Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Боледувам от най-коварната болест...


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 martuuu6

martuuu6

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 25 Мнения:

Posted 04 May 2008 - 02:41 PM

Здравейте, не случайно искам да питам за съвет в форума ,тъй като знам ,че тва е било/е/ проблем
на почти всеки човек.
Преминавам направо към проблема - МНОГО МЕ МЪРЗИ!!
Ама като ви казвам много, значи МНОГО, наистина.
На скоро скъсах с приятелката ми, имам разни други ангажименти, за които трябва да мисля и да се занимавам,
но странното е ,че тези външни обстоятелства (или там както да ги нареча) НЕ МЕ РАЗСЕЙВАТ.
Проблема е ,че не се разсейвам с разни други работи, за които да мисля постоянно, ами просто
както си седя пред пц-то цял ден и ме мързи да пипна да уча (най-вече), защото съм започнал сериозно
частни уроци по английски език и би трябвало по цял ден да уча (кат се има в предвид, че не съм напреднал много), да чета
да се занимавам с английския, но просто не го правя. Нямам и причина да не го правя, мързи ме просто ,е така от нищото.
Наистина започвам да се плаша...истински се плаша, щото незнам кви мерки да взема срещу тва. По някой път сядам на сила, но повече от половин час не издържам, баси... а много искам да преуспея с тоя език и география,но нещата се не получават.
Незнам няква външна мотивация ли ми трябва..кво ли...
Имам си цели, но сигурно немога да се мотивирам. Мотивирам се във всички други неща като работа по се*е си, по визията по възприятията ми, израствам много, създадох си социална среда, дори в друг град..приятелите ми се увеличават, взех диплома за морски спасител, започнах шофиорски курсове, много мотивиран....но някак си там при ученето нещата не се получават. Мързи ме!
Може да ви се стори смешна тема на някой от вас, но знам ,че почти всеки е бил или е на такова дережде и искам да ме посъветвате (ако може да се посъветва нещо при такъв проблем, въобще) нещо...каквото и да било, че се плаша от се*е си и от тая мърза.. :angry:

#2 dosdasdis

dosdasdis

    Опитен

  • Validation
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 74 Мнения:

Posted 05 May 2008 - 12:31 AM

1.Намери си друга.Дори и да не започнеш връзка с нея, разговор с друго момиче най-добре може да те разсее.
2.Мотивацията се губи и без да си скъсал.И не може да учиш по цял ден.Ако смяташ, че трябва да учиш много английски - влез в нета и заговори някоя англичанка ^^

Edited by Chacho, 05 May 2008 - 12:31 AM.


#3 martuuu6

martuuu6

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 25 Мнения:

Posted 05 May 2008 - 03:16 PM

Тва се опитах да ви обесня, логично е да се разсейвам зарди старата ми връзка, но НЕ е това причината.
Пак ще подчертая ,че не се разсейвам от никви други външни фактори, просто цикля много...седя си и ме мързи.
Щях да съм по-добре ако знаех поне кво ме разсейва,но няма никакви такива външни фактори, знам ли и аз...гадна болест. :angry:

#4 Ascalon

Ascalon

    Team player

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 217 Мнения:

Posted 06 May 2008 - 07:55 AM

Няма нищо чак лошо да те мързи в тая част от живота ти, тя все пак не е най-интересната. Но човек ,който си поставя за цел нещо,което иска да изпълни го прави. Предполагам си на повече от 15 години, което означава ,че сам за пред се*е си трябва да си по-отговорен. Тъй като явно само със се*е си не можеш да се уговаряш ти предлагам няколко неща:

1.Раздели си работата на части - не знам за другите, но учене,което знаеш че няма край, не ти е оферта изобщо да го започваш. Не сядай пред учебниците с мисълта "докъдето стигна". Направи си график - така ше знаеш какво трябва да свършиш за деня и няма да се претоварваш излишно.

2. Външна мотивация - казвай периодично на родители и приятели какво точно учиш и докъде си стигнал. След кратко време /може и само от учтивост да е де/ ще ЗАпочнат да те питат какво стана с тва домашно, с онзи урок и т.н. - един вид ставаш отговорен за действията си не само пред се*е си , но и пред другите.

3. Измисли си по-висш стимул,дето да те дърпа напред. Например в началото като ме беше страх да заговарям момичета си представях как отново си седя сам пред компа вкъщи и цикля на едно място. След като си го представях 2 минути определено можех да преодолея факта, че няква си там може да ме отреже. Така че си помисли какво ше стане ако си пропилееш времето сега в седене и как може да ти се отрази то по негативен начин в бъдеще/примерно/.

Поздрави.

#5 martuuu6

martuuu6

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 25 Мнения:

Posted 07 May 2008 - 02:36 PM

Почти на 18 съм... Дано да си прав за мързелуването в тая част от живота ми, дано да е временно, щото
наистина казвам ви ,БУКВАЛНО почвам да се притеснявам за бъдещето си.. бахти мързела къде съм ;)

Абе уш..имам една такава мечта да уча в София (не бих искал да съм в друг град), а трябва бая учене да му ударим за да я постигна тая моя мечта. Мотивацията ми нещо куца... трябва да се направи нещо по въпроса. Благодаря за съветите ,досега ;) :lol:

Edited by martuuu6, 07 May 2008 - 02:38 PM.


#6 x3m

x3m

    Excellence is the key

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 08 May 2008 - 05:46 PM

Бях написал отговор от няколко хиляди думи, ама ми спряха нета заради авария и си легнах малко да поспя и на лаптопа ми му паднала батерията.

Остави малко задълженията настрана - изкарай една седмица с приятели, яко запиване, веселие. След това на другата седмица седи у вас гледай филми, чети нещо, слушай музика. Уийкенда излез пак и запий. Неделя се наспи здраво, а от понеделник тръгни на фитнес и ще видиш как бъзо ще ти се върне мотивацията.

Edited by x3m, 08 May 2008 - 05:47 PM.


#7 franko_begbie

franko_begbie

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 150 Мнения:

Posted 08 May 2008 - 05:48 PM

Днес един лектор каза: "Най-мързеливите се познават по това, че когато другите почиват те работят" ;)