дочаках каквото исках).

#12 paradox

paradox

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 132 Мнения:

Posted 15 April 2009 - 01:38 PM

Да, интелектът може да създаде привличане, само в контекста на "емоционална интелигентност". Мисля, че това е точно което NRG каза.
Но в значението, което ти влагаш, Ida, (като начетеност, зубърщина) не само че не помага, а е враг номер 1 в междуличностните отношения.

Не можеш да мислиш и да сваляш едновременно. Защото спираш емоциите си и започваш да общуваш неконгруентно. Ако съм заговорил няколко момичета, и съм в начална фаза, където още не съм създал достатъчно привличане, дори една секунда размисъл е самоубийство.

Компулсивното мислене е резултат от егото. Когато едното расте, и другото расте. А егото убива автентичността в комуникацията. Ако един мъж тръгне да говори с момиче, и в него има нуждата да получи признание от нея за това което голям мъж е, толкова по-непривлекателен става той. Същото важи и за жена, която иска потвърждение на това, което грандиозното й его казва - "Аз съм готина, недостъпна, секси мадама".

Привлекателният мъж няма нужда да мисли, докато е с жена. Ако той се затвори в главата си (а то се усеща доста лесно), веднага в него се появява страх. Страх от отрязване, страх че може да не е такъв голям пич, за какъвто се мисли, измисляне на някаква си "стратегия" защото вярва, че самата му личност не е достатъчна за да привлече вниманието на жена. Всичко това е продукт на егото. Ако елеминираш егото, елиминираш и страха, защото не защитаваш имиджа си на "голямата работа, якия пич". А ако елеминираш страха, остава чиста увереност в се*е си. И увереността е привлекателна.

Но не можеш да обмисляш, разсъждаваш, и да си атрактивен в същото време. Защото компулсивната мисъл е продукт на егото.

Именно начетените мъже са тренирани да се справят с всичко чрез още мислене, още планиране, още стратегии. Същото важи и за жените.

"Начетените" мъже ще ти развият 1001 теории за това как външния вид има значение, колко пари трябва да имаш, кой феромон да си купиш, колко висок трябва да си и т.н.. Защото първо, животинското първично сексуално привличане е отвън сухата логика, и второ, тези "начетени" мъже не могат да приемат че може да грешат за нещо. Та нали са всезнаещи! В техните очи те не са в грешка, по-скоро жените са "кухи лейки".

Ida, мисля, че имаш наум един конкретен мъж, към когото изпитваш чувства, и който ти е направил впечатление с познанията си. Но той не е привлекателен, защото си впечатлена от познанията му, а си впечатлена от познанията му, защото е привлекателен. Виждаш ли разликата в причината и следствието?

Другото което питаш, е дали може един мъж да развие качествата, необходими му за да бъде привлекателен?
НЕ! Защото няма много за развиване.
Всеки мъж има всичко необходимо, за да ч**а жени. Както физически, така и психологически. Основното, което опитът дава, не е научаването на нови и нови стратегии и шаблони, а "забравянето" на всички тлъсти простотии, в които извратеното социално програмиране го е накарало да вярва.

Основата на свалките не са шаблоните и тактиките, а креативността и импулсивността. Но с начетеност не можеш да си импулсивен, можеш само да измислиш 101 тактики и шаблони, с които да си защитиш дебелото его.

Не съм напълно против тактиките, мисля, че те имат своята роля, но само след като човек се освободи до известна степен от егото си.

P.S. Няма такова нещо като "съвременни условия", "съвременни жени", "в България", и подобни. Секс се прави навсякъде по Земята, и от незапомнени времена.

- с уважение: доцент доктор професор Paradox Вучков. Благодаря за вниманието.

#13 Ida

Ida

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 120 Мнения:

Posted 15 April 2009 - 02:04 PM

Оооо, Парадокс, говори ми, говори ми, даже взе да ми става! (майтаааап!)
Всъщност не съм постановила дали интелекта и зубърщината са нещо еднакво - попитах момчетата как те го възприемат. МЕн скоро ме обидиха на "интелектуалка", така че май наистина конюктурата се сменя и мога да говоря вече за БГ условия и надигаща се пролетарщина ("Остови ги тия интелигенти, бе, те за чеп за зеле не стават, една мацка не могат да свалят!").
Ааа, освен това и мене ме остави - аз не поставям в подтекст любовните си тежнения в темите. Питам по принцип, иначе определено си бях привлечена от умен мъж, не съм изпадала в таквиз дилеми, дето ти описваш.
Всъщност защо жените търсят умния пич - защото, макар и млад, виждат у него заложбите за развитие. Слава Богу, вече не е нужно да се родиш със златна лъжичка в устата, че да стане от теб нещо. А ако търсим само секс ... е, тогава може и да направим компромис заради едното готино тяло/лице, стига да не приказва много-много :) Но все пак предпочитам да приказва, и то много, и умно. Но тук май си е до предпочетания. (ох, радвам се, че лафа тръгна, много замрели ви заварих :) )

#14 Don Kiko

Don Kiko

    Дон Жуан

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 776 Мнения:

Posted 15 April 2009 - 03:37 PM

начетен и информиран не е еквивалент на зубър!

нима всеки човек, който е начетен, има опит и хъс не е преуспял??? не е заобиколен от елементи на противоположния пол?

важното е да не се мислиш за всезнаещ, а колкото повече виждаш и научаваш, да осъзнаваш колко е нищожно това, което знаеш. всичко това в комбинация с амбициозност, хъс и рано или късно опит, се увенчава с успех.

иначе би трябвало винаги да търсим златната среда... между интелекта и визията... между работата и живота... златната среда между работа, живот, спорт, жени е оптмалното състояние :)

#15 Ida

Ida

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 120 Мнения:

Posted 15 April 2009 - 03:49 PM

Don Kiko, много съм съгласна с поста ти, само това последното ако го постигнеш... може ли да съм първа в редичката да получа рецептата на успеха? :)
Че нещо този баланс... особено на работата с останалото малко ми убягва.