Преход към съдържанието


Снимка
* * * * * 1 votes

Коремна преса


  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1 nslp

nslp

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 7 Мнения:

Posted 28 April 2008 - 09:05 PM

Така , ако може някой да ми каже точно определена програма за релефиране на коремните мускули ( постигане на релефна коремна преса ) , ще съм му мн благодарен . Проблема при мен е , че долната част на корема е малко издадена и просто не иска да се изчисти квот и да прая .. праих и коремни , тичах е .. не мн но все пак опитвах колкото мога и .. не става и не става.Не съм дебел .. нито нещо такова , просто пустата му долна част на корема не мога да я изчистя и да си направя пресата ... Който знае да споделя ;)

#2 NRG

NRG

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 496 Мнения:

Posted 28 April 2008 - 10:45 PM

Релефна долна част на корема се постига с много пот и после се поддържа трудно. Единият начин е с кардио упражнения - тичане, пътека, велоаргометър. Другият, по-бърз, са високи ритници като при кик-бокса. Заставаш пред крушата и почваш да я риташ на нивото на корема ти, така че да има сгъване в корема. Чалъма е в това, ритниците да са бързи и много на брой. Пробвал съм го, ефекта е гарантиран.
P.S. Преди време говорих с кик-боксьорка по тази тема. Корема й беше супер стегнат и секси. Красота.

#3 MisterX

MisterX

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 106 Мнения:

Posted 28 April 2008 - 10:48 PM

Сарджна ли я или само за коремни преси си говорихте ;)

#4 NRG

NRG

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 496 Мнения:

Posted 28 April 2008 - 10:56 PM

OFFTOPIC

Не. Не сарджвам всичко от женски пол, което мърда. Дори нямам понятие "сарджинг" в речника си. Понякога е интересно и полезно само да поговориш с красиво момиче, колкото и трудно да е "само да поговориш"... ;)

#5 nslp

nslp

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 7 Мнения:

Posted 29 April 2008 - 01:19 AM

Релефна долна част на корема се постига с много пот и после се поддържа трудно. Единият начин е с кардио упражнения - тичане, пътека, велоаргометър. Другият, по-бърз, са високи ритници като при кик-бокса. Заставаш пред крушата и почваш да я риташ на нивото на корема ти, така че да има сгъване в корема. Чалъма е в това, ритниците да са бързи и много на брой. Пробвал съм го, ефекта е гарантиран.
P.S. Преди време говорих с кик-боксьорка по тази тема. Корема й беше супер стегнат и секси. Красота.

Хм за колко на брой "ритници" става въпрос , смисъл нещо точно определени серии или колкото мога до изпотяване ?

#6 NRG

NRG

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 496 Мнения:

Posted 29 April 2008 - 04:21 PM

Няма брой ритници. Всеки организъм е различен и като кажа брой, той ще е много относителен.
Идеята на упражнението е следната:

Не ти харесват мастните натрупвания в дадена част от тялото ти.
Единственият начин да ги махнеш е да ги "изгориш".
Горенето става чрез бързо и многократно съкращаване на мускулите в тази част (ритници).
След 10-ина минути ритници по крушата тялото започва да гори мазнини, вместо въглехидрати. Ето това горене чакаш!
Когато се измориш яко, направи почивка и продължи.
Няма да навлизам в подробности, първо защото ме мързи да пиша и второ - защото ги знаеш.

#7 dosdasdis

dosdasdis

    Опитен

  • Validation
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 74 Мнения:

Posted 29 April 2008 - 11:10 PM

Аз да добавя за долната част на корема - сгъвания на краката със свити колене от вис на лост.Правите ги бързо и по-много,както при ритниците.Ако нямате боксова круша,това е алтернатива.Аз наскоро си купих и съм доволен от крушата,наистина го има този ефект.Все пак ще ви препоръчам и кардио,защото малко или много се изморявате и при ритането.За горна част на пресата правя крънчове (нещо като коремни преси,но по скоро сгъвания.Главата гледа на към тавана и отлепвате само раменния пояс и по-горната част от гърба).За страничните коремни (не знам как се казват,някво обликови ли са кви са...Obliques маи се казват на инглиш) правя руско усукване.Лягаш по гръб и вдигаш краката и трупа от земята.След това започваш да въртиш трупа наляво и после надясно.За по якичките може и на лост - вдигат краката колкото могат,задържат на тази позиция и почват да местят наляво и надясно ;) Е това е от мен,приятно редене на плочките :)

#8 nslp

nslp

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 7 Мнения:

Posted 30 April 2008 - 01:33 AM

Мерси за предложението с ритниците , тъкмо обмислям въпроса дали да не записвам таекуондо и може нещата да се навържат.Единственото което ме спира е , че си мисля , че ми е минало времето да записвам спортове .. ся съм 11 клас и нз дали изобщо ще имам време, за фитнес има по 3 пъти в седмица ама за това нз.Все пак ще почвам с "ритниците" пък дано имам успех ;)

#9 dosdasdis

dosdasdis

    Опитен

  • Validation
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 74 Мнения:

Posted 30 April 2008 - 11:12 PM

Ами аз тренирах година и нещо таекуон-до ИТФ във Враца.Горещо ти го препоръчвам,защото първо - гарантирам ти супер стегната фигура.Може да не е същия резултат като от фитнеса,но е предостатъчно атрактивна.Второ таекуондото ще повлияе добре и на живота ти като цяло.Ако нямаш упоритост,амбиции,самочувствие - ето откъде може да ги придобиеш.А и самозащитата,която се учи там е доста добра.Мен ме е вадила от мнооого улични ситуации.И не на последно място по важност,след упорити тренировки ще можеш да правиш завидни номера - да включваш и гасиш лампите в къщи с крак, да биеш шамар с крак, да чупиш цигли и тухли и прочие.Аз мисля да почвам лятото отново,така че ако се запишеш може да се засечем на някой изпит или състезание ;)

А за това,че 11 клас е късно за спорт - думите "късно" и "спорт" не се понасят.Никога не е късно за спорт.Плюс това 11 клас е доста добро време да започнеш - имаш още време докато завършиш и дори да тренираш по веднъж в седмицата,пак ще е по-добре отколкото да мързелуваш.Защото поне за 1 тренировка време ще остава, да не кажем че сигурно ще са повече.Нали не искаш на 20 да си с бирено коремче (тези които имат,нищо лично).

Каквото и решение да вземеш,успех и дано е за добро! :(

#10 nslp

nslp

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 7 Мнения:

Posted 02 May 2008 - 11:08 PM

Хах Chacho аз не мързелувам , ходя на фитнес 3 пъти седмично ;) Ама се чудех дали да не го заменя с таекуондо и сериозно се замислям , прав си , че не е късно . Трябва наистина да се ориентирам натам . Само се опасявам да не попречи на ученето ми :(

#11 Rolan

Rolan

    Единак

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 444 Мнения:

Posted 06 May 2008 - 10:02 PM

Гледай сега аз какво правя за долната част на стомаха. Наред с кардиото и останалите коремни преси прави и коремни преси, които натоварват само долната част на корема(долна част на пресата). Аз правех следното нещо: лягам на лежанка по гръб, но така, че краката ми да останат във въздуха, както и малко от кръста. След това започвам с две серии свиване на колената към корема x25 повторения. Почивка 1-1.5 мин. След това две серии вдигане на краката с изпънати колене x20-25 пъти. Пак почивка. След това две серии повдигане на краката на половината разстояние от предишното упражнение, х40-50 повторения. Почивка 3-4 мин. и след това повтаряш всичко това отначало. В резултат на започнаха да ми се образуват плочки непосредствено до оная ми работа... При мен има ефект.

#12 nslp

nslp

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 7 Мнения:

Posted 06 May 2008 - 11:33 PM

Дам, правя тези сгъванията, но с по-малко повторения. Не мога толкова колкото теб, ама с времето ще се усъвършенствам. ;)

#13 Rolan

Rolan

    Единак

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 444 Мнения:

Posted 07 May 2008 - 06:51 PM

Можеш, просто тялото ти не е свикнало. Тренирай, опитвай, прави упражненията, които аз и останалите ти казахме (особено ритниците по крушата ;) ) и ще имаш резултат ;)

#14 nslp

nslp

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 7 Мнения:

Posted 08 May 2008 - 03:44 PM

Ще правя, ще правя .. пък след време ще пиша пак за резултата ;)

#15 Rolan

Rolan

    Единак

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 444 Мнения:

Posted 10 May 2008 - 04:15 PM

Hmm... вчера опитах комбинация от упражненията тук - коремните преси за долната част от пресата, ритането по крушата на почивките и комбинирах всичко това с щанги. Накрая и две серии от по 30 лицеви опори... Усещам, че това ще ми стане любимата тренировка ;)