Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Моята връзка след 12 години…


  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#16 Silia

Silia

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 159 Мнения:

Posted 16 April 2008 - 11:39 PM

искам да кажа, какъв е смисълът да се залъгваш и нея да залъгваш? ако за тези/след тези 12 години я няма топлинката между двама ви, която да ви кара да поддържате желанието да сте заедно какво тогава би те свързвало с тази жена - навик ли, или удобство, защото ако е някое от тези двете, струва ли си да живеете така?
защото ако ти продължаваш да се чудиш за се*е си, да я бъде ли или да не я бъде тая връзка, тя се надява!

то е ясно, че нещата се изясняват с времето и когато има достатъчна отлежалост във времето, но мисля че вече си наясно със се*е си, затова, лично мое мнение е по-добре рано, отколкото късно
защото в момента ти се изявяваш като саможертвеника, който видите ли, иска и дава шанс на тази жена
но не мислиш ли, че така просто забавяш развръзката и я поставяш в по-кофти ситуация, защото времето лети, а тя може да иска семейство, деца
и няма ли да се чувства още по-излъгана, когато ти се северосаш/присетиш по някое време, че не си удовлетворен от връзката си или просто новото ти увлечение стане дотолкова силно, че да измести всякакви други чувства
вярно сега ще я боли много от раздялата, но действай с един удар
така ще й направиш услуга и на нея и на се*е си

това е лично странично мнение
ти най-добре знаеш как стоят нещата за теб и за нея

Edited by Silia, 16 April 2008 - 11:44 PM.


#17 Silia

Silia

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 159 Мнения:

Posted 16 April 2008 - 11:55 PM

>>> а пък естествено за теб най-добрия вариант е да направиш така, че тя самата да поиска тази раздяла
как ли? най-общо казано направи така, че тя да не се чувства удовлетворена от връзката ви и от теб самия ... начини - хиляди

#18 Гост:_diva orxideia_*

Гост:_diva orxideia_*
  • Guests

Posted 17 April 2008 - 01:03 AM

даммм има и хиляди, но топли начини с които да поправи грешката си

препятствията се преудоляват
болката се извървява
мъката минава
трудностите са за да се учим

ходейки по перваза, не ставаме нито по добри, нито по умни, нито по щастливи...

следващата моля...като на бит пазар за плът и сърца...

#19 sweetcorn

sweetcorn

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 172 Мнения:

Posted 24 April 2008 - 07:42 AM

Силия,

По принцип съм съгласен с теб, като става въпрос за връзка от 12 дни или месеца, ако няма тръпка и топлина ....следващата. Интересно ми е ти как би реагиралана на една раздяла ако си на неино място?
Всъщност аз направих и моя избор - да продължа връзката си. Както спомена живота с половинката преминава в навик и автопилот. При наличието на разбирателство, много сходства и уважение реших да промения навика. Повече разнообразия и т.н. идеята е да сме по далече от сивото ежедневие, в което неминуемо много попадат. За да се промени навика ще трябват и саможерви, няма начин.

#20 Гост:_diva orxideia_*

Гост:_diva orxideia_*
  • Guests

Posted 25 April 2008 - 10:55 AM

Както спомена живота с половинката преминава в навик и автопилот. При наличието на разбирателство, много сходства и уважение реших да промения навика. Повече разнообразия и т.н. идеята е да сме по далече от сивото ежедневие


аз искам да знам, как преценяш ситуацията сега...има ли напредък? има ли шанс?

за мен има, но искам да знам според теб има ли?

#21 sweetcorn

sweetcorn

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 172 Мнения:

Posted 25 April 2008 - 12:23 PM

аз искам да знам, как преценяш ситуацията сега...има ли напредък? има ли шанс?

за мен има, но искам да знам според теб има ли?

Здравей Орхидеа,

Има ли напредък - Да. Как се подобри ситуацията. Като спрях да приемам човека до мен за даденост и започнах да правя дребни неща за нея, които да и доставят удоволствие, от което аз изпитвам удоволстие. примерно бележки, СМС, цвете. Почнахме да танцуваме Латино танци. отдавна сам го мислел. Беше много хубаво, но се наложи да го прекратя заради травма в коляното. Проявяването на малък интерес моя страна към нея, доведе до обратен интерес. Странно но и секса се подобри драстично...повече експерименти. :D
Оказа се доста гъвкава и възприемчива, направо ме изнеднадва понякога.
Има ли бъдеще - има. Виждам желание за промяна и от нейна страна, което е хубаво.

#22 Гост:_exort_*

Гост:_exort_*
  • Guests

Posted 06 June 2008 - 03:28 PM

sweetcorn >>> щом след тези 12 години не е останало желанието за съвместно бъдеще, как мислиш то ще дойде впоследствие ?... примирение? удобство? двоен живот?а какво ще стане, ако след година-две-три-пет решиш и видиш, че нищо друго освен навикът не ви свързва? ще ли бъде по-лека раздялата за нея тогава? защото бъди сигурен, че тя през това време ще трупа неква надежда относно развитието на вашата връзка ... освен, ако не направиш така, че решението за раздяла да дойде от нея самата ... идеално, а?!

Аз бях там- в дупката. Всеки ден ходех на работа, нерви и т.н. Мацката се опита да се доближи до мен и да ме подкрепи. Познайте какво и казах: "Остави ме да дишам!" и излязох от жилището. Къде отидох- нямаше значение. Ако бях прочел и една десета от този форум сигурен съм че нещата щяха да бъдат съвсем различни от сега.Нека да погледнем ситуацията още 1 път. Тя е до теб, тя ти е приятел, тя е била до теб през всичките тези 12 години. Нека сега се върнем назад. Тя си е била същата и ти си я обичал, много. Задай си въпроса кое се е променило? Сега се замислих за се*е си. Кое се беше променило- може би че нямах лично пространство, че каквото и да направех ме питаха кога ще се прибера у дома, секса заленя, всеки се беше уморил от другия и съзнателно се натискаше да върви в "съвместните" коловози. И пак да кажа... ако бях прочел една десета от този сайт...Поговори с нея ( за 100 път ). Понякога твърдите глави увират от 1000-ния път:). Кажи и че си мислил доста и... и искаш да продължиш, да преоткриеш връзката си с нея. Наблегни че в никакъв случай не трябва да приема промените враждебно (новото винаги ни стресира). Танците са добра идея. Кажи и че имаш нужда да отделяш време и за нещо друго (хоби) и това в никакъв случай не означава че си престанал да я обичаш. Прочети още малко теория от този сайт и отиди да експериментираш. Хам... получава се нещо като фокус- тоест ти ще знаеш как става трика и на теб всеки път ще ти бъде все по-безинтересно да го правиш. Но какво ще имаш от другата страна - една неприсъхваща възхита, искра, емоция. Представям си колко заразна би била върху теб. Едно време като бяхме в гимназията и гледахме звездите и се молехме и ние някой ден да станем ВЕЛИКИ се появи от някъде един лаф."Всеки може да свали мацка. Това е лесно. Трудно е да я задържиш."Еххх, иска ми се и аз да имам брат. Като твоя. Иска ми се тогава някой да ме беше откънал един зад врата и да ми беше попитал какво точно АЗ САМ се опитвам да пропъдя.Хилари Клинтън, знаеш я нали? Наскоро са я попитали: "Какво мислите за изневерите на вашия съпруг?". Можете ли да предположите какво е отговорила тя. "Знате ли, осъзнах че през всичките тези години единствено важни сме били аз и той". И като за последно. Можеш ли да отделиш 4 дни. Накарай жената да вземе почивка и тя! Палиш колата и заминавате. Казваш и че отивате там където искате, без план и без всякаква подготовка. Нещо като игра, предизвикателство. Разкъсай това ежедневие. Хам... разбира се че все пак ще се подготвиш малко. Няма да я оставиш да спи под дъжда на някоя полянка (а кой знае може да се получи и нещо интересно)(Сега си спомнам как един път бях на гости на моята мацка във В.Т. 2 Години пътувах през седмица за да се видим. Един път от магазина взехме салата и месо. А после установих че имаме само един малък нож. Ял ли си салата с пръсти? А месо нарязано на една малка салфетка? За се*е си съм запазил тези моменти- чувството тогава беше неповторимо!!! Скъпа, безкрайно съжалявам че поисках да се разделим. ОБИЧАМ ТЕ!)

следващата моля...като на бит пазар за плът и сърца...

Дивата орхидея е интересен човек :)

#23 Гост:_diva orxideia_*

Гост:_diva orxideia_*
  • Guests

Posted 08 June 2008 - 11:49 PM

Аз бях там- в дупката.

ти все още си там / а дупката е по голяма и от преди/ ;) за разлика от sweetcorn ... той направи сериозна крачка напред и смятам, че е готов да се справи със всичко ...

за съжаление ще пропусна *големия ден*, но знам когато казва ДА какъв ще бъде погледа му... безценен момент...

"Всеки може да свали мацка. Това е лесно. Трудно е да я задържиш."

ужасно вярно...

Скъпа, безкрайно съжалявам че поисках да се разделим. ОБИЧАМ ТЕ!)

мамка му...защо сега и защо тук?

време е да направиш своята крачка напред...от теб зависи

Дивата орхидея е интересен човек ;)

;)

#24 sweetcorn

sweetcorn

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 172 Мнения:

Posted 11 June 2008 - 10:12 PM

Последните няколко месеца бяха много приятно преживяване. Научих много и се промених. Не я зарязах, а и предложих да продължим заедно пътя в живота си.
Сивото ежедневие...дупка...апатия и тн. Никои не е застрахован, всеки попада там, но и всеки може да излезне ако има желание. Клучът към щастието е активен живот и забавления. B)

Специални благодарности да Орхидеята и форума.

Поздрави и успех на всички

Sweet

#25 Гост:_exort_*

Гост:_exort_*
  • Guests

Posted 25 June 2008 - 10:49 AM

Мадона и Гай Ричи:
„Живеят като брат и сестра и смятат, че е най-добре да сложат край на връзката си“, обяснява техен приятел.
http://www.bgnes.com...&...1&id=598581

Ета такива работи ме спичат много. Голям сдух. До началото на тази година имах една подобна връзка, само че вече дори бяхме започнали да се дразним един от друг.
Проблемът е когато знаеш колко (без)ценен за теб и човека и колко непосилно би било да го загубиш. И по дяволите: другия знае колкова много неща за теб, знае от какво имаш нужда, как точно да ти го даде, можете да общувате без думи, дори нещата няма нужда да бъдат изказвани.
Някой да е открил "философския камък", "вечната панацея" и так дале за това явление? Ако "ДА", моля не бъдете егоисти и споделете.
Не може просто да даваш толкова много от се*е си за да вървиш по път на който от един момент нататък с големи букви виси табела "КОМПРОМИС". Не може да бъде.
И ако може да ми спестите коментарите, че това е човешко след дълго време да искаш нов парньор, че природата така ни е програмирала... Моля Ви, пощадете детското в мен... та аз все още вярвам в Дядо Коледа.

===
Няма да се плашите. Просто ми трябва малко време да се примиря с това и ще свикна.

#26 She

She

    мацка

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 433 Мнения:

Posted 27 June 2008 - 09:32 AM

Мадона и Гай Ричи:
„Живеят като брат и сестра и смятат, че е най-добре да сложат край на връзката си“, обяснява техен приятел.
http://www.bgnes.com...&...1&id=598581

Ета такива работи ме спичат много. Голям сдух. До началото на тази година имах една подобна връзка, само че вече дори бяхме започнали да се дразним един от друг.
Проблемът е когато знаеш колко (без)ценен за теб и човека и колко непосилно би било да го загубиш. И по дяволите: другия знае колкова много неща за теб, знае от какво имаш нужда, как точно да ти го даде, можете да общувате без думи, дори нещата няма нужда да бъдат изказвани.
Някой да е открил "философския камък", "вечната панацея" и так дале за това явление? Ако "ДА", моля не бъдете егоисти и споделете.
Не може просто да даваш толкова много от се*е си за да вървиш по път на който от един момент нататък с големи букви виси табела "КОМПРОМИС". Не може да бъде.
И ако може да ми спестите коментарите, че това е човешко след дълго време да искаш нов парньор, че природата така ни е програмирала... Моля Ви, пощадете детското в мен... та аз все още вярвам в Дядо Коледа.

===
Няма да се плашите. Просто ми трябва малко време да се примиря с това и ще свикна.


Харесва ми, че си идеалист, точно като мен, но както някой някога ми каза "Поредица от разочарования могат да размажат оптимизма ти"

#27 Johnny Strong

Johnny Strong

    Seducer

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 392 Мнения:

Posted 15 April 2009 - 10:47 AM

sweetcorn,

какво стана? нали не си се разделил!?

проблема е бил в еднообразието, липсвали са ви спонтанни и нови взаимни приключения и разбиране на другия.
евала, че си се променил с помощта на форума към по-добро.

#28 Гост:_exort_*

Гост:_exort_*
  • Guests

Posted 15 April 2009 - 01:24 PM

Здрасти @lsd,
Не мога да се стърпя, ще извадя историйката от наФталина и ще се похваля от името на sweetcorn.

Хич не се е разделил. Мога да споделя, че му бях на ергенското парти. Сещаш се нали- нощта преди сватбата. За големи ягодови торти и загорели гимназистки няма да споменавам!

евала, че си се променил с помощта на форума към по-добро.


От личното ми познанство с sweetcorn, мога да споделя точно обратното. Форума може да се промени с неговата помощ (това се случи с мен преди малко повече от половин година).

Благодаря sweetcorn

#29 Ida

Ida

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 120 Мнения:

Posted 15 April 2009 - 11:33 PM

Олеле, как може да имаме толкова еднакви истории! Моето оттегляне беше скоро - досада, рутина, студенина от моя страна.... Безпредметни разговори... И направих най-голямата тъпотия - започнах да се спасявам поединично. Флиртове, излизания, накрая и нещо като връзка - и то поне да беше физическа, а то - вместо това (ама поне до секс не стигнах, де) - разиграхме с един човек такъв театър, уж любов, мили думички, обещания, смс-чета.... И аз след всяко такова бягство се чувствах освежена и живваше и креватът. Всичко у моя човек ми се виждаше дразнещо - сега като помисля - така съм се оправдавала за постъпките си.
И после така се строполих - моят човек разбра. А той всъщност е чудесен, добър, умен, грижовен... И аз, разбира се за да е честно му дадох свободата. И седяхме в размисъл няколко дни. И после той не си поиска свободата. Явно прецени, че можем да се справим. И се справихме. Но и той много се промени, невероятно просто - в момента е секси, забавен, завладяващ, много се старае. Както и аз. И нещата си вървят и пак сме щастливи, само че.... понякога споменът се връща и го виждам как му помръква погледа. И ми иде да се напляскам, наистина. ДАно не се повтаря този мой експеримент, който помежду си наричаме подранила криза на средната възраст. Защото май се почувствах в капан и ах и ох, дали някога пак ще съм харесвана, дали още мога да съблазнявам? Скъпичка проверка излезе. Та така... това, че с друг ще се променят нещата си е огромна заблуда, скуката и рутината идват от нашия мързел и от нищо друго. И хронично чувство за неудовлетвореност - все да гониш нещо недостижимо, пренебрегвайки простичкото си щастие. Това си е грях!

#30 sweetcorn

sweetcorn

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 172 Мнения:

Posted 16 April 2009 - 12:20 AM

Lsd - ожених се преди почти година и много се радвам че го направих.

Exort - Благодаря за топлите думи, ама и ти си един без бой всичко си казваш :D