Преход към съдържанието


Снимка
* * * * * 1 votes

Коремна преса


  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#16 nslp

nslp

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 7 Мнения:

Posted 13 May 2008 - 12:05 AM

Евала, тва ще да е яко. Значи аз у нас правя това дет лягам по гръб и се хващам за леглото, след което свивам краката към корема. След като напрая 4x20 , ми се очертават леко плочиците над оная работа точно. Тва е яко сваля ли малкото натрупвания там ще е супер ;)

#17 Rolan

Rolan

    Единак

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 444 Мнения:

Posted 13 May 2008 - 01:23 PM

Опитай следващия път да легнеш по гръб на земята, с ръце на врата и направи същото упражнение. Виж как е по-трудно и пиши тук.

#18 Griddy

Griddy

    Напреднал

  • Validation
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 137 Мнения:

Posted 02 June 2008 - 06:42 PM

Само с коремни преси е почти невъзможно да направиш релефен корем. Тичане му е майката, взимаш си най-здравата торбичка, правиш от нея най-здравия потник, обличаш го и правиш 15-20 минутни спринтче на 70% от възможностите ти. Ако не ти става, ходиш и си къпуваш чувал - 40 стотинки - безценно - правиш го на потник... Добре е да се облечеш по-стабилно за да се потиш повече, потенето е основата на наилоновия потник, здравото обличане, и тичането. След като приключиш с спринчетата, прибираш се и правиш коремни, каквито ти са най-трудни, малко повторения за сметка на многото серии. За да изложиш плочките на показ, трябва да изчистиш мазнините. По-време на целия процес е жизнено важно за по-бързото възстановяване на организма да приемаш течности - вода най-добре.

Успех в правенето на релефен корем

#19 Rolan

Rolan

    Единак

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 444 Мнения:

Posted 02 June 2008 - 07:22 PM

Имам приятел, който прави всичко това малко по-просто :) С дъждобран :)

#20 Griddy

Griddy

    Напреднал

  • Validation
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 137 Мнения:

Posted 03 June 2008 - 07:31 AM

Добра идея, може да се увииш с дунапрен или бинт като мумия, зависи, трябва въображение да имаш :)

#21 Rolan

Rolan

    Единак

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 444 Мнения:

Posted 03 June 2008 - 10:20 PM

Хаха... аз сериозно ти говоря - той обличаше потник, тениска, дъждобран, кимоно (каратист е) и анцуг, и така тренираше :) Така правеше и коремни преси и всичко :)

#22 Happy_end

Happy_end

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 52 Мнения:

Posted 04 June 2008 - 11:08 AM

С обикновен шушлеков анцунг също става.

#23 Rolan

Rolan

    Единак

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 444 Мнения:

Posted 04 June 2008 - 11:27 AM

Да, но гледай да е с двойна подплата отдолу... В смисъл отгоре шушляк, а отдолу да е с дебела подплата като за зимата. Аз в момента тренирам с такъв и още на първите десет минути тече пот от мен. Свалял съм по 1.5 - 2кг. на тренировка с такъв анцуг. Но при положение, че не приемам течности по време на тренировката и един час след това. Иначе няма смисъл. Не си струва да се потиш като идиот час и половина и след това да се напиеш с вода като прасе веднага след тренировката. По-добре изобщо не тренирай. Тежко и изморително е, но резултатът си заслужава.

#24 MisterX

MisterX

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 106 Мнения:

Posted 04 June 2008 - 05:26 PM

Как според те*е като се обезводняваш сваляш килограми, какво като приемаш течности по време на тренировка? От водата пънее ли се или какво? Това освен че е грешно е и вредно. По времена тренировката трябва да се пие много вода. Както и след.

Edited by MisterX, 04 June 2008 - 05:27 PM.


#25 Rolan

Rolan

    Единак

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 444 Мнения:

Posted 04 June 2008 - 06:50 PM

Ами интересно ми е като свалиш например едно кило на тренировка, и изпиеш на момента едно кило вода... или общо за цялата тренировка изпиеш толкова, колкото си свалил, какво правим тогава? За някои може и да е вредно, аз съм трениран, не ми прави впечатление, издържам и ги свалям килцата.

#26 x3m

x3m

    Excellence is the key

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 04 June 2008 - 07:27 PM

Това е една от най-големите глупости, които съм чел тука, честно!


Това сваляне е абсолютно фълшиво. Добре, свалил си 1 килограм. Не пиеш вода за да не ти се върне. А като я изпеш тая вода след 1час то този килограм няма ли да ти се върне? Килограмите не се свалят като махаш вода от тялото си. То ако ставаше така ехеее.. Ако ще се мериш точно след тренировка, за преминаване на кантара на съзтезание, например - тогава да! Така се прави. Но при други обстоятелства това е глупаво, вредно и безмислено.

Когато се потиш ти гориш мазнините по тялото си чрез преобразуване на мастните киселини и гликоген(преубразуван, чрез хормони и ензими глицерол) - сланинки и преубразуването им в обратно в глицерол, който отива за производсто на АТФ(аденозин-трифосфат - основното гориво на тялото. Та като вдигаш, мускилите ти се нуждаят от АТФ, да се превърне в АДФ(аденозин-дифосфат) или АМФ(аденозин-монофосфат) и да отдели енергия при това преобразуване за да се съкратят. Като свърши АТФ-а в мускулите, те изискват нов. А той идва от глицерол-а, който пък от своя страна идва мастните к-ни и гликогена - сланинките. Така като съкращаваш мускулите си ти топиш мастните натрупвания по тялото си. Потта, която се отделя при процеса, също сваля килограмите, защото се отделя голямо количество вода, но ти все някога ще я наваксаш.

Ако говориш за изпъкване и по-голям моментен релеф, чрез полепване на кожата по мускилите чрез изчистване на водата от кожата - това се прави по друг начин. Пеиш вода като ненормален 10 дена. Имам в предвид по повече от 10 литра на ден. Горе-долу след всяко пиене ще ходиш до тоалетна. След тези десет дена организма ти ще е свикнал да изхвърля по литри вода на ден. След това 1 ден не пиез изобщо вода и ще изхвърлиш почти всичката си свободна вода от организма. Така се прави преди съзтезания по bodybuilding.

Хората, които свалят килограми ги свалят от мазнините по тялото си, не от водата, в тялото си. Освен това задържането на вода в мускулите подпомага масообразуването, следователно и мускулната ти маса е повече. Затова, някои хора пият антидиуретици преди тренировка. Но на тях не им трябва да се потят. На тях им трябва маса+релеф.

#27 Rolan

Rolan

    Единак

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 444 Мнения:

Posted 04 June 2008 - 08:14 PM

Хм... така... попитах човек с познания в областта. Докато тренираш трябва да се пие вода. Даже много. Това ясно. Моя грешка. Простете. Но след като си приключил с тренировката, когато нямаш никаква физическа активност, трябва ли да продължаваш да пиеш вода? Защото от това, което ми обясниха, разбрах, че водата подпомага по-бързото горене на мазнините. А когато не правиш нищо, т.е. не гориш мазнини трябва ли да продължаваш да се наливаш с вода?

Това сваляне е абсолютно фълшиво. Добре, свалил си 1 килограм. Не пиеш вода за да не ти се върне. А като я изпеш тая вода след 1час то този килограм няма ли да ти се върне? Килограмите не се свалят като махаш вода от тялото си. То ако ставаше така ехеее.. Ако ще се мериш точно след тренировка, за преминаване на кантара на съзтезание, например - тогава да! Така се прави. Но при други обстоятелства това е глупаво, вредно и безмислено.


Аз свалям по този начин, защото това ми трябва. Досега съм свалял винаги за кратко време много кила, но след състезанието ги възвръщам бързо. И ги свалям точно по този начин - когато не пия водя по време на тренировка, и малко време след това. Но и не се наливах като прасе, когато пиех. Освен това за всеки си е строго индивидуално, поради простата причина, че телосложението и метаболизма на всеки са различни. Както и да е. Пак казвам - моя грешка, простете.

#28 x3m

x3m

    Excellence is the key

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 04 June 2008 - 08:27 PM

Не става въпрос за наливане. Става въпрос да не се обезводниш. Да, водата помага за по-бързото горене на мазнините по ред причини, но не е нужно да се наливаш с нея. След тренировка също е хубаво да се пие вода, но всичко това с цел да ти работи добре метаболизма и да ти се развиват мускулните влакна.

Инъче щом ти трябва да свалиш всеки излишен грам в се*е си - ами да, допустимо е това, което правиш, но искам да подчертая че независимо че го оправдавам, то си остава вредно! Но все пак целта оправдава средствата.

И да, за всекиго е строго индивидуално. Но това е общоприето. Просто в зависимост от метаболизма ти това ти действа повече или по-малко.

И няма нужда да се извиняваш. Всеки греши. Да се надяваме че никой няма да прочете предишния ти пост и да направи това, без да е разгледал и следващите.

#29 Rolan

Rolan

    Единак

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 444 Мнения:

Posted 04 June 2008 - 08:38 PM

Ние не говорим да се наливаш с вода като обезумял.

Това, което правя го правя отдавна и съм свикнал с него. Освен това ми помага - това си е моят начин. И пак казвам - не говоря да се наливаш. Защото съм виждал хора, които тренират, тренират... накрая се напият с вода, наядат се на корем и се радват, че са свалили нещо и са направили кой знае какво.

#30 TytusPulo

TytusPulo

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 80 Мнения:

Posted 16 June 2008 - 10:12 PM

Корем с преси не се чисти, или поне не по начина по който повечето хора си мислят. С коремните преси се правят силни мускули, но това не значи че мазнините ще изчезнат. Пресите могат да те стопят доколкото ще представляват активна физическа дейност която да ти вдигне енергийния разход. Най-доброто за мен е съчетаване на аеробно физическо натоварване за непосредствено изгаряне с анаеробно за повишен разход на енергия след тренировката, плюс НВД(ако случайно има неясноти по някое от тези понятия-ЛС да не спамим). За ритниците незнаех, че могат да имат такъв ефект, но със сигурност мога да потвърдя, че стягат корема особено по-високите като маваши/раунд кик. Аз също имам проблеми с мазнините, не че съм пълен, но имам доста подкожни, а те се чистят най-трудно, и според мен не си струват усилията в моя случай, пък и НВД-то хич не ми допада :D Като цяло мога да заключа, че храната е 70 процента от цялата работа, тоест е най-важна.