Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Как бихте постъпили при такива обстоятелства?


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 martuuu6

martuuu6

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 25 Мнения:

Posted 14 April 2008 - 10:20 PM

Здравейте на всички :) Първото и най-важно, което искам да кажа е ,че нямам проблем с момичетата. Джиткам ги
малко по-малко и нямам кой знае кви сериозни проблеми в тва отношение. Проблема е по-конкретен при мен, и
искам да ви питам как бихте постъпили ако сте на мое място.
По принцип свалянето на момичета никога не ми е било ,не ми е, и няма да ми бъде цел. Имам доста по-високи
цели от момичетата. Бих казал ,че съм привърженик на дългите връзки дори. Харесва ми да "опитомявам" момиченца
и да ги задържам за по-дълго при мен.Това си е изкуство за мен, а и ме кефят истинските взаимоотношения. Тепърва се уча на това изкуство де...понеже най-дългата ми връзка е сегашната - 5 месеца почти. Ще премина направо на същинския проблем :)

Приятелката ми учи в моя град, но живее в друг (на около 25 километра) и е на квартира тук. Понеже тя е 12 клас ,а аз 11
след като завърши тук, се мести да учи в София. Следователно тя вече няма работа в моя град. От София вкъщи и обратно. Трудно ще ни бъде да се виждаме...2-3 пъти в месеца най-много. Малко ми е гадно, че зарди такива обстоятелства едва ли не трябва да се разделим, струва ми се тъпо де да знам. Аз си мисля тайно как като завърша другата година ще се преместа в София и ще бъдем заедно отново...но само тайничко си го мечтая. Понеже наближава нейния бал и след това офейква, и двамата знаем ,че трябва да поговорим по този въпрос, какво да правим и струва ли си да продължим,но все още не съм сигурен какво да и кажа. Чувствам се неловко. Имали ли сте такива ситуации подбни на моята? Как мислите струва ли си усилията такава връзка? Заслужава ли си? Какво да и кажа, как трябва да протече разговора на тая тема според вас?

Това е. Наистина очаквам много съвети от ваша страна :) чао

#2 Benquis

Benquis

    Повърхностен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 154 Мнения:

Posted 14 April 2008 - 11:28 PM

Моята ситуация беше близка до твоята.......
Тъй като аз съм 1 год. по голям от моята приятелка, и завършвах 2006-та .Тогава лятото за имах изпити и после на море за месец-2 , се въртеше подобна ситоация но някак си аз осъзнавах че тогава няма да оспея да вляза и не се тормозех какво ще става/ а и имахме много караници по това време и ми беше писнало/ така и не влязох да уча и си продължих в гимназията,така де не се разделихме.Дадох си зор с учението и през 2007 изкарах много добри резултати/изключвам УНСС че там беше баси ла*ната/ и беше сигорно че ще вляза.Изкарахме лятото в родния град и не сме се тормозели какво ще става,макар да се усеща напрежение,за мен всичко беше ясно нооо явно за нея не... Една есенна вечер много прочувствено отвори темата и ми разкри как се страхувала че като започнем всичко м/у нас ще се провали,ще меомаят тея студентки/верно много са диви някой :lol: / . Това беше моят шанс да и обясня че няма за какво да се трявожи щом и 2-та искаме едно и също, а именно да сме заедно!

Бля-Бля онесох се искам да кажа че единствено разговорът ще помогне, изяснете си намяренията, много е важно да знаеш дали тя иска същото като теб.Може да те заболи но трябва да знаеш дали не иска всичко да си остане в "твоя град"...

А кой каза че няма работа там?? :) Айде бе братовчедка ми и един от най-добрите ми приятели са от различни градове...при това са и студенти в различни държави но връската им оцелява...Питай ме как издържам денонощна скайп линия м/у България и Германия ;) а когато тя си дойдде в Бг. са неразделни и си наваксват.
Незнам за кои градове става дума но не напразни е написано "Земя като една човешка длан..."

Говори с нея
Разбери какво чувства тя
И едва тогава ще имаш конкретен проблем при който има 2-а варянта >
Проблем защо тя неиска да продължите/да пази Господ/
или
Проблем как да сте повече време заедно :lol:

Айде и да пишеш как се развива витейската ти историйка :)


П.П. Пуууу кви глупости пиша по това време.Моята ситуация е мн далеч от твоята. Извинявай, ако все пак намериш нещо за се*е си ще съм щастлив :)

Edited by don_garson, 14 April 2008 - 11:29 PM.


#3 franko_begbie

franko_begbie

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 150 Мнения:

Posted 15 April 2008 - 12:17 AM

Няма от какво да се чувстваш неловко - това е живота, ако има нещо истинско между вас някакви къси километри няма да ви попречат. Само не драматизирай излишно като говорите. Тя като дойде в София може или много да й хареса и да те поизмести в класацията или може така да се "смаже" тук, че да бленува за теб...може и други неща да станат:), кой знае...ще поживеем - ще видим :)

П.П. Дон Гарсоне, ти наистина ли си студент? знам че, ставам бънален с този пръвопис ама ме учудва как може студенти и студенки да пишът ситОацията и Оспея :)

Хайде лекар с нож!

#4 Benquis

Benquis

    Повърхностен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 154 Мнения:

Posted 15 April 2008 - 12:58 AM

Моята ситУация беше близка до твоята.......
Тъй като аз съм 1 год. по голям от моята приятелка, и завършвах 2006-та .Тогава,лятото аз имах изпити и после на море за месец-2 , въртеше се подобна ситУация но някак си аз осъзнавах, че тогава няма да Успея да вляза и не се тормозех какво ще става/ а и имахме много караници по това време и ми беше писнало/ така и не влязох да уча и си продължих в гимназията,така де не се разделихме.Дадох си зор с учението и през 2007 изкарах много добри резултати/изключвам УНСС, че там беше баси лаЙната/ и беше сигурно че ще вляза.Изкарахме лятото в родния град и не сме се тормозели какво ще става,макар да се усещаше напрежение,за мен всичко беше ясно, нооо явно за нея не... Една есенна вечер, много прочувствено отвори темата и ми разкри как се страхувала, че като започнем всичко м/у нас ще се провали,ще ме_омаят тези студентки/вЯрно много са диви някои :lol: / . Това беше моят шанс да и обясня, че няма за какво да се трявожи щом и 2-та искаме едно и също, а именно да сме заедно!

Бля-Бля онесох се искам да кажа, че единствено разговорът ще помогне, изяснете си намяренията, много е важно да знаеш дали тя иска същото като теб.Може да те заболи но трябва да знаеш дали не иска всичко да си остане в "твоя град"...

А кой каза че няма работа там?? :) Айде бе братовчедка ми и един от най-добрите ми приятели са от различни градове...при това са и студенти в различни държави но връЗката им оцелява...Питай ме как издържам денонощна скайп линия м/у България и Германия ;) а когато тя си дойде в Б-я са неразделни и си наваксват.
Незнам за кои градове става дума но не напразни е написано "Земя като една човешка длан..."

Говори с нея
Разбери какво чувства тя
И едва тогава ще имаш конкретен проблем при който има 2-а варянта >
Проблем защо тя не_иска да продължите/да пази Господ/
или
Проблем как да сте повече време заедно :P

Айде и да пишеш как се развива житейската ти историйка :)
П.П. Пуууу кви глупости пиша по това време.Моята ситУация е много далеч от твоята. Извинявай, ако все пак намериш нещо за се*е си ще съм щастлив :)



АмЪъъ туЙ Успйах да видЪ сигия в тойе кУсин чяс.АкУ дръг имУ забилйежкйе дъ гйе казуа. :lol: :lol: :P

#5 Benquis

Benquis

    Повърхностен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 154 Мнения:

Posted 15 April 2008 - 01:15 AM

Извинявам се за неграмотността си! Предлагам да закрием ТУ за неправилният подбор на кадри.Прав си, че има много неграмотни младежи и адски съжалявам за това.Странно, ти беше ли сред малцината/около 60 човека(максимум :) )/ протестиращи пред Храм - паметникът "Св. Ал. Невски" на 11.04.2008г. ?*???**?

Оспамихме темата на човека :)

#6 martuuu6

martuuu6

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 25 Мнения:

Posted 17 April 2008 - 05:54 PM

Края на историята - заряза ме. Имах некво такова пречуствие ,че ще се случи, защото
на моменти просто знаех ,че се държа така както на нея не и харесва, но незнаех как да го поправя.
Днес след кратък разговор помежду ни разбрах и причините - в бившата си връзка ,която е имала (3 години и половина)
с по-голямо момче от нея, е било различно. Всичко като поведение,държание,отношение..и такива работи. Втората причина, зарди която скъса с мен е, че по някой път се притеснявам много, немога да се отпусна, притеснителен съм бил
(тук вече направо ми доиде като гръм от ясно не*е, защото по натура съм много освободен и несдържан, даже като го казах на приятелите ми, те отвърнаха ,че немогат да повярват). Явно имам такова поведение само към приятели и приятелки,познати, но не и към гаджето си, защото наистина от време на време усещах как се притеснявам да я "опипам" някъде и разни други работи, на които забелязвах ,че тя се дразни. Каза ми също,че няма смисъл и зарди тва ,че тя заминава да учи в друг град, и няма да се виждаме толкова рядко, а тя връзка по телефона само не толерирала. По общите неща са тези.Привъзрах истински. Харесваше ми (харесва ми) да "възпитавам", да се грижа и да привързвам към се*е си дадено момиче, но явно има още неща, по които трябва да работя за да се издигна на по-високо ниво във истинските взаимоотношения. Гадно ми е, но пък вече съм преживявал една такава "голяма любов" ,направил съм една част от грешките си, от които си взех поука и знам ,че света на свършва, въпреки ,че в момента ми се иска да се закопая некъде. Живота продължава все пак, гледам от хубавата страна на нещата, знам ,че ще я забравя пък и съм все пак на 17 още нищо не съм видял.По-мотивиран съм от всякога да намеря истинското момиче за мен. Благодаря ,че прочетохте сапунката ,която написах. Очаквам някой да ме посъветва някой. Чао. :)

Edited by martuuu6, 17 April 2008 - 05:59 PM.


#7 Benquis

Benquis

    Повърхностен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 154 Мнения:

Posted 17 April 2008 - 06:30 PM

Хммм незнам какъв съвет очакваш..... Но ето ти моя >Приятели, разходки , дискотеки,караш ли кола? Мен това много ме разтоварва,Една вечер отпрашихме към Плд/от Хс/ в 12 и то в най-големия дъжд,братлетата предлагаха да се сменяме но аз колкото повече карам толкова по добре се чувствам. Мисълта ми е да се занимаваш с нещо любимо,ако тренираш нещо или имаш някакво хоби,това наистина помага.И не се учудвай ако утехата дойде от съвсем неучаквано място, Аз например когато съм в любовна мъка и нямам възможност да карам, се отдавам на ... :P чистене :) ;)

Да не забравим и мъдростта на вековете..."клин,клин избива" ;)

#8 Don Kiko

Don Kiko

    Дон Жуан

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 776 Мнения:

Posted 17 April 2008 - 06:49 PM

това, че нямаш проблем с момичетата не значи, че си мн добър в по-сериозните връзки... но както при всичко останало и тук с опита ще намериш всичко, което търсиш и не ти е ясно. да не ти пука и продължавай напред :)

#9 Ascalon

Ascalon

    Team player

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 217 Мнения:

Posted 17 April 2008 - 08:53 PM

Освен препоръките за повече диско и забавления, малко състрадание и пожелание за бъдещи успехи искам да наблегна на това ,че завърши сам своята тема. Ти ни разказа една житейска история, от която всички малко или много могат да се поучат. Всички тук оценяват твоя споделен опит,за което получаваш поклон .

Keep walking ... но не само с Johnie Walker :)

#10 martuuu6

martuuu6

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 25 Мнения:

Posted 19 April 2008 - 07:20 PM

Мерси за разбирането. Незнам при всеки ли човек е така, но в момента си мисля ,че съм
единствения ,който страда от тази гадна и пареща болка вътре в мен. От друга страна пък си мисля ,че това момиче
беше длъжно да направи тази своя стъпка, за да ме накара да проумея някой неща, в които не бях сигурен, да си извадя сам изводите от цялата ситуация и да си взема поука от собствените грешки. Гледам на нещата от добрата му страна
,колкото и да ми е трудно в момента. Опитвам се да се радвам ,че ми се е случило и да продължавам напред с градивността...
Успех на всички ! :)

#11 Гост:_diva orxideia_*

Гост:_diva orxideia_*
  • Guests

Posted 19 April 2008 - 07:52 PM

продължавам напред с градивността...
Успех на всички ! :)

ИзображениеИзображение само така Изображение

#12 martuuu6

martuuu6

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 25 Мнения:

Posted 20 April 2008 - 08:02 PM

Имам едно последно въпросче към вас, дано не ви стана отегчителен вече. :D

Вече мисля, че се осъзнах напълно и забравих за всичко, емоцията ми отшумя. По-мотивиран
съм от всякога да си намеря ново момиче, да стана по-добър във всеки аспект. Да се науча
да задържам и да привличам силно към се*е си момичетата (и хората като цяло).
И все пак се интересувам,да кажем не в близко бъдеше, но след година две има ли шанс
да се свържа отново в ЛТР с това момиче. Като вече съм се "обновил", с повече умения и качества
от преди. Чувал съм от много хора, че "бившата си остава бивша" и каквото и да е било ,няма никога
да бъде същото. Едва ли не като закон съм го чувал. Да обаче, в това момиче има много качества,
които високо оценявам и търся в един човек. По много параграфи си преличаме. Да наистина скъса с мен, но това
произлиза от факта, че аз самия бях зациклил и спекал много, а и най-вече ми липсваха необходимте качества, което го разбрах в последствие!Просто осъзнах ,че жената трябва да е жена ,а мъжа МЪЖ.
Засега оставям тази мадама на заден план, просто обстоятелствата са такива ,че няма да я виждам година и повече, но
живот и здраве, ако замина да уча в София при нея.......т.н.
Според вашия опит , истина ли е ,че бившата си е бивша за винаги и точка. ?! :lol: B)

#13 Benquis

Benquis

    Повърхностен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 154 Мнения:

Posted 20 April 2008 - 09:11 PM

Според вашия опит , истина ли е ,че бившата си е бивша за винаги и точка. ?! :lol: :D


Мдааа правилото си е правило, и е валидно при всички случаи.......... Но както знаеш всяко правило си има изключения.По това което пишеш ми се струва, че още си влюбен в нея....или поне си мислиш че е така защото тя те разкара и това чувство е гадно.Нормална мъжка/а може би не само/ реакция. Според мен през времето което ще се усаваршенстваш ще забравиш въпросното момиче за сметка на някоя друга...която ще смяташ за по добра.Повече от година..това е много време, ще поживеем и ще разберем......поне някои от нас B)

#14 NRG

NRG

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 496 Мнения:

Posted 20 April 2008 - 09:12 PM

Имам едно последно въпросче към вас ...
... Според вашия опит , истина ли е ,че бившата си е бивша за винаги и точка. ?!

Не обръщай внимание на това което си чул, на това което се казва, на това което "трябва", на това какво мисли обществото.

Мислиш като истински Дон Жуан. Радвам се, че има и такива потребители сред морето от тийн хормони.
Човек губи нещо, ако се привърже силно към него. Това е висш духовен закон, природа. Така е станало и с приятелката ти - отива в София.
За този период имаш време да се промениш, но гледай да запазиш "аз"-ът си. Не се престаравай. Ще се научиш да не се привързваш силно и това ще ти помогне не само с момичетата, но и за всичко в живота.

Имаш шанс с бившата. Всичко е възможно.

#15 Rhett

Rhett

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 33 Мнения:

Posted 20 April 2008 - 10:19 PM

Нямаш никакъв шанс с бившата!
Запомни го добре и действай съгласно този Закон.
Ако се надяваш, че може да имаш нещо общо с нея, то това ще притъпи енергията ти и стремежа ти към досега до свежа кръв.
След време ще разбереш, че можеш да имаш и бившата си и ще знаеш как, но, макар да звучи абсурдно, за да го постигнеш, е задължително да си живял и действал с мисълта, че нямаш шансове с нея. Така няма да изпаднеш в зависимост от нея или от имагинерния образ, който си си изградил за нея. Така ще можеш да си обективен.