Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Как отговаряте на "Обичам те" ?


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 dutchman

dutchman

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 128 Мнения:

Posted 30 March 2009 - 12:29 PM

Значи реших да пусна темата защото ми се случи на няколко пъти ии е било един от малкото моменти в които не съм сигурен дали да се доверя на интуицията си.
Позанимавах се с пик-ъп материал...работи..обаче ми се случва вече все по-рано момичетата да ми казва "обичам те" ии винаги съм се чудил какво да отговоря.
Немога да им кажа "И аз те обичам" защото не е така..повечето пъти се случва да излизаме само от седмици...
Като се замисля ми се случи след като почнах да "уча" пик-ъп около 7-8 пъти. Пробвах да отговоря в стил c&F (след обичам те казах: И аз...се обичам) обаче не мисля че беше много правилен отговор...някои ги лъгах че и аз ги обичам обаче пак не се получи..
Някакви идеи как хем да не съм прекалено груб хем да не ги лъжа. Защото ако и замажа нещата или не отговоря и т.н почват само за тва да мислят ии се опитват по-всякакъв начин да изкопчат наистина как се чуствам за тях което дразни...
Ако им кажа "и аз" го приемат като знак че нещата трябва да станат по-сериозни и т.н..почват да искат ексклузивност, почват да очакват прекалено от мен...което още повече дразни...
Усещам че скоро с едно момиче ще ми се случи пак...ии пак не изпитвам същото към момичето..
Може би за мен тоя израз значи повече отколкото за тях обаче все пак проблема остава...

Edited by exort, 05 May 2009 - 10:35 PM.


#2 NRG

NRG

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 496 Мнения:

Posted 30 March 2009 - 01:33 PM

dutchman, както обикновено прави стадото (пардон... хората), и ти си биеш главата как да разрешиш следствието, вместо да се фокусираш върху причината.

ОК, представи си че се събуждаш утре сутринта, ставаш от леглото и тръгваш към банята със синусоидна походка, плискаш си студена вода на очите и... прозрение... бум! - "Дааааа! Това е панацеята! Това е ултимативният, универсалният, уникалният отговор на <Обичам те>!". Виждаш мацката следобед, тя се засилва, прави еленски скок, стиска те в прегръдка като сокоизстисквачка, поема дълбока дзен глътка въздух и те застрелва с "Обичам те". В този момент й правиш контра с Отговорът. Целта е постигната! Тя вече няма да те закача. Обаче следващата мацка, следващата седмица пак ще ти каже "Обичам те"...

Причината е в теб, не я търси в момичето. Помисли каква е мотивацията ти да се виждаш с някое момиче и нека подхода ти да е съобразен с целта. Не се дръж лигаво, не й давай повод да мисли, че тя е Единствената, не я залъгвай, че имаш чувства към нея, защото накрая ще страда ТЯ. А идеята е и двете страни да са щастливи.

#3 dutchman

dutchman

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 128 Мнения:

Posted 30 March 2009 - 01:44 PM

Да съгласен съм. Причината е в мен ! Обаче причината е точно това което ги кара да ме искат... Винаги се опитвам да не давам повод да мислят за ексклузивност..даже много често съм споделял с момичета че не излизам само с тях. И стигам до извода че според тях това е начина да ме "укротят и опитомят" ..
Има момичета които явно не са свикнали с нещата които правим (да и вие!) ии им идва в повече. Иначе за подхода нямам нищо универсално освен че винаги се стремя да не знаят какво следва...незнаят какво ще кажа, незнаят какво ще направя, дали ще се обадя, дали ще се видим.
На нито едно от момичетата не съм подържал контакт всеки ден за да си помислят нещо...
Затова и реших да задам въпрос...мисля че имам някаква представа защо го правят....обаче това мое държание ми носи успех ии не мислям да го променям...идеята ми е че неискам да ги наранявам...

#4 sweetcorn

sweetcorn

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 172 Мнения:

Posted 30 March 2009 - 02:34 PM

Как отговаряте на "Обичам те"?


Следващия път кажи "Знам..." и смени темата.

Причината е в теб, не я търси в момичето. Помисли каква е мотивацията ти да се виждаш с някое момиче и нека подхода ти да е съобразен с целта. Не се дръж лигаво, не й давай повод да мисли, че тя е Единствената, не я залъгвай, че имаш чувства към нея, защото накрая ще страда ТЯ. А идеята е и двете страни да са щастливи.


Но както каза НРГ не си играй с чуствата на момичетата..... за да няма разбити сърца.

#5 Гост:_exort_*

Гост:_exort_*
  • Guests

Posted 30 March 2009 - 05:25 PM

@dutchman, да разбирам ли че имаш следните наблюдения. Значи вие с девойката си играете, да но по някое време тя е леко изнервена, уморена е, не й се играе повече и иска да дойде фазата на спокойната консумация на това което тя си е спечелила (какви глупости само, на практика не можеш да притежаваш другия човек). И за да се подпечата 'обеществения договор' тя ти дава в залог 'обичам те', като в отговор очаква същото. И само леко да си сбъркал от неудобство да кажеш 'и аз' и от тука те хващат в желязната примка на трофея, който има свойството да бъде притежаван?

Можеш чистосърдечно да попиташ какво означава това "обичам те", какво влагат в това. Можеш дори директно да попиташ това с какво те ангажира. Любовта не е ангажимент! В никакъв случай. Любовта е свобода. Не ми се вярва всички мацки да са израстнали толкова че за 3 седмици да могат да ти дадат свобода, та те дори не те познават. Така че след като се убедиш в горното, можеш да си го преместиш от единия крачол в другия. Пък ако намериш смислен отговор, тичай към най-близкия магазин и купувай пръстен за жената на твоя живот.

Мисля че поставят нещата на грешна плоскост и само ако желаеш със загрижеността на съвестен гражданин можеш да обясниш как стоят нещата ( е, няма нужда да им святкаш лампите даром, трябва добре да се постарят преди това). Е ще има разбити глави, сърца и т.н., но светът ще бъде по-красив. Не изпитвай съжаление пред хора, които правят нещата погрешно- те само страдат от това, бъди готов да им помогнеш.

Имам и един въпрос- да не би да прекаляваш с това непрекъснато да ги държиш на тръни (педали). Не е хуманно да знаеш. Харесаш си си някой/някоя take her/him и be happy.

Имах щастието да прочета написаното преди малко и осъзнах нещо... което се отнася лично до мен. Мерси за темата ти! Мерси и на Холмс, който вчера ми наби ШАМАРИТЕ.

#6 Гост:_exort_*

Гост:_exort_*
  • Guests

Posted 30 March 2009 - 06:09 PM

Нещо по темата:

Съвременните хора не могат да разберат любовта, понеже не могат да се разделят от старите схващания.Те мислят, че като обичаш един човек, трябва да го нахраниш, да го облечеш, да му дадеш легло и пр. Някой може да каже, че при любовта ще задоволиш нуждите на онзи, когото обичаш: ако е жаден, ще му дадеш вода; ако е беден, ще му дадеш условия; ако е невежа, ще му дадеш знание; ако е скръбен , ще го утешиш. Но ако той има всичко това, ако няма нужда от това?
Това е само външната страна на любовта. Любовта дава нещо повече от това, което можеш да дадеш или направиш външно на човека. Любовта си има една , по-велика, по-дълбока вътрешна страна. При любовта има взаимна обмяна между душите , преливане на душите.

Любовта е най-нежното цвете, което трябва да се развие далеч от погледите на хората. За любовта ти никой не трябва да знае. Любовта с език не се предава. Онзи ,който те люби, не говори , но ти чувстваш, че в тази душа има любов.Проговори ли за любовта си , тя се изгубва.

Учителя Петър Дънов



#7 Ida

Ida

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 120 Мнения:

Posted 08 April 2009 - 09:29 PM

Ох, това "Обичам те"... Понякога и ние не знаем как ни се изплъзва от устите. Обаче имам чувството, че и ние не влагаме в думите си целия смисъл, който трябва да носят. Като цяло винаги съм се пазила да го изтърсвам, точно защото знам, че се възприема като някакъв прелом в отношенията - да кажеш, че обичаш= обсебваш човека за се*е си. Истината е, че поне в началото на една връзка (ако го кажем първи, защото и другият случай е налице) ние го казваме след някой хубав секс. Изобщо "обичам те" много често изразява благодарността на тялото за удоволствието, което е получило. А от онова, голямото "обичам те" се пазим и ние жените, а когато го чуем за първо от другата страна оставаме едновременно и очаровани, но и стреснати, защото и ние ценим свободата си. Случвало ми се е и аз да сменя темата или да смънкам нещо от сорта "много си сладък!", което цели да подмина казаното и да не му позволя да натежи и да определи отношенията като окончателно задълбочени.

#8 Гост:_exort_*

Гост:_exort_*
  • Guests

Posted 08 April 2009 - 10:12 PM

@Ida, постът ти е много сладко написан. Мерси :rolleyes:
Имам едно въпросче, ти защо казваш "Обичам те" след секс. Можеш да кажеш: "Беше страхотно. Мерси за готините моменти, които ми подари. Ч**аш се божествено!, такъв майстор като теб не бях срещала... (и още суперлативи издигащи мъжкото его)". Едното говори за чувствата ти към човека до теб, а второто е повече като "Мерси". Разликата е обидна!

P.S. Ако всички жени действат по горния начин... май ненужно се старая никога да не ги наранявам. "Всяка коза за свой крак"

Edited by exort, 08 April 2009 - 10:12 PM.


#9 Ida

Ida

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 120 Мнения:

Posted 09 April 2009 - 10:46 AM

Всъщност това "Обичам те" след секс съм го казвала в едни по-незрели години. Сега не се отдавам на словесни излияния - мисля, че няма нужда да ви се обяснява колко сме доволни и колко сте велики, щом все още в ушите ви кънтят виковете ни, щом още треперим под/над/до вас. Вече реакцията ми, отговаряща на любимото ви изречение "ти си наистина майстор, причини ми нечовешко удоволствие с прелестния си...." е заместена от покатерване върху любимия, разливане на усмивка по физиономията като на котка, открила непокрито млекце и звучно мъррррррр, придружено с потъркване в тялото на другия. Мисля, че това говори достатъчно. Или все още имате нужда от думи? Ако е така - нямам равна, все пак писателството ми е хоби, но не мисля, че се продавате толкова евтино. Няколко вагинални контракции са далеч по-убедителни, нали?

#10 razace

razace

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 209 Мнения:

Posted 09 April 2009 - 12:18 PM

Изумявате ме :rolleyes: Да, вие жените...

#11 Гост:_mugen_*

Гост:_mugen_*
  • Guests

Posted 09 April 2009 - 12:46 PM

Изумявате ме :huh: Да, вие жените...

Да не ти стана лошо ;) Дишай как беше...равномерно :D
Няколко вагинални контракции и се отлепям от земята :rolleyes:

Edited by mugen, 09 April 2009 - 12:48 PM.


#12 razace

razace

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 209 Мнения:

Posted 09 April 2009 - 01:42 PM

Тия вагинални контракции понякой път ми напомнят на чудовище, което се храни с ток и колкото повече се захранва/погълва, толкова по-голямо става и така може да погълне някой град. Няма да лъжа, ако кажа, че жените ме дразнят с тяхното прекалено вживяване на Жената като социална роля.
В такива нервно-раздразнителни състояния направо се чудя как не съм гей, ама те и тарикатите яко ме дразнят, така че най-хубаво да си препускам през пудрата на планите и да не обръщам внимание на смущенията. :rolleyes:

Edited by razace, 09 April 2009 - 01:43 PM.


#13 Ida

Ida

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 120 Мнения:

Posted 09 April 2009 - 02:44 PM

Олеле, ти май много си се вживял! Жени, мъже, социални роли, чудовища.... я лееекичко го карай, нееежно... позарадвай се на жената/гаджето/дясната/лявата ръка и си свиркай! :rolleyes:

#14 Гост:_mugen_*

Гост:_mugen_*
  • Guests

Posted 09 April 2009 - 03:04 PM

Направо фърчъ :rolleyes:

#15 Гост:_exort_*

Гост:_exort_*
  • Guests

Posted 09 April 2009 - 03:29 PM

Всъщност това "Обичам те" след секс съм го казвала в едни по-незрели години. Сега не се отдавам на словесни излияния - мисля, че няма нужда да ви се обяснява колко сме доволни и колко сте велики, щом все още в ушите ви кънтят виковете ни, щом още треперим под/над/до вас. Вече реакцията ми, отговаряща на любимото ви изречение "ти си наистина майстор, причини ми нечовешко удоволствие с прелестния си...." е заместена от покатерване върху любимия, разливане на усмивка по физиономията като на котка, открила непокрито млекце и звучно мъррррррр, придружено с потъркване в тялото на другия. Мисля, че това говори достатъчно. Или все още имате нужда от думи? Ако е така - нямам равна, все пак писателството ми е хоби, но не мисля, че се продавате толкова евтино. Няколко вагинални контракции са далеч по-убедителни, нали?

Виж ти, можело...

Впечатлих се. Оставам без думи. :blush: :blush: