Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Кое така силно ги привлича?


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 martuuu6

martuuu6

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 25 Мнения:

Posted 12 May 2008 - 11:16 PM

Намирам този раздел за най-подходящ. Интересно ми е кое кара хората да бъдат привлечени от определена личност?
Не момичетата, а хората като цяло.

Забелязъл съм ,че има напълно обикновенни хора, пичове големи, преуспяли, но просто някак си не привличат хората към тях.
Забелязъл съм ,че и някой личностти имат нещо странно в се*е си (харизма ли е кво ли е) и привличат хората като магнит, сприятеляват се лесно, и могат когато и както си искат да добавят още един контакт към своите много...

Кое е така привличащо, интересно ми е... от много време не мога да си отговоря на този въпрос (не съм от хората, които привличат или поне не толкова колкото ми се иска) и немога да си го отговоря.

п.п - има ли и добри книги по тази тематика, давайте. ;)

#2 sweetcorn

sweetcorn

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 172 Мнения:

Posted 13 May 2008 - 10:31 AM

Намирам този раздел за най-подходящ. Интересно ми е кое кара хората да бъдат привлечени от определена личност?
Не момичетата, а хората като цяло.

Забелязъл съм ,че има напълно обикновенни хора, пичове големи, преуспяли, но просто някак си не привличат хората към тях.
Забелязъл съм ,че и някой личностти имат нещо странно в се*е си (харизма ли е кво ли е) и привличат хората като магнит, сприятеляват се лесно, и могат когато и както си искат да добавят още един контакт към своите много...

Кое е така привличащо, интересно ми е... от много време не мога да си отговоря на този въпрос (не съм от хората, които привличат или поне не толкова колкото ми се иска) и немога да си го отговоря.

п.п - има ли и добри книги по тази тематика, давайте. ;)


Това което привлича хората е доброто ти настроение и усмивката, което те прави отворен към другите. Имам един приател, които не е стабилен финансово, но е сарцето на купона. Имам друг приятел, които е с нежероятно чустжо за хумор, строг, справедлив, много закачлив. Тои винаги е лидер в групата.
Истината е че ти трябва да си в определено емоционално състояние за да го предадеш на другите.

Литература : В библиата има ного инфо. Виж секцията разчупване на соц фобии, Щастие, Самочуствие.

Успех

#3 martuuu6

martuuu6

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 25 Мнения:

Posted 13 May 2008 - 02:10 PM

Вярно е ,че зависи от емоционалното състояние, но не е само това. Пък и немога постоянно да поддържам едно и също
емоционално (щастливо) състояние. Има и други неща, не бих казал ,че е толкова просто все пак.

Чел съм я библията. Искам да отбележа ,че не съм задръстен депресиран тинейджар ,имам самочуствие, но някак си
немога да създам онзи социален комфорт, който бих искал. Чувствам ,че от време на време губя се*е си и пътя, по който бих искал да вървя, по някога просто ми е трудно да продължавам. Създал съм си до някъде социална среда. С 3-4 момчета израстнали сме заедно. Супер пичове, никога не бих ги заменил за други приятели, но пък забелязвам ,че 2ма от тях много повече от мен придърпват хората, единия е направо страхотен. Заедно сме винаги, но незнам кое е това качество, което аз го нямам пък те го имат за да ги познават толкова много хора...и да са харесвани и уважавани много. И аз съм уважаван, познавам много хора, но немога да подтиквам онова готино и лигаво настроение в хората, както го правят те. Немога да си го обесня.... ;) Има няква мистерия сигурен съм, и на всяка цена ще се опитам да я разгадая.. ;)

#4 Ascalon

Ascalon

    Team player

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 217 Мнения:

Posted 13 May 2008 - 02:45 PM

Книгите за pick-up може да ти помогнат до определена степен,но като цяло са смислово ограничени/почти всяка философия е такава/. Книгите ,които ти пиша сега са страхотни, прочети ги,препоръчвам ти ги. Но ще ти кажа,че малцина успяват да изкарат правилната поука, не разбират как да действат. Лично мое мнение е ,че 90%+ от хората не се променят,остават си същите или галфони,или пичове,курви, работяги и т.н. Макар и в днешни дни да има свобода на словото и всякакви гурута да ти казват какво и как се прави, без се*е си и без лично действие нищо не се постига.

Но ти сигурно тва си го знаеш ;) да минавам напред.

Сун Дзъ/Цзъ/ - Изкуствово на войната (Sun Tzu - Art Of War)
Dale Carnegie всичките му книги
Carlos Xuma - The Secrets Of The Alpha Male
Николо Макиавели - Владетелят /Nicolo Maciaveli - The Prince/

Не се притеснявай за заглавията и тематиката на книгите. В тях има прекалено много информация за смилане. Дано в тези книги откриеш това,което търсиш.

#5 martuuu6

martuuu6

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 25 Мнения:

Posted 13 May 2008 - 09:58 PM

На Сун-Дзъ има три книги. Една от 2003 една от 2004 и една от 2006. И трите се казват "Изкуството на войната" ? ;)
За коя става на въпрос ;)

#6 Ascalon

Ascalon

    Team player

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 217 Мнения:

Posted 15 May 2008 - 09:09 PM

На Сун-Дзъ има три книги. Една от 2003 една от 2004 и една от 2006. И трите се казват "Изкуството на войната" ? :)
За коя става на въпрос ;)

Ако говориш за английките версии препоръчвам ти тая дето няма цитати от други китайки мислители ,щото само натоварват сюжета :D

#7 martuuu6

martuuu6

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 25 Мнения:

Posted 16 May 2008 - 11:21 AM

Незнам за кои версий говоря. Просто погледнах в pe-bg.com и там видях тези три екземпляра. От 2003, 2004 и 2006.
Незнам коя е английска. Виж и ми кажи ако имаш време. Струват ми се еднакви, не намирам разлика.

А тая книга на Carlos Xuma - The secrets of the Alpha male само на английски ли я има. И от къде мога да си я намеря ?

#8 Griddy

Griddy

    Напреднал

  • Validation
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 137 Мнения:

Posted 22 June 2008 - 01:14 AM

Позитивна енергия.