Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Повърхностен


  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 Benquis

Benquis

    Повърхностен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 154 Мнения:

Posted 10 April 2008 - 11:29 PM

Привет на всички в този късен/то май по следва да е ранен ама ней се/ час!

Един въпрос ме гложди и не ми дава мира да заспя.
Ясно е че всеки си има свое възприятие за нещата, и бих искал колкото може повече хора да споделят с мен,а и с останалите съфорумци, какво би ви накарало да приемете някого като повърхностен!
знам че въпросът не е савсем правилен,но също така знам и че във форума има доста хора на които психоанализата им е вродена,това се вижда дори при бегло преглеждане на останалите теми и мнения, и ще съм изключително благодарен ако споделят опита и мнението си с нас. Горещо благодаря на всеки включил се

Поздрави на всички и лека вечер!

#2 coolkiss

coolkiss

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 59 Мнения:

Posted 11 April 2008 - 09:16 AM

Аз такава графа нямам - принципно имам "простовата" и "селее"...

Опознавал съм доста такива момичета - и повечето са ме дразнели, но преди около половин годинка излизах с изключително готина мацка - и с нея, без да беше много умна - ставаше и много як лаф и си изкарвах много яко и иначе с нея - освен в леглото... Така, че такива шаблони като повърхностна, проста и т.н. избягвам да вкарвам - всеки може да компенсира липсата на качества в една насока с тези в друга...

#3 Гост:_diva orxideia_*

Гост:_diva orxideia_*
  • Guests

Posted 11 April 2008 - 09:27 AM

какво би ви накарало да приемете някого като повърхностен!


Опознавал съм доста такива момичета -
Така, че такива шаблони като повърхностна, проста и т.н. избягвам да вкарвам


къде видя да пише женски род :rolleyes: става дума /ако правилно съм разбрала/ за хората като цяло, не за жените...или греша?

за съжаление, нямам време да пиша /ще го направя по късно/просто ми се ще, коментарите по темата да не се ограничават, само в женски род
темата е хубава :huh:

#4 dzantara

dzantara

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 14 Мнения:

Posted 11 April 2008 - 01:33 PM

ем повърхностен е човек,който вижда нещата само от един ъгъл :rolleyes:

ти в каква връзка питаш за ''какво би ви накарало да приемете някого като повърхностен!'' да не са ти казали че си повърхностен? :huh: Ако да - не им се връзвай!!!

#5 MisterX

MisterX

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 106 Мнения:

Posted 11 April 2008 - 05:21 PM

Повърхностен е човек, който не схваща реалната същност на нещата и не може да вникне в тях. Давам ти прост пример - установявам, че най-добрия ми приятел ме е излъгал нарочно с да речем 10 лева. Казвам му " Имаме проблем, не може така да сме най-добирте приятели и да се лъжем за пари или каквото и да е друго " и отговора е " Добре де, добре, ще ти върна 10-те лева " - ето това за мен е повърхностен поглед от негова страна на нещата. (примера е измислен)

#6 Benquis

Benquis

    Повърхностен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 154 Мнения:

Posted 11 April 2008 - 06:17 PM

къде видя да пише женски род става дума /ако правилно съм разбрала/ за хората като цяло, не за жените...или греша?

Абсолютно права! Но все пак трябва да има и мнения от рода на coolkiss,това си е неговият стил.Става по добре когато се срещнат 2 или повече различни мнения,някак си по се изясняват нещата.....

Мастер примера който даваш е точен...погледнат от 1 ъгъл ;)

Аз пък забравям на кой приятел съм дал на заем но засега никой не ме е излъгал :rolleyes: :huh: :P

#7 NRG

NRG

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 496 Мнения:

Posted 11 April 2008 - 10:10 PM

don_garson, имайки предвид темата ти, появила се от ясно не*е в този късен час, май наистина някой/някоя те е обявила за повърхностен и... сега се питаш "защо по дяволите?!". Така ли е?

Бих казал, че даден човек е повърхностен, при наличието на следните фактори:

- не притежава социална интелигентност, т.е. не може да води стойностен диалог, а само плямпа и отделя слюнка, колкото да каже нещо си...

- приема околният свят и всичко в него по обвивката, и съди по нея

- не иска или не може да види/усети същността на нещата

- задоволява го само да знае или да прави нещо, без да пита "защо?"

Толкова разсъждения успях да изстискам от закърнялото си мозъче. Дано са ти от полза.

#8 Гост:_diva orxideia_*

Гост:_diva orxideia_*
  • Guests

Posted 12 April 2008 - 11:56 AM

Бих казал, че даден човек е повърхностен, при наличието на следните фактори:

- не притежава социална интелигентност, т.е. не може да води стойностен диалог, а само плямпа и отделя слюнка, колкото да каже нещо си...

- приема околният свят и всичко в него по обвивката, и съди по нея

- не иска или не може да види/усети същността на нещата

- задоволява го само да знае или да прави нещо, без да пита "защо?"

Толкова разсъждения успях да изстискам от закърнялото си мозъче. Дано са ти от полза.


смятам, че са достатъчни и се покриват с моето мнение

#9 sad3

sad3

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 221 Мнения:

Posted 12 April 2008 - 04:58 PM

don_garson, имайки предвид темата ти, появила се от ясно не*е в този късен час, май наистина някой/някоя те е обявила за повърхностен и... сега се питаш "защо по дяволите?!". Така ли е?

Бих казал, че даден човек е повърхностен, при наличието на следните фактори:

- не притежава социална интелигентност, т.е. не може да води стойностен диалог, а само плямпа и отделя слюнка, колкото да каже нещо си...

- приема околният свят и всичко в него по обвивката, и съди по нея

- не иска или не може да види/усети същността на нещата

- задоволява го само да знае или да прави нещо, без да пита "защо?"

Толкова разсъждения успях да изстискам от закърнялото си мозъче. Дано са ти от полза.

Накратко саможивник...

#10 Гост:_diva orxideia_*

Гост:_diva orxideia_*
  • Guests

Posted 12 April 2008 - 05:36 PM

Накратко саможивник...


твоето накратко, е доста далеч от повърхностен :rolleyes:

саможив може да е и човек, който избягва като цяло обществото, това не значи че е повърхностен
всъщност, често такива хора са богати душевно ...предпочитат самоизучаването, самовглъбяването, търсенето на отговори, анализа и живота сред природата, защото така се зареждат и релаксират най добре

има разбира се и еднн друг саможив тип, но не можем да кажем, че той е типичния повърхностен тип...за мен по скоро е ограничен, да не казвам тъп...

#11 Benquis

Benquis

    Повърхностен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 154 Мнения:

Posted 14 April 2008 - 09:18 PM

ЛЕлеееееее половин час писах и всичко се изтри :) отказвам се...........модераторът да трие темата ако прецени че никой от съфорумците не би намерил нищо полезно за се*е си. :)

#12 Rhett

Rhett

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 33 Мнения:

Posted 20 April 2008 - 06:52 PM

Доколкото е възможно да се дефинира по логичен път ясно, кратко и точно понятието "повърхностен човек", то това е човек, който се плъзга по повърхността на нещата, без да се задълбочава в тях или, с други думи, да ги дискутира, приема или отхвърля БЕЗ да си задава основния въпрос на живота: "Защо?".

#13 Trifon

Trifon

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 11 Мнения:

Posted 06 June 2008 - 11:23 PM

Кой за кого е "повърхностен" - темата е многопластова. Някой човек може да знае страшно много неща и да е компетентен в много области, но ако се срещне с друг човек, който няма позания за тези неща, но има се*е си за голяма работа, то вторият ще определи първия като повърхностен.
Една конкретна случка от живота и времената на моя милост:
Наскоро бяхме една компания на кафенце. С нас имаше едно много готино момиче. Като цяло, обаче, приказката нещо не вървеше и всички стояха и мълчаха. И аз тогава, за да направя малко шоу, започнах да свалям мацето, съвсем открито, ама не толкова защото се надявах, че нещо ще излезне, ами просто от скука, на майтап, да става веселбата. Всички мълчаха ме слушаха какво й говоря, а аз й говорех доста неща, предлагах и срещи насаме, посещения на кина, най-различни разлвечения, говорех й за изкуство, философия, доста разнообразни теми, (опитвайки в същото време и да се докосна малко до нюансите на нейния нрав, който ми беше съвсем слабо познат) като влагах цялото красноречие на което съм способен (натрупано през годините от многото книги, които съм прочел). Тя през цялото време само се усмихваше и повтаряше "да", "не", "така е" "не знам" и друга думичка, която да покаже изразяване на мнение, разкриване на личността, заемане на позиция не чух.
На другия ден се срещнала с един от компанията и му казала, че съм бил много повърхностен
А тя голямата умница пък много "дълбокомислена" се оказа.

#14 sad3

sad3

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 221 Мнения:

Posted 08 June 2008 - 10:13 PM

твоето накратко, е доста далеч от повърхностен ;)

саможив може да е и човек, който избягва като цяло обществото, това не значи че е повърхностен
всъщност, често такива хора са богати душевно ...предпочитат самоизучаването, самовглъбяването, търсенето на отговори, анализа и живота сред природата, защото така се зареждат и релаксират най добре

има разбира се и еднн друг саможив тип, но не можем да кажем, че той е типичния повърхностен тип...за мен по скоро е ограничен, да не казвам тъп...

Имам предвид,че претупва нещата от живота,не мисли какво след какво следва,защото така е по-лесно,за Него/Нея,което ме навежда до думата "саможивник"